IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли Бранко граници?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли Бранко граници?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 51>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 14:50
Интересно, ама доста го познаваш бранко. Стварно, од се напишаното нема што може да се одвои и да се каже дека бранко тоа го нема, не го поседува или не го може. Бране ти е момак за се............
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 14:59
Originally posted by orlov orlov напиша:


Тешко на допинг, а на дупинг може............ вазелин ако зема..

Те молам, немој де го д...
Ќе се родат уште такви, а и овој ни е премногу.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 15:18
Па тогаш имаме право сургун да го испратиме...... ке си најдеме некој друг по мерак на народот.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:41
Види јунаци. Се упрпаа. Вакали ќе ја браниме татковината од непријателот. Се исплашивте да коментирате за сопствениот државник. Ами ако треба да крете рака на непријателот?- што ќе правите тогаш?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 19:28
Македонија најави можно повлекување од двојната формула

13.03.2008 18:47 Бранко Црвенковски

Македонија и официјално најави дека би можела да се повлече од позицијата за двојната формула, доколку Грција прифати име што нема да ги загрози националните интереси.


Во обид да се зголеми македонскиот маневарски простор, кој станува се потесен, Претседателот денеска со порака кон новите преговори да се пристапи без емоции и патетика, за да се најде решение кое ќе го одбрани националниот идентитет, а од друга страна ќе овозможи покана за влез во НАТО.


Одредница која ќе го објасни политичкото уредување е прифатлива опција за шефот на државата, кој ја исклучува можноста Грција да го бира името на земјава за меѓународна употреба.


За разлика од деновите по последниот предлог на Нимиц, кога шефот на државата јавно ги означи за прифатливи варијантите „Демократска“ и „Независна“, денеска тој не прецизираше кој е предлогот кој би можел да биде точка на компромис меѓу Грција и Македонија.


„Ако се најде формулација со некаква додавка или придавка, којашто нема да значи рушење на националниот идентитет, туку можеби дополнителен опис на нашето државно уредување, мислам дека можеме да ги постигнеме двете цели - и да ја добиеме поканата и да го зачуваме нашиот национален идентитет“, изјави Бранко Црвенковски, претседател на РМ.


„За жал, тој маневарски простор едноставно е отфрлен или барем досега е отфрлен од страна на Грција“, додаде Црвенковски.


Со изјавата на Претседателот македонскиот државен врв ги послуша барањата на западните партнери, пред се на САД, кои од Македонија очекуваа иницијатива и јасно прецизирање кои од последните предлози на Нимиц се прифатливи, а кои како штетни за националниот идентитет се неприфатливи.


Денешната позиција на Претседателот дополнително ќе биде разработувана во наредниве неколку денови на консултациите меѓу државно-владиниот врв со преговарачот Димитров, кој треба да добие јасни инструкции за кои точки од предлогот на Нимиц ќе може да преговара наредната недела.


Новите разговори меѓу преговарачите Василакис и Димитров со посредство на Метју Нимиц започнуваат во понеделник попладне во седиштето на Обединетите Нации во Виена.




 

После сите напори на владата да ја оддржува нашата позиција и да не попушта за името и ние сме во право затоа што не имаат признаено повеќе од 120 земји, овој наречен претседател фактички ги дискредитира и владата и 120-те земји кои што не признаа.

 

Вечно ли ќе патиме од СДСМ ???? Киро го даде знамето, а сега Бранко сака да го даде името?



Te molam pripazi so epitetite.....posle ke se zalite na cenzura!!!

Изменето од moira - 13.Март.2008 во 20:43
Македонија е вечна!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 19:51
Зашто бе Гусарски..
Јас колку што се сеќавам ти беше за "braco srbi, i za braco rusi"...и овој лепотанов горе е за нив....
Добил наредба од српската централа ова да го каже Ружно-црвениов...
Како сега ти против својот учител?

Изменето од Vladimir88 - 13.Март.2008 во 19:57
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 20:37
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Зашто бе Гусарски..
Јас колку што се сеќавам ти беше за "braco srbi, i za braco rusi"...и овој лепотанов горе е за нив....
Добил наредба од српската централа ова да го каже Ружно-црвениов...
Како сега ти против својот учител?
 
Јас сум за поштовање меѓу нас, Србите и Русите поради видните закани од западот, но никогаш ни ми бил овој учител или па да сум бил србоман како него или слично, сепак мора да се изјаснам дека во тие работи не верувам поради тоа што сите што се од СДСМ се етикетирани како србомани и од ВМРО повеќето ги етикетираат како бугараши... ваквите глупи луѓе ги прашувам само кои се Македонците тогаш ако се сите србомани и бугараши... и да нагласам дека ВО НИЕДНА СИТУАЦИЈА НЕ БИ СТАВИЛ ТУЃИ ИНТЕРЕСИ ПРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ИЛИ СВОЈ ИДЕНТИТЕТ ДА РИЗИКУВАМ. Црвенковски никогаш не сум го сакал нити пак Киро, затоа што се предавници у душа, 150,000 шиптарски државјанства, знамето а сега можно е и името, и тоа се под ова суштество именувано Бранко Црвенковски, најголемиот мафијаш во последните 17 години и народот слепо го избра за претседател.


Изменето од Gusarski - 13.Март.2008 во 20:40
Македонија е вечна!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 21:06
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Македонија најави можно повлекување од двојната формула

13.03.2008 18:47 Бранко Црвенковски

Македонија и официјално најави дека би можела да се повлече од позицијата за двојната формула, доколку Грција прифати име што нема да ги загрози националните интереси.


Во обид да се зголеми македонскиот маневарски простор, кој станува се потесен, Претседателот денеска со порака кон новите преговори да се пристапи без емоции и патетика, за да се најде решение кое ќе го одбрани националниот идентитет, а од друга страна ќе овозможи покана за влез во НАТО.


Одредница која ќе го објасни политичкото уредување е прифатлива опција за шефот на државата, кој ја исклучува можноста Грција да го бира името на земјава за меѓународна употреба.


За разлика од деновите по последниот предлог на Нимиц, кога шефот на државата јавно ги означи за прифатливи варијантите „Демократска“ и „Независна“, денеска тој не прецизираше кој е предлогот кој би можел да биде точка на компромис меѓу Грција и Македонија.


„Ако се најде формулација со некаква додавка или придавка, којашто нема да значи рушење на националниот идентитет, туку можеби дополнителен опис на нашето државно уредување, мислам дека можеме да ги постигнеме двете цели - и да ја добиеме поканата и да го зачуваме нашиот национален идентитет“, изјави Бранко Црвенковски, претседател на РМ.


„За жал, тој маневарски простор едноставно е отфрлен или барем досега е отфрлен од страна на Грција“, додаде Црвенковски.


Со изјавата на Претседателот македонскиот државен врв ги послуша барањата на западните партнери, пред се на САД, кои од Македонија очекуваа иницијатива и јасно прецизирање кои од последните предлози на Нимиц се прифатливи, а кои како штетни за националниот идентитет се неприфатливи.


Денешната позиција на Претседателот дополнително ќе биде разработувана во наредниве неколку денови на консултациите меѓу државно-владиниот врв со преговарачот Димитров, кој треба да добие јасни инструкции за кои точки од предлогот на Нимиц ќе може да преговара наредната недела.


Новите разговори меѓу преговарачите Василакис и Димитров со посредство на Метју Нимиц започнуваат во понеделник попладне во седиштето на Обединетите Нации во Виена.




 

После сите напори на владата да ја оддржува нашата позиција и да не попушта за името и ние сме во право затоа што не имаат признаено повеќе од 120 земји, овој наречен претседател фактички ги дискредитира и владата и 120-те земји кои што не признаа.

 

Вечно ли ќе патиме од СДСМ ???? Киро го даде знамето, а сега Бранко сака да го даде името?



Te molam pripazi so epitetite.....posle ke se zalite na cenzura!!!

















...........изгледа на форумот има поголеми предавници од Б.Ц.
Октоподот негов работи и во политикаста. На форумов има платено луѓе за да бришат се што е пишано за него а кое е вистинито. За него е лек само Драган Пацинов кој замина со ,,негови- народни пари,, а сега кога тој ака на флорида Пацинов му вели повели доколку  имаш машкост. Сепак Пацинов е зако за него.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 01:34
ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!

Изменето од moira - 14.Март.2008 во 01:36
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 01:41
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!

e taka de ..... ama onaj B.C mu e kolovodza
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 01:58
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!



Ситиот на гладниот не верува...........вели една народна.

Во контекс на тоа би рекол:
,,болна и грозоморна е гледката, секој поглед е нова рана, но со поглед не се помага, а оние кои треба и можат да помогнат ги заобиколуваат- зошто и да не ситисе и неможат да ги гледаат. А само пред неполни две години гласаа за нив,,.
Сега пак ќе почнат да се додворуваат. Но не верувам дека овој пат ќе успеат. Не само кај стечајците туку воопшто кај сите.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 01:59
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA>
I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK?
A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI?
SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLGARSI!!!!!!!!!!!!!
 
Од ваквите Македонци кои се понашаат како горе-наведениот член, државата тоне се повеќе и повеќе и владата неможе да мрдне. Неможе, а да не се забележи, дека ова личи на однесување на еден член на СДСМ.
 
Колку што сите Македонци знаеме, Груевски и компанија имаат досега најдобри резултати од сите влади кои што биле на власт досега и најдобар рејтинг, што вероватно кажува нешто дека има напредок.
 
ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НЕКОГО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ПРАЗНА КУЌА КОЈА ШТО ЈА ИСПРАЗНИЈА БУЧКО И КОМПАНИЈА?? ОДМА ДА СЕ ОПРАВИ СВЕ?
 
Насоката во која одат работите моментално е добра... но без поддршка за владата и нејзината работа од народот, нигде нема да стигнеме. Доволно СДСМ ги кочи.. уште ние фалиме. Мора да се разбере дека за да се закрепне од оваа ситуација се потребни неколку години... голема%20насмевка
 
 
Македонија е вечна!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 02:17
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA> I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK? A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI? SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLIGARSI!!!!!!!!!!!!!



za razlika jas razmisluvan so svoja glava i ne nastapuvam kolektivno..za razlika od tene mene ne mi treba partiska kniska za da se osekam golem Makedonec..Pred Bucki...kolku sto se sekavam Ljup(B) co bese vo taa kuka..Narodot uste ja pamti onaa negovata zelena "NIE KRADEVME,AMA IMASE I ZA NARODOT" .....
...verojatno ti si "GOLEMIOT BRAT : vo knigata Dzordz Orvel 1984...pliciska drzava...se poveke ova sto se slicuva me potseka na Pakistan vo nasa verzija "Makedonistan"...strasno..i te sozaluvam..no koj si ti da menjas nesto?...ti si samo uste edna ovca trloto.koe go go cuva golemiot strasen zloben volk Nikola Grujov
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 02:41
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ORLOV MISLAM DEKA SI GOLEM PATRIOT I GOLEM MAKEDONEC...ZATOA KAZI MI TI MENE...KAKO SE OSEKAS KOGA SEKOJ DEN POMINUVAS PRED SATORITE NA STECAJCITE..KOI SE TAMU VEKE EDNA GODINA I 10 DENA> I POSLE LICETO B.C PREDAVNIK? A CRNI GRUJO,STO E ON?..HEROJ?PITU GULI BEZ BRKOVI?....ILI GORDANA JANKULOVSKA E PITU GULI OMA IMA NAJGOLEMI BRKOVI? SITE SE PREDAVNICI,AVTOKRATI I OLIGARSI!!!!!!!!!!!!!



za razlika jas razmisluvan so svoja glava i ne nastapuvam kolektivno..za razlika od tene mene ne mi treba partiska kniska za da se osekam golem Makedonec..Pred Bucki...kolku sto se sekavam Ljup(B) co bese vo taa kuka..Narodot uste ja pamti onaa negovata zelena "NIE KRADEVME,AMA IMASE I ZA NARODOT" .....
...verojatno ti si "GOLEMIOT BRAT : vo knigata Dzordz Orvel 1984...pliciska drzava...se poveke ova sto se slicuva me potseka na Pakistan vo nasa verzija "Makedonistan"...strasno..i te sozaluvam..no koj si ti da menjas nesto?...ti si samo uste edna ovca trloto.koe go go cuva golemiot strasen zloben volk Nikola Grujov
 
Како прво, не сум партиски обоен. Имам тенденција да симпатизирам со ВМРО поради тоа што најисправно работат според мое мислење. Но, не сум некој со партиска книшка или тежок партиски војник. За тоа да бидеме на чисто.
 
Се познаваат сдс-овците ај ти.....
Македонија е вечна!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.