IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли Бранко граници?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли Бранко граници?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 51>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 02:44
ogin da gi izgori
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 02:46
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

ogin da gi izgori
 
Не се јадосувај....
Македонија е вечна!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 02:48
U kebab doma da gi poznaat
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 07:07
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!
 
Прашај најпрво кој тамо и во такво дереџе ги стави овие кои „спијат„ по шатори...а внатре навечер нема НИКОЈ..па потоа пројди со водкица сосе тајфата негова тамо...па ќе ја видиш вистинската реакција..
Ако молчат..значи се на „храна„ кај овој ..а ако „галамат„ значи го препознале „крадецот„..
пс
А Груевски ЈАВНО на повеќе ТВ станици пред Изборите им порача дека нивниот проблем на таков начин како што тие сакаат , тој не може да го реши и ги одби нивните понудени гласови...со зборовите дека НЕ САКА ДА ГИ ЛАЖЕ..
А кој пак ги ЛАЖЕШЕ за целеото време ...овие жртви на комунистичката непрекината веќе 18 годоини „транзиција„ во капитализам... а???
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 09:55
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!
 
Од ваквите Македонци кои се понашаат како горе-наведениот член, државата тоне се повеќе и повеќе и владата неможе да мрдне. Неможе, а да не се забележи, дека ова личи на однесување на еден член на СДСМ.
 
Колку што сите Македонци знаеме, Груевски и компанија имаат досега најдобри резултати од сите влади кои што биле на власт досега и најдобар рејтинг, што вероватно кажува нешто дека има напредок.
 
ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НЕКОГО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ПРАЗНА КУЌА КОЈА ШТО ЈА ИСПРАЗНИЈА БУЧКО И КОМПАНИЈА?? ОДМА ДА СЕ ОПРАВИ СВЕ?
 
Насоката во која одат работите моментално е добра... но без поддршка за владата и нејзината работа од народот, нигде нема да стигнеме. Доволно СДСМ ги кочи.. уште ние фалиме. Мора да се разбере дека за да се закрепне од оваа ситуација се потребни неколку години... голема%20насмевка
 
 
 
среќа 

Од ваквите Македонци кои се понашаат како горе-наведениот член, државата тоне се повеќе и повеќе и владата неможе да мрдне. Неможе, а да не се забележи, дека ова личи на однесување на еден член на СДСМ.

Не видам дека понашањето на некој граѓанин Македонец може да ја „потоне државата“ тоа обично го прават политичарите желни да ја задржат удобната солица.Што се однесува до Владата не може да се рече дека не „мрда“ некако во задно време и премногу ги грее моторите на Владиното авионче, само ги нема резултатите а парите на граѓаните од н-пати репрограмираниот буџет се трошат без трошка срам.

Колку што сите Македонци знаеме, Груевски и компанија имаат досега најдобри резултати од сите влади кои што биле на власт досега и најдобар рејтинг, што вероватно кажува нешто дека има напредок.

Ако мислиш на РЕКЛАМНАТА КАМПАЊА која за разликаод другите Влади, дали ВМРО-вски или СДСМ-овски ја турака турбо на сите пишани или електронски медиуми, па дури и по најскапите и наексклузивни светски часописи за своите „успешни“ СТО ЧЕКОРИ- „ЌЕ ОСТВАРИМЕ НЕКОГАШ“ тука си во право. Секако дека треба да ги спомнеме и постигнатите резултати во енергетскиот сектор, а највеќе се очигледни КРИМИ ТВ- СЕРИИТЕ од спектакуларните апсења, на им снема место во затворите па мораа да сопрат малку. Се прашувам дали не ќе пукне Владиниот балон од силните резултати, гледам ту ка на помош му прискокна Владиниот коалиционер-Тачевски.

ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НЕКОГО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ПРАЗНА КУЌА КОЈА ШТО ЈА ИСПРАЗНИЈА БУЧКО И КОМПАНИЈА?? ОДМА ДА СЕ ОПРАВИ СВЕ?

Колку можам да се сетам КУЌАТА по изборите и не беше толку празна.

Насоката во која одат работите моментално е добра... но без поддршка за владата и нејзината работа од народот, нигде нема да стигнеме. Доволно СДСМ ги кочи.. уште ние фалиме. Мора да се разбере дека за да се закрепне од оваа ситуација се потребни неколку години...

За да видиш колку е добра, прошетај се малку меѓу народот, погледај ги цените на потребанта прехрамбена кошничка која е иста и за граѓаните и за функционерите, распрашај се колку луѓе се гладни, клоку нродни кујни отвори (испра пари Мин. Мешковски), колку штанда за бесплатно здравје отвори Селмани наместо да обезбеди лекови и легално задравство за содветната партиципација која македонските граѓани донират во Фондот за здравство на Власта а не добиваат ништо назад. Секако тоа најдобро можеш да го видиш на бесплатниот интернет и 100000-јади сметачи на кои Владата не знае што да им прави.

Но да се вратиме на спорот со грците кој Власта ни го сервира наместо храна,која тешко да можеме да си ја обезбедиме, основното прашање е дали Владата прави она што треба или она што не треба, се ми се чини дека ако ги пратиш дебатите на „ВИНОЖИТО“ можеби ѓе ја сватиш поентата за македонштината и која е црвената црта за Македонците, но времето ќе го каже своето, притисоците од надвор се очигледни, но секако Александар и „античката компанија“ не треба да дотура бензин на запалената атмосфера, да се свртиме кон денешницата нашиот живот е наш, а ние секако сме Македонци, да се грижиме за иднината на нашите поколенија а не за историјата и покрај тоа што таму ни се корените......

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 16:40
Originally posted by dras dras напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!
 
Од ваквите Македонци кои се понашаат како горе-наведениот член, државата тоне се повеќе и повеќе и владата неможе да мрдне. Неможе, а да не се забележи, дека ова личи на однесување на еден член на СДСМ.
 
Колку што сите Македонци знаеме, Груевски и компанија имаат досега најдобри резултати од сите влади кои што биле на власт досега и најдобар рејтинг, што вероватно кажува нешто дека има напредок.
 
ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НЕКОГО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ПРАЗНА КУЌА КОЈА ШТО ЈА ИСПРАЗНИЈА БУЧКО И КОМПАНИЈА?? ОДМА ДА СЕ ОПРАВИ СВЕ?
 
Насоката во која одат работите моментално е добра... но без поддршка за владата и нејзината работа од народот, нигде нема да стигнеме. Доволно СДСМ ги кочи.. уште ние фалиме. Мора да се разбере дека за да се закрепне од оваа ситуација се потребни неколку години... голема%20насмевка
 
 
 
среќа 

Од ваквите Македонци кои се понашаат како горе-наведениот член, државата тоне се повеќе и повеќе и владата неможе да мрдне. Неможе, а да не се забележи, дека ова личи на однесување на еден член на СДСМ.

Не видам дека понашањето на некој граѓанин Македонец може да ја „потоне државата“ тоа обично го прават политичарите желни да ја задржат удобната солица.Што се однесува до Владата не може да се рече дека не „мрда“ некако во задно време и премногу ги грее моторите на Владиното авионче, само ги нема резултатите а парите на граѓаните од н-пати репрограмираниот буџет се трошат без трошка срам.

Колку што сите Македонци знаеме, Груевски и компанија имаат досега најдобри резултати од сите влади кои што биле на власт досега и најдобар рејтинг, што вероватно кажува нешто дека има напредок.

Ако мислиш на РЕКЛАМНАТА КАМПАЊА која за разликаод другите Влади, дали ВМРО-вски или СДСМ-овски ја турака турбо на сите пишани или електронски медиуми, па дури и по најскапите и наексклузивни светски часописи за своите „успешни“ СТО ЧЕКОРИ- „ЌЕ ОСТВАРИМЕ НЕКОГАШ“ тука си во право. Секако дека треба да ги спомнеме и постигнатите резултати во енергетскиот сектор, а највеќе се очигледни КРИМИ ТВ- СЕРИИТЕ од спектакуларните апсења, на им снема место во затворите па мораа да сопрат малку. Се прашувам дали не ќе пукне Владиниот балон од силните резултати, гледам ту ка на помош му прискокна Владиниот коалиционер-Тачевски.

ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НЕКОГО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ПРАЗНА КУЌА КОЈА ШТО ЈА ИСПРАЗНИЈА БУЧКО И КОМПАНИЈА?? ОДМА ДА СЕ ОПРАВИ СВЕ?

Колку можам да се сетам КУЌАТА по изборите и не беше толку празна.

Насоката во која одат работите моментално е добра... но без поддршка за владата и нејзината работа од народот, нигде нема да стигнеме. Доволно СДСМ ги кочи.. уште ние фалиме. Мора да се разбере дека за да се закрепне од оваа ситуација се потребни неколку години...

За да видиш колку е добра, прошетај се малку меѓу народот, погледај ги цените на потребанта прехрамбена кошничка која е иста и за граѓаните и за функционерите, распрашај се колку луѓе се гладни, клоку нродни кујни отвори (испра пари Мин. Мешковски), колку штанда за бесплатно здравје отвори Селмани наместо да обезбеди лекови и легално задравство за содветната партиципација која македонските граѓани донират во Фондот за здравство на Власта а не добиваат ништо назад. Секако тоа најдобро можеш да го видиш на бесплатниот интернет и 100000-јади сметачи на кои Владата не знае што да им прави.

Но да се вратиме на спорот со грците кој Власта ни го сервира наместо храна,која тешко да можеме да си ја обезбедиме, основното прашање е дали Владата прави она што треба или она што не треба, се ми се чини дека ако ги пратиш дебатите на „ВИНОЖИТО“ можеби ѓе ја сватиш поентата за македонштината и која е црвената црта за Македонците, но времето ќе го каже своето, притисоците од надвор се очигледни, но секако Александар и „античката компанија“ не треба да дотура бензин на запалената атмосфера, да се свртиме кон денешницата нашиот живот е наш, а ние секако сме Македонци, да се грижиме за иднината на нашите поколенија а не за историјата и покрај тоа што таму ни се корените......





Сосема исправно размислуваш.
Затоа треба и од некои работи да се воздржиме. Само така ќе и помогнеме на владата. Но онаму каде има потреба треба масовна подршка да дадеме. Не сам ода се бара, него треба и да се пружи.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 17:59
Денеска од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека најголемата македонска партија е против позицијата на Претседателот.


Samo kolku da se znae koj e koj
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:13
Еееееее, што ли ќе го снајде државникот.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 12:10

Сосема исправно размислуваш.
Затоа треба и од некои работи да се воздржиме. Само така ќе и помогнеме на владата. Но онаму каде има потреба треба масовна подршка да дадеме. Не сам ода се бара, него треба и да се пружи.

Се воздржувавме, помагавме, дававме подршка, дававме,.... много години ,....остаревме давајки,....кому,....на која Влада, .... кој државник,.....

Да се биде Македонец во денешно време стана тешко,...и секогаш беше тешко. .....СЕПАК ТРЕБА ДА СВАТИМЕ ШТО Е ТОА ЕДИНСТВО И ИСТО МИСЛЕЊЕ,.....мислам дека сега Премиерот пак бара подршка од народот ,......,НАРОДОТ ЗА КОЈ ЗАБОРАВИ ДЕКА ПОСТОИ,.....затоа зборува за патриотизам,....што беше тоа????....

Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 17:51
KOJ KOGO OVDE PRAVI LUD???? KOJ VO MAKEDONIJA E NA VLAST I SUVERENO VLADEE??? ZABEGANI EDNI.VO MAKEDONIJA NA VLAST E GRUEVSKI, I NE SAMO TOA TOJ UZIVA OD NAS NEVIDENA DOSEGA, ZA NIEDEN PREMIER, PODRSKA.PA AKO E TAKA,A TAKA E- TOGAS KAKO MOZE NEKOJ (ANGLISKA KRALICA)PRETSEDATEL KOJ NI EDEN AMBASADOR NE MOZE DA IMENUVA BEZ SOGLASNOST NA PREMIEROT DA GO PRODADE IMETO NA MAKEDONIJA???KOJ TOA PRV SPOMENA VARIJANTA REFERENDUM ZNAETE? JAS TOA GO SLUSNAV OD PREMIEROT A PRETHODNO SO DENOVI BEVME UBEDUVANI OD NEKOI NOVINARI (JANKO JADI BUREK)SO POZNATA KON NEKOGO NAKLONETOST,DEKA IMETO DEMOKRATSKA REPUBLIKA MAKEDONIJA E IME KOE KAKO KOMPROMIS E DOBRO.(TOA BESE DO PRED DA BIDE OBELODENET PREDLOGOT NA NIMIC I FAMOZNATA TOCKA 8)NE E PROBLEM TOA STO VIE MISLITE TAKA KAKO STO MISLITE AKO VOOPSTO NESTO MISLITE, PROBLEM E TOA STO MISLITE DEKA SITE DRUGI SE LUDI I DEKA NE RAZBIRAAT NISTO.AKO STE PLATENI DA VODITE KAMPANJA VODETE JA MALKU POINAKU ILI DZABE VE PLACAAT.I DA NE ZABORAVAM KOJ GO SLAVESE VOJVODATA TACI??? ZABORAVIVTE? I KAKO TOA OD EDNAS TACI I SDSM,PO KOJ TOJ TOLKU MNOGU FRLASE DRVA I KAMENJA, STANAA ORTACI??? I DA ZNAETE NE TREBA REJTING ZARADI REJTING-TUKU TREBA DA SE RESAVAAT RABOTITE, A NE KAKO k*rVA DA SE BEGA KOGA E TESKO.JAS EVE KAKO GRADJANIN JAVNO JASNO I GLASNO MU DAVAM PODRSKA NA PREMIEROT I VLADATA VO NIVNITE ZALOZBI ZA DOBROTO NA MAKEDONIJA, NO AKO SE ZEZNE RABOTATA NEMA DA VIKAM UAA PO NIKOJ DRUG TUKU PO NIV I SAMO PO NIV.

Изменето од TONI - 15.Март.2008 во 17:54
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 18:01
I KAKO TOA OD EDNAS TACI I SDSM,PO KOJ TOJ TOLKU MNOGU FRLASE DRVA I KAMENJA, STANAA ORTACI???


PRASAJ SI GO SEFOT; STO NAS NE PRASUVAS KAKO STANALE ORTACI.

KOGA TACI SE ODNESUVASE NORMALNO BESE VO VLADA, POCNA DA BARA GLUPOSTI I DA SE PONASA SMESNO ,MU UDRIJA KLOCA.

A SO SDSM SE ZASAKAA OTKOGA SE NAJDO NA ISTA FREKVENCIJA ZA PROMENA NA IMETO I ISPOLNUVANJE NA BARANJATA NA ALBANCITE.

SO OVA ZADOVOLENA LI E TVOJATA LJUBOPITNOST?
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 18:47
TVOETO NIVO E PREMNOGU NISKO ZA DA ZADOVOLI BILO CIVA LJUBOPITNOST A KAMOLI MOJATA.INAKU DA NE ZABORAVIS AKO SI MAKEDONEC KAKO STO BI TREBALO DA BIDES I TEBE TI E SEF.MENE MI E SEF NAJNAPRED GRUEVSKI A ISTO TAKA I CRVENKOVSKI.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 18:59
Originally posted by TONI TONI напиша:

TVOETO NIVO E PREMNOGU NISKO ZA DA ZADOVOLI BILO CIVA LJUBOPITNOST A KAMOLI MOJATA.INAKU DA NE ZABORAVIS AKO SI MAKEDONEC KAKO STO BI TREBALO DA BIDES I TEBE TI E SEF.MENE MI E SEF NAJNAPRED GRUEVSKI A ISTO TAKA I CRVENKOVSKI.


KOLKAV MAKEDONEC SUM TOA JAS SAM SI GO ZNAM.

A SEFOVI NEMAM , SLOBODEN GRAGANIN SUM.
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 20:51
AKO IMAS DRZAVA-TOGAS IMAS I PRETSEDATEL KOJ TI E SEF NA DRZAVATA.IMAS I PREMIER I TOJ TI E SEF NA VLADATA.TAKA DA AKO NEMAS SEF TOGAS SI ILI k*rD BEZ DRZAVA ILI PAK CERGAR. NEKA MI PROSTAT k*rDITE I CERGARITE NA NEUMESNATA SPOREDBA.

Изменето од TONI - 15.Март.2008 во 20:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.