IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА
    Испратена: 11.Ноември.2006 во 11:54

Zdravo! Jas prv pat se logirav i mi stana interesno ova so diskusiite..Sakam (ako se moze) nekoj da prodiskutira za toa dali e dozvoleno da se bide vo vrska so pripadnik an druga vera.Na primer makedonka so turcin i sl.Toj problem me maci dolgo vreme,pa se nadevam deka ke mi se razjasni!SmileCao,cao..

Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 11:59
МАрија, во исламот НЕМА ПРОБЛЕМ за тој Турчин да се ожени со тебе, но би било проблем во христијанството ако ти посакаш да се омажиш со него. Не ти е дозволено!
Ете ги правата кои ги имаш како христијанка.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:03
Originally posted by marija@ marija@ напиша:

Zdravo! Jas prv pat se logirav i mi stana interesno ova so diskusiite..Sakam (ako se moze) nekoj da prodiskutira za toa dali e dozvoleno da se bide vo vrska so pripadnik an druga vera.Na primer makedonka so turcin i sl.Toj problem me maci dolgo vreme,pa se nadevam deka ke mi se razjasni!SmileCao,cao..



Здраво Марија. Инџој дис форум!

Прашањево беше и порано дискутирано, колку што гледам, можеш да го најдеш овде http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5178&KW

Алооо, модератор... модерирај... Wink Мислам дека темава треба да се префрли таму.
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:04
Аџија, и ти критики до модераторот? Smile
Гледаш дека е потребно уште еден модератор најмалку. Би било добро да го разгледаш предлогот за Муслиман модератор. Знаеш, да не скапува вака форумов , не за друго LOL
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:08
Треба, да ти кажам право не може еден човек да виси 24 часа на форум... Оној Сард, се нема појавено...

Ама не по верски клуч! Tongue
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:09
окау де. Нема да бидам верски настроен, ВЕТУВАМ Smile
Знаеш, го имам истиов форум дома, на локалхост па си вежбам LOL би бил супер модератор , верувајте.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:15
Originally posted by sayHI sayHI напиша:

МАрија, во исламот НЕМА ПРОБЛЕМ за тој Турчин да се ожени со тебе, но би било проблем во христијанството ако ти посакаш да се омажиш со него. Не ти е дозволено!
Ете ги правата кои ги имаш како христијанка.
 
 
A mislish ke i e polesno na muslimanka da se omazi za pravoslaven...Confused
 
A Marija moze da si se omazi za toj shto go saka samo treba da bide spremna na kritiki,plachki,prokolnuvanja,molbi od semejstvoto toa da ne go pravi....ako seto toa go izdrzi taa ke se omazi i pak ke si ostane hristijanka,a posle ke dojdat decata,pa taa ke saka tie da se hristijani,a toj da se muslimani...i taka....megutoa ako odnapred se dogovorat za site raboti ne bi trebalo da ima problem,sepak zavisi i kolku e Turchinot vernik,moze i da ne e vernikErmm
 
 
Jas lichno sum nemala hrabrost za takvo nesto,a neveruvam ni deka bi ja imala i sega
Кон врв
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:15

ama jas ne deka sakam da stapam vo brak so nego,tuku sakam da znam dali mozam da imam vrska so nego kako sekoja tinejdzerka sto ima vrska so nekoe momce!!!!!!???

Ve saka Marija!!!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:18
 Doma dali bi ti dozvolile?
 
 


Изменето од beleg - 11.Ноември.2006 во 12:19
Кон врв
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:20
e pa i ti do nekade si vo pravo,ama jas mislam deka sum seuste mala da razmisluvam za brakovi i sl.. me interesira samo vrskata so nego sto mislam deka nema da trae premnogu dolgo..ama se e mozno..nikoj ne moze da kaze kako ke bide ponataka..
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:24
Originally posted by sayHI sayHI напиша:

МАрија, во исламот НЕМА ПРОБЛЕМ за тој Турчин да се ожени со тебе, но би било проблем во христијанството ако ти посакаш да се омажиш со него. Не ти е дозволено!
Ете ги правата кои ги имаш како христијанка.


----------------------

Moze ja da se zabavuvam so bratucedka ti od Aracinovo ?

Kakvi prava gi ima taa ? Aj pojasni mi ...
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:24
a za domasnite sum sigurna deka ne bi mi dozvolile..i toa e drug problem..:(
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:25
Originally posted by marija@ marija@ напиша:

a za domasnite sum sigurna deka ne bi mi dozvolile..i toa e drug problem..:(


Sakas sex  so druga vera toa li ti e prasanjeto ?


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 12:28

Цитирај аџија Одговорbullet Испратена: Денес во 12:03
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.