IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Genel i se e mozno !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Genel i se e mozno !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Genel i se e mozno !!!
    Испратена: 13.Декември.2009 во 01:37
I pokraj site plukanja i site obvinuvanja na ime na vasata firma ovde na forumot, i pokraj site negativni kritiki, odluciv da ne se priklucam kon niv, da ne go raskazam moeto negativno iskustvo so vasata firma zatoa sto mislev deka ste konecno sfatile kako treba da se odnesuvat so vasite klienti, deka ste ja naucile lekcijata, ama za zal ova sto se sluci vecerva me ostava navistina bez zborovi. Ova moze da se sluci samo ovde i samo so vasata firma.

Dobiv nekolku mail poraki, dvapati se javivte da me izvestite deka sum dobitnik na nagrada od vasiot foto konk*rs, da biam tocen u 19 casot, na dvapati da ja prepratam fotografijata vo originalna golemina, za da na dodeluvanjeto ne dobijam nikakva nagrada i da me ostavite zbunet, zasto uopste bev povikan.

Mene ne me interesira toa sto ste bile u ogromna guzva, ne me interesira sto "strucnoto" ziri ste go menuvale vo posleden moment. Ne me interesira nagradata sto mi rekovte da ja podignam vo Ponedelnik od vasata firma, poklonete ja na nekoj drug slobodno, mene me interesira kako mozevte da si dozvolite takvo nesto, kako moze da napravite takov propust.

Neznam sto da dodadam. Mislev deka sum gi videl site gluposti na izlozbi, konk*rsi organizirani tuka, ali ova vaseto e stvarno originalno, unikatno.

Gospod neka mu e napomos na Canon so vakvi dileri u Makedonija.

Over and out, Ljupco



Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 01:50
Ajde i jas da se nadovrzam:

Ne me izvestija po mail dali nekoja od moite 3 isprateni fotografii se vlezeni vo finalnite 100 fotografii predvideni za izlozbata. Samo stigna mail so pokana za izlozbata i toa istiot den koga bese izlozbata (Sabota). Drugari mi se javuvaat od izlozbata deka ima printovi od moi fotografii. Idam jas na izlozba i gi gledam site 3 isprateni fotografii ispecateni i toa od file-ovi za pregled na monitor so golemina do 250KB i kvalitet katastrofa.
Aj ostaj toa, sega e postrasniot del:
Gledam pod edna moja fotografija stoi ime na drug avtor, a ne moeto.
Se pobuniv kaj niv pa privremeno go prekrija imeto na coekot so bela lepenka.

Isto taka tamu doznav deka imalo ziri za izbor na fotografiite koe ne bese odnapred objaveno. Neli trebase izborot na 100 fotki da proizleze od glasanje na web stranata.

Abe gazdi se lugjevo pa si praat kako im odgovara.
Ako nas ne ni cini, ne treba ni da ucestvuvame.

Sram mi e sto sum ispratil fotografii za nivnoto marketinsko prestavuvanje.
Sram mi e sto go pisuvam ova.



Изменето од jblagoja - 13.Декември.2009 во 02:13
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 02:07
Jee vleze na izlozbata mojot favorit
;)
slika 563

Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 08:56
E bas zaradi toa i ne prativ, osobeno sto eden od uslovite bese fotografiite da se od ovaa esen (2009) a vidov eden kup prateni i primeni fotografii za ziriranje od 2008,2007 i sl. Mnoooooogu loso.
Кон врв
kavadar66 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 87
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kavadar66 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 09:14
Добар ден,
добро јас сваќам дека како фотографи сте револтирани од фирмата. Ама па од друга страна луѓето толку многу прават за Македонија. Еве гледајќи ја нивната интернет страна видов дека се залагаат за зачувување на човековата околина. Дури продаваат фотокамери EOS 7D со “•Тело од магнезиум со заштита на околината“

тоа треба да се цени!!!

А може со времето ќе најдат и некој соработник со љубов кон фотографијата...

Изменето од kavadar66 - 13.Декември.2009 во 09:19
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:10
И јас да се надоврзам,


не е за конк*рсот на Генел, тулу за Генел во целина. Како што пишаа они, за корисниците од форумов има попуст. Ок, им пишав која е цената на таа и таа батерија и ми вратија. Цената беше пониска за 1000 денари од кај нив во продавница. Е после 2-3 недели кога им пишав дали уште цената важи ми пишаа да, само чекајте да провериме дали ја имаме на лагер. И од тогаш поминаа 10 дена и ништо, јас во меѓувреме бев кај нив во продавница и сам се уверив дека ја имаат.

Мене до тие 1000 денари не ми дошло до толку да молам, така да од кај нив не планирам да ја купам, ни батеријата, ни било што друго од принцип, макар платил и 2000 поише. Драго ми е што ништо до сега не сум купил од нив, и така и ќе остане.

Па нека си размислат следен пат што ветуваат и дали ќе го исполнат тоа.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 12:40






Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 22:05
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 13:07
a nikoj ne spomna i okolu organizacijata deka navodno vo 19 casot trebase da pocne a vo 19 casot deckite uste ne bea spremni ali ajde ok. drugo vi pishaa tuka mislam deka ke imate i objektivi za testiranje jas kolku sto zabelezav nemase samo objektivi za test
E da btw i jas prativ fotografii od lani a i so mnogu od deckite sto razgovarav taka bese i toa samo radi edna rabota koja i vo drugana tema za konk*rsot ja kazav mngou bese rano vo oktomvri da se bara esenska fotografija. ali toa e sto e

Изменето од nikola_bb - 13.Декември.2009 во 13:10
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:51
Originally posted by nikola_bb nikola_bb напиша:

a nikoj ne spomna i okolu organizacijata deka navodno vo 19 casot trebase da pocne a vo 19 casot deckite uste ne bea spremni ali ajde ok. drugo vi pishaa tuka mislam deka ke imate i objektivi za testiranje jas kolku sto zabelezav nemase samo objektivi za test
E da btw i jas prativ fotografii od lani a i so mnogu od deckite sto razgovarav taka bese i toa samo radi edna rabota koja i vo drugana tema za konk*rsot ja kazav mngou bese rano vo oktomvri da se bara esenska fotografija. ali toa e sto e


Taka e ama ako stavas veke pravila, teraj gi do kraj.збунетост.
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 15:44
pa da de toa mi e muabetot deka nisto ne se ispocituva. zatoa i ima vakvi gluposti
Кон врв
GENEL CANON Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GENEL CANON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 16:21
Samo za informacija.

10 ucesnici bea kontaktirani deka se vlezeni vo potesen krug.
Ziri komisijata bese vo sostav:
1. Vlado Veljanovski
2. Vlado Georgiev
3. Mire Slavejko

Dokolku nekoj ima zabeleski na odlukata ,kontaktirajte go zirito.

Dodeluvanjeto na nagradite bese najregularno a zirito voopsto ne e menuvano.

Site ne mozat da bidat zadovolni.Sekogas ima pobednici i gubitnici.
Samo sto kaj nas gubitnicite sekogas digaat dzeva bez potreba.
Podeleni se nagradite od ziri i od publika.
A vo odnos na orgnanizacijata koj bese prisuten znae kako bese.

Vo idnina povelete, organizirajte konk*rs.

A vie Ljupco ne ste vo prvite nagradi,tuku vo ostanatite i ima utesna nagrada za vas,torbica za aparat.
Nagradata e vasa i mozete da si ja podignete koga sakate.

Vi posakuvame na site se najdobro i poveke uspeh na nekoi naredni konk ursi.












Изменето од GENEL CANON - 13.Декември.2009 во 16:47
GENEL doo
WEB: www.genel.com.mk
E-mail: genel@genel.com.mk
Кон врв
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 17:18
Originally posted by GENEL CANON GENEL CANON напиша:

Samo za informacija.

10 ucesnici bea kontaktirani deka se vlezeni vo potesen krug.
Ziri komisijata bese vo sostav:
1. Vlado Veljanovski
2. Vlado Georgiev
3. Mire Slavejko

Dokolku nekoj ima zabeleski na odlukata ,kontaktirajte go zirito.

Dodeluvanjeto na nagradite bese najregularno a zirito voopsto ne e menuvano.

Site ne mozat da bidat zadovolni.Sekogas ima pobednici i gubitnici.
Samo sto kaj nas gubitnicite sekogas digaat dzeva bez potreba.
Podeleni se nagradite od ziri i od publika.
A vo odnos na orgnanizacijata koj bese prisuten znae kako bese.



Tipicna rabota za luge od vas kov, ti im zboris za edno, oni za drugo.

Dobro, nekoj se zalese li na nagradenite fotografii, imase li nekoj primedba okolu nagradenite fotografii ??? Imate li malku poim deka ne se raboti za nagradite ? Izgleda ne !

Imase zabeleski okolu organizacijata, i zatoa vas ve obvinuvame, na Blagoja ne ste go izvestile dek negovi fotografii ke ucestvuvaat na izlozbata, mene ne ste mi ja donele nagradata, ste vetile objektivi, .......

Za toa praime muabet, ne za drugo, daj ni odgovori na ovie prasanja, kako ispadna vaka kako sto ispadna ?!?

Originally posted by GENEL CANON GENEL CANON напиша:



Vo idnina povelete, organizirajte konk*rs.



Dobro cim sega imam dozvola od vas, ke pocnam da se spremam

Originally posted by GENEL CANON GENEL CANON напиша:



A vie Ljupco ne ste vo prvite nagradi,tuku vo ostanatite i ima utesna nagrada za vas,torbica za aparat.
Nagradata e vasa i mozete da si ja podignete koga sakate.




Dobro uste ednas da prasam, se bunese nekoj deka ne e vo prvonagradenite ?!? Nefatlivo mi e da me pokanite, na dvapati na telefon da mi se javite, pa da bidam tocen, pa da prepratam fotografija, i na kraj sto .... ?!? Da mi kazete da dojdam u Ponedelnik kaj vas u firma da si ja zemam nagradata ? Shav it in yor ars if u know what I mean.

Eden zbor ke kazam samo, mizerija, teska mizerija.

Videte go samo freedback-ot sto go dobivte ovde, videte gi reakciite na lugevo tuka, mesto da ve slavat posle izlozbata za toa sto nesto sto ste organizirale i ste im ovozmozile da dobijat nagradi i slicno, vie go dobivate tokmu sprotivnoto. Aj prasajte se samo zoste e toa taka, m ?

Originally posted by GENEL CANON GENEL CANON напиша:


Vi posakuvame na site se najdobro i poveke uspeh na nekoi naredni konk ursi.


Uste ne sfakas deka ne e za nagradite, a ?




Изменето од LjS - 13.Декември.2009 во 17:18
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 17:44
moze li site da napiseme eden mail do Canon int. da im kazeme kolku sme zadovolni od nivniot diler vo MKD, pa neka mu ja dumaat
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
genelapla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај genelapla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 17:45
Alo genel
O TI
so te prasvet lugevo
I ne se raboti za gubitnici ili dobitnici
nego ze raboti za tebe so se ponasas ko polnoglajca
go zabole na nekoj za tvoja izlozba so si organiziral pa ne dobil niso
Koja sramota samo vrtis muabeti ko nekoj junkie
koi prevaranti upm
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.