IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Смее ли христијанка да се омажи за муслиман?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смее ли христијанка да се омажи за муслиман?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 25>
Автор
Порака
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 14:33
Леле,како и се нафрливте на кристин поради тоа што поинаку размислува од вас!!!! -Па дури и муслиманка ја направивте.

Дајте бе пријатели,објаснете и со убав збор,добар пример, културен начин зошто тоа не е во ред,а не вака!

Покажете малку џентлменство оооооооооо вие !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 14:44
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by deshad deshad напиша:

Веќе те удостоив. Барај на претходните страници, т.е. на една од активните теми.


Bidejki bev na odmor poveke od eden mesec i ne bev vo mozhnost redovno da go sledam forumov, ne go sretnav tvojot odgovor na moeto prashanje vo ovaa ili nekja druga tema.

Zatoa bi te zamolil da mi posochish tochno na koja tema i na koja strana si mi odgovoril ili ushte podobro postavi link za istata.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 14:53
Messenger: Точно така, на една од другите теми веќе одговорив на твоето прашање,не се сеќавам ни јас на која тема беше,затоа,бујрум постави го повторно твоето прашање тука,ако даде Бог кога ќе имам малце повеќе време и секако ако знам да одговорам ќе се обидам да те удостојам со одговор.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 15:01

Заклучок

Ако Чистата и Вечна Љубов - ЦАРОТ на срцето - е Темелот и Градителот на таа врска, на тој брак, тогаш таа е Благословена и никогаш и од никого неможе да биде срушена!
Ако телесната похот, хормони, книжничка догматика, материјални интереси, човечки стратегии, традиција. итн. е темелот на таа врска, тогаш таа е изградена на песок!
Врската што е изграден на Живиот Каментемел, ќе ги надживее сите времиња, догми, традиции, царства ...! Тој Каментемел е тој кој ќе го надживее и римското, византиското, арабското, американското, ...! Тој Аголен Каментемел е Тој кој се повржува што ВИСТИНСКИ ЉУБИ!
Тој Каментемел е појак од гранит, поважен од каба а и поголем од Хималаја. Халелуја!
Таа врска што е изградена на Тој Темел -   на ДУХОТ БОЖЈИ ( ОТЕЦОТ на ЖИВОТОТ ) кој во ИСУС се отелотвори за спасение и слобода на сите заробени, Каменот на кого се сопнуваат книжниците и филозофите од сите времиња и конфесии на овој свет, Каменот што ги руши царставата на овој свет (Даниел 2:44) - таа врска се радува на Радостната Вест како новороденото дете на мајчината града што и се радува.

БОГ Е ЉУБОВ! Халелујах!
.
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 15:13

Христијански заклучок:

Христијанка нема да се омажи за муслиман .
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:15
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Христијански заклучок:


Христијанка нема да се омажи за муслиман .

Шалом Евангелос! Мир тебе!

ВИСТИНСКИОТ заклучок е позитивен а не негативен!
Кој ја познава ВОЛЈАТА БОЖЈА и чудесната тајна на неговиот позитивен (+) крст, тој знае дека секој човек што има барем малку душа и доаѓа во додир со ВИСТИНСКАТА ВЕРА, со ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ БОЖЈА, тој неможе веќе да рече на НЕГОВАТА ЉУБОВ не!
Така ќе биде и со тој следбеник на мухамед, ако дотичната жена е вистинска ЌЕРКА НА ЉУБОВТА БОЖЈА!

Во Царството БОЖЈЕ се сите победници и таму нема поразени
Во него сите се од ЉУБОВТА БОЖЈА бесмртно заразени!

Нека се зарази целиот свет со ЉУБОВТА + МИРОТ БОЖЈИ

АМИН + Иншалах !




.
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Sulltance Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:26
So tropate be jas sum ozenet so hristijanka pa sto ima vrska toa??
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:50
И, како ти е бракот?
Кон врв
Sulltance Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:51
Perfect
Кон врв
vesnaa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesnaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:56
jas sum omazena za musliman i brakot mi e katastrofa!!!!!!
na nikoja ne bi i preporacala da ja napravi taa greska sto ja napraviv jas
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:58
Originally posted by vesnaa vesnaa напиша:

jas sum omazena za musliman i brakot mi e katastrofa!!!!!!
na nikoja ne bi i preporacala da ja napravi taa greska sto ja napraviv jas


Поправи си ја грешката Весна,барем тоа е лесно. Разведи се!
Кон врв
vesnaa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesnaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 18:00
razvodot e protiv mojata religija. a plus imam i dve deca ne e bas taka ednostavno
Кон врв
Sulltance Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 18:05
hahahahaha sto sve nema da izmislite i vie :)
ajde sega vesna bila omazena sa muslimanin hahahahaha
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 18:05
Originally posted by vesnaa vesnaa напиша:

razvodot e protiv mojata religija. a plus imam i dve deca ne e bas taka ednostavno


Искрено жалам!
А ако смеам да прашам, зошто тие бракот катастрофа,зарем маж ти не ти го дава правото слободно да си ја практикуваш твојата вера,или...?

П.С. Ако мислиш дека не е во ред прашањето заради самата тебе,тогаш не мораш да одговараш.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.