IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Библијата и чиста и нечиста храна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Библијата и чиста и нечиста храна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:58

Се согласувам, и јас сум за мирни дискусиисреќа. Но со таа разлика што кај мене нема превентива-јас одма одам на к*ратива, во случај на неволја...трепкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 16:01
големо%20гушкање
batali religija
koga e svinceto na razenj vo prasanje
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 16:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Се согласувам, и јас сум за мирни дискусиисреќа. Но со таа разлика што кај мене нема превентива-јас одма одам на к*ратива, во случај на неволја...трепкање



Епа видиш тука е разликата помеѓу нас двајца. Јас се трудам да бидам превентивен,а ти си к*ративна,веднаш поминуваш на терапија, да не речам оклагија.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 16:04
ti si preventiven kako profilaktik guma?збунетост
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 16:05

е за тоа си во право, но со темпераментите се раѓаме. (за дешат)



Изменето од maria_magdalena - 01.Август.2008 во 16:05
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 16:07
Originally posted by anakin anakin напиша:

големо%20гушкање
batali religija
koga e svinceto na razenj vo prasanje
 
Анакин не враќа на тема...
Само што јас не сум по свинче на ражентрепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:24
Рековме дека храната е секако чисата.Тогаш зар е важно дали е свинче или нешто вегетаријанско? Важно е да се јаде и тоа чисто.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:30
ne be
vazno e da e svince na razenj
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:32
da,
temperaturata sve ke,
pobie!
You live only ONCE!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:36
точно и салце ќе растопи
кје остане само уф
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 02:16
Originally posted by anakin anakin напиша:

големо%20гушкањеbatali religijakoga e svinceto na razenj vo prasanje


Човекот кој што ја злоупотребува ХРИСТОВАТА СЛОБОДА прави нешто грозно!

Нека Господ прости и обрне

АМИН
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 00:29
Originally posted by anakin anakin напиша:

големо%20гушкањеbatali religijakoga e svinceto na razenj vo prasanje



Ne grshi dusha, chedo bozje............
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 17:05
СЕ ИСКАЖАА МНОГУ РАБОТИ ОКОЛУ ЧИСТА И НЕЧИСТА ХРАНА,
(ТЕ ОВА ДА СЕ ЈАДЕ, ТЕ ОНА ДА НЕ СЕ ЈАДЕ) НО ДА ВЕ ЗАПРАШАМ ЕДНА РАБОТА ДРАГИ ФОРУМЏИИ:

КОГА ЌЕ СЕДНЕТЕ НА ТРПЕЗА, ПРЕД ДА ПОЧНЕТЕ ДА ЈА ЈАДЕТЕ ТАА ХРАНА, ДАЛИ ПРЕКУ МОЛИТВА МУ БЛАГОДАРИТЕ НА БОГА ШТО ВИ ЈА ДАЛ ТАА ХРАНА ДА ЈА ИМАТЕ СЕКОЈДНЕВНО ВО ИЗОБИЛИЕ?

ИЛИ СЕДНУВАТЕ И ВЕДНАШ ПОЧНУВАТЕ ДА ЈАДИТЕ, КАКО ШТО ТОА ГО ПРАВИ ГУЦЕТО (ПРАСЕТО) БЕЗ ДА МУ БЛАГОДАРИТЕ НА БОГА?

ЌЕ ГИ ЗАМОЛАМ СИТЕ ОД ХРИСТИЈАНСКА ВЕРОИСПОВЕД ДА МИ ОДГОВОРАТ НА ОВА ПРАШАЊЕ ПОЕДИНЕЧНО, АМА ИСКРЕНО, КОЛКУ ГО ПРАКТИКУВАТЕ ОВА.

Зидарски, Марија Магдалена, Алдра, Орлов, и ред други одговорете....

Еве и јас прв да одговорам: Без молитва во мојата фамилија не смее да се конзумира храна, тоа е правило и потреба во фамилијата, без разлика каде се наоѓаме. Децата уште од најраната возраст, некаде 2-3 години се учат преку молитвата „Оче Наш“ да искажуваат благодарност на Бога, додека возрасните со свои зборови му благодарат на Бога.

Со почит, Госпел.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 17:51
Ако ме прашуваш дали седнувам и театрално како од американски филм се фаќам за раце со останатите на масата и изнесувам на глас молитва со патос во гласот - не, никогаш не сум го направил тоа, нема ни да го направам.
Но... секогаш пред да почнам со јадење, во себе се заблагодарувам на Бога за храната што ни ја дал, за среќата да имаме таква храна и го молам да даде на оние кои немаат. Како што впрочем се заблагодарувам на Бога за се што правам во животов, за секоја една работа... нема потреба од специјални молитви или начини на кои се прави тоа - душата е битно да се моли, не телото.
Do what is right, come what may...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.