IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 100>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 14:20
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



Ljubovta e prifakanje na nekogo bez ogranicuvanje...





Da, taka e Wink

Љубовта во голема мера ни ги обликува и карактерот и душата
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 14:44
pa ne sigurno do banalnost neli mislam dual control e toa sve dvajce treba da ima neli
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:08
Љубовта е најголемата величина на светот, а сепак ја собира и во најмалото срце.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:08
Љубовта е чудесна сила: несовршеното го претвора во совршено.
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:41

Љубов е кога можам да кажам ’Јас сум Ти’

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:52
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



Ljubovta e prifakanje na nekogo bez ogranicuvanje...





Само сакав да додадам и без љубоморење Wink
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 12:09
Темата ја отворив зошто денеска има раширена мистификација на поимот љубов, како што можеме да видиме од дискусијата до сега. А прилично е штетно и е извор на лични неприлики да се нема конкретна претстава за поим кој е централен во животите на многумина, и врз таа основа да се носат важни одлуки.
Мислам дека и самата љубов е подарежлива ако се конзумира во нејзината природна реална форма, како силен инстинкт кој настанал низ еволуцијата претежно заради продолжување на видот.



Изменето од Анастеа - 23.Мај.2010 во 03:10
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 20:49
ете љубовта е ветер.
мораш да застанеш за да ја почуствувашEmbarrassed
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
maria Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 16:30
pa ljubov ti e neso so ne se faka:) ali ako ja fatis poprvo ke se izgoris a moze pa i da se izlekuvas ne znam bas
maria
Кон врв
LaViCa^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2006
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaViCa^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 09:26
Ljubov e nesto sto ne moze da se opise so zborovi...
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden...
Кон врв
Sweety Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweety Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 20:33
HeartMnogu godini i mnogu poeti , pisateli , golemi misleenici i obicni luge se obidele da ja otpisat ljubovta so zborovi no nikoj ne uspel da ja definiria ...
When I die don't cry - Just look up to the sky and say GoodBye...
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 08:51
ljubov e...HeartLOLConfusedCryCensoredBroken%20Heart...ja vaka mislam...gore dolu de...LOLLOLLOLLOLLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:47
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

ljubov e...HeartLOLConfusedCryCensoredBroken%20Heart...ja vaka mislam...gore dolu de...LOLLOLLOLLOLLOL
imas pravo ama zabravila si go AngryEmbarrassedClapShocked
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 19:18
Originally posted by Sweety Sweety напиша:

HeartMnogu godini i mnogu poeti , pisateli , golemi misleenici i obicni luge se obidele da ja otpisat ljubovta so zborovi no nikoj ne uspel da ja definiria ...


не е точно Smile
Има многу дефиниции, но тешко се распознава вистинската.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.