IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - После смртта...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После смртта...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 20:18
Posle smrtta nit si gladen, nit si zeden, nit ti e gajle dali ke dadat plata nit dali ke dojde inkasator....raj. Edno mi e krivo, shto posle smrtta ne moze da se mrda. Imam ogromna zelba, ko ke umram, da mozam za sekunda da ja podadam rakata i da go potegnam popot za mantija dodeka pee opeloto. Od ovaa slika stalno me vaka krkornica od smeenje.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:38
Originally posted by Itilija-Lucina Itilija-Lucina напиша:

Za 11 grama coveckoto telo tezi pomalku vednas posle nastapuvanjeto na smrtta. Gramaza premala za materiite sto se isfrlaat nekolku casa po umiranjeto, a pregolema za kapacitetot na vozduh vo belite drobovi... Sto se tie 11 grama?


Да не беа случајно 21 грам? Колку еден ред чоколадо!

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:56
Да не беа случајно 21 грам? Колку еден ред чоколадо!
-------------------------------------------------------------
Kakvo cokolado, belo ili kafeavo? Vaka laden i tvrd coveckiot organ, pardon organizam poveke ke nalikuva na ledeni kocki, pa koga ke gi izvadish od friz...uuuuu poprifatlivo mi e da diskutirame za popot...zamisli da go potegnesh za mantijata i da mu namignesh bash koga go zema "haracot" od 500 den i "neshto pakuvanko" za dusha na pokojnikot, pa ko ke ja sprashti, priberi si parite i ...pa onesvestena vdovica/vdovec tuka vrz mrtovecot...e toa e smrt, a ne ladni...tezi...isparuva...
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:34
21 GRAM E VO BILO KOJA VOZRAST.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 23:18

А бе не ли сте го гледале филмон 21 грам, со Sean Penn?


Кон врв
Itilija-Lucina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Itilija-Lucina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 12:54
21 gram bile
ete taka, fala sto me popravi, zatoa i ne kazav nisto poveke, sum naslusnala ne sum doslusala epa ajde sega nekoj sto e poinformiran neka kaze nesto poveke za toj 21 gram,samo ne spomnuvajte filmovi-amerikanska glava ako ne isprevrti se nema koj drug
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 22:46
nikakvi naucni dokazi nema za posoenje na dusata ,nejzinata tezina  iako nekoi naucnici rabotat na taa tema, no nisto ne e dokazano.Covek mnogu tesko go prifaca postoenjeto na nevidlivoto.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:05
Vazno po vasite "40" dena adet e licnosta koja ste ja sakale treba da razdava
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:14
Oo..o.... kolku razdavaat a uste im se ziviма%20ајде
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 01:17
Avans...ili so mozes denes ne ostavaj za utre
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 14:50
Vazno po vasite "40" dena adet e licnosta koja ste ja sakale treba da razdava
------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj da razdava, ama da razdava shto ti e omileno jadenje. Eve jas imam golem problem, omileno jadenje mi e makaloto so suvi luti piperki, dodusha se shto e luto. E, aj sega eden dobrovolec, ko ke umram, koj ke zastane da mu razdade sakaniot mi za moja dusha, ako ne, ne umiram.
A, i ova, eden moj komshija dodeka beshe ziva zena mu edno grance i nemashe podareno, sega odkako umre, abe po tri buketi i nosi...ogromni.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 00:55







Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 2583      
Испратена: 12.Февруари.2008 во 18:02
...НЕ ДОЗВОЛУВАМ АЈШТАЈН ДА ПОЛЕМИЗИРА СО МЕНЕ И ДА МЕ УБЕДУВА!!!ТОЈ ЦЕЛ СВЕТ ГО СВРТЕ ..НАОПАКУ,ЌЕ СЕ ДОКАЖЕ ЕДЕН ДЕН,ДЕКА НЕ Е ВО ПРАВО....




...НАУЧНИЦИТЕ ДОКАЖАА ДЕКА МАТЕРИЈАТА ПОКРАЈ ДОСЕГА ПОЗНАТИТЕ 3(ТРИ) АГРЕГАТНИ СОСТОЈБИ МОЖЕ И СЕ СРЕТНУВА ВО УШТЕ 2(ДВЕ),ЗНАЧИ,ВО ВКУПНО 5(ПЕТ) ОБЛИЦИ..!!!

...НАУКАТА ЌЕ ГО СМЕНИ СВЕТОТ,НЕ ВЕРУВАЈТЕ ВО СЕ ОНА ШТО ГО ГЛЕДАТЕ И ВЕ УЧЕЛЕ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 00:58
uste i da gi kazes drugite dve,dobro ke bide!среќа
You live only ONCE!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 01:10
...НОЌВА ЌЕ ГИ МИСЛАМ....УТРЕ ЌЕ ВИ ГИ НАПИШАМ....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.