IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ДПА ќе ја напушти владата?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ДПА ќе ја напушти владата?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:24
Зошто не сватите дека нема врска тоа со НАТО.

.....погоре го напишав следото:
,,Нема врска со НАТО. Тие се болни за власт и територија, сакаат доминантност. Затоа сакат да ја дестабилизират државата а со тоа и предизвикаат вонредни парламентарни ибори,,.

Финансии?.... тие од уште не добиваат финансии само да прават проблеми? Незнамдали некој може да одговори на ова?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:30
Originally posted by orlov orlov напиша:

Зошто не сватите дека нема врска тоа со НАТО......погоре го напишав следото:,,Нема врска со НАТО. Тие се болни за власт и
територија, сакаат доминантност. Затоа сакат да ја дестабилизират
државата а со тоа и предизвикаат вонредни парламентарни ибори,,. Финансии?.... тие од уште не добиваат финансии само да прават проблеми? Незнамдали некој може да одговори на ова?



So NATO ima vrska zatoa sto posle NATO , Makedonija ke bide posilna polititicki, sega sme zatrupani so problemi odnadvor i zatoa oni rijat odvnatre ,sega im e sansata me razbiras li.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:35
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зошто не сватите дека нема врска тоа со НАТО......погоре го напишав следото:,,Нема врска со НАТО. Тие се болни за власт и
територија, сакаат доминантност. Затоа сакат да ја дестабилизират
државата а со тоа и предизвикаат вонредни парламентарни ибори,,. Финансии?.... тие од уште не добиваат финансии само да прават проблеми? Незнамдали некој може да одговори на ова?



So NATO ima vrska zatoa sto posle NATO , Makedonija ke bide posilna polititicki, sega sme zatrupani so problemi odnadvor i zatoa oni rijat odvnatre ,sega im e sansata me razbiras li.



Со НАТО ке ни цвета само криминалот, и тоа на големо.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:50
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зошто не сватите дека нема врска тоа со НАТО......погоре го напишав следото:,,Нема врска со НАТО. Тие се болни за власт и
територија, сакаат доминантност. Затоа сакат да ја дестабилизират
државата а со тоа и предизвикаат вонредни парламентарни ибори,,. Финансии?.... тие од уште не добиваат финансии само да прават проблеми? Незнамдали некој може да одговори на ова?



So NATO ima vrska zatoa sto posle NATO , Makedonija ke bide posilna polititicki, sega sme zatrupani so problemi odnadvor i zatoa oni rijat odvnatre ,sega im e sansata me razbiras li.
Со НАТО ке ни цвета само криминалот, и тоа на големо.



Pak ne razbiras bez razlika dali ke ne primat ili ne vo NATO ke bide sosema drugo, so sto ke ne ucenuvaat , vaka ova im e sansa me razbiras li?

Taka ke bide i koga ke treba da se pocnat pregovorite so Evropskata unija , ke vidis deka i togas ke imaat nekoj spektakularni baranja.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:59
Bez razlika sto megusobno se prepukuvaat mislam deka Albanskite partii rabotat koordinirano megu sebe.



По денешните интензивни активности на американските дипломати со албанскиот политички блок, ќе дојде ли до разврска на политичката сцена во државата.

Тачи излегува од Владата, а ДУИ бара влада на широка коалиција и веднаш по НАТО одржување на предвремени избори.

Ахмети не прифаќа влез во Владата ако Тачи излезе, според партиски извори во ДУИ, цел за евентуалната идна коалиција, да се формира веднаш по изборите.

Во Собранието денеска Ахмети и Тачи се сретнаа и со евроамбасадорот Фуере. На прашањето прифаќа ли висока владина коалиција, Тачи одговори: Поважен е процесот од техниката, луѓето што размислуваат за техника, мислам дека не ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата.

Фуере по средбата со двајцата лидери на ДПА и ДУИ, Тачи и Ахмети, изјави дека ова биле редовни средби со партиите.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:00
Па очито дека не ги пратиш моите пишувања. Тоа цело време го кажувам. Тадури ги набројувам и годините во кои сум имал работа со нив, и затоа велам дек нивните апетити се бесконечни. Тие постојано нешто бараат. Така да исто е да дали ќе бидеме во нато или не.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:55
Ova e ocaen obid na Menduh Chavez da go "pridobije" Albanskiot elektorat ... no sekako deka nema da mu uspee ,on veke nema sto da bara od Albancite ,Albanskiot narod ke go kazni nego za predavnickata politika sto ja vodese i sum siguren deka nema da dobije nitu eden Pratenik na Predvremenite izbori.A moze da se sluci da se otkaze od pretsedatelskata funkcija i da se povlece od Politikata ,osven ako ne se dogovorile so Gruevski on da bide ispraten kako Ambasador vo Venecuela.
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:13

Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Ova e ocaen obid na Menduh Chavez da go "pridobije" Albanskiot elektorat ... no sekako deka nema da mu uspee ,on veke nema sto da bara od Albancite ,Albanskiot narod ke go kazni nego za predavnickata politika sto ja vodese i sum siguren deka nema da dobije nitu eden Pratenik na Predvremenite izbori.A moze da se sluci da se otkaze od pretsedatelskata funkcija i da se povlece od Politikata ,osven ako ne se dogovorile so Gruevski on da bide ispraten kako Ambasador vo Venecuela.
голема%20насмевкаВиди измислици преточени во политика.

Изменето од moira - 12.Март.2008 во 21:03
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:12
Нема да има промена на името..
А предвремените избори одамна се планирани..
Само Мендух Тачи(Тачи=Та ЧИВША ) повеќе изгуби со ова....

Колку седишта ќе освојат ДПМНЕ на овие избори.....

Екстра
Само да се најде некакво решение до самитот(добро 2 и пол недели се во прашање, ќе се издржи некако)
А и СДСМ ќе ги снема од собрание нормално.....
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:13

Што друго да се каже, само напред Груевски и ВМРО, вистинската опција во Македонија! Ве поддржувам безусловно во што и да биде! Ако Груевски е тој еден човек кој што е решен да и биде верен на Македонија и да ја спаси од се што и се заканува, би го следел и поддржувал до самите врати на пеколот! За таков човек вреди да го поддржуваш и да се бориш!


НАПРЕД МАКЕДОНИЈОООООООООО!

 



Изменето од moira - 12.Март.2008 во 22:24
Македонија е вечна!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:25
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:29
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Bez razlika sto megusobno se prepukuvaat mislam deka Albanskite partii rabotat koordinirano megu sebe.



По денешните интензивни активности на американските дипломати со албанскиот политички блок, ќе дојде ли до разврска на политичката сцена во државата.

Тачи излегува од Владата, а ДУИ бара влада на широка коалиција и веднаш по НАТО одржување на предвремени избори.

Ахмети не прифаќа влез во Владата ако Тачи излезе, според партиски извори во ДУИ, цел за евентуалната идна коалиција, да се формира веднаш по изборите.

Во Собранието денеска Ахмети и Тачи се сретнаа и со евроамбасадорот Фуере. На прашањето прифаќа ли висока владина коалиција, Тачи одговори: Поважен е процесот од техниката, луѓето што размислуваат за техника, мислам дека не ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата.

Фуере по средбата со двајцата лидери на ДПА и ДУИ, Тачи и Ахмети, изјави дека ова биле редовни средби со партиите.
 
Нема (да има) и не смее да има НИКАКВА „широка коалиција„ поготове НЕ со веќе видените фактори во државата на македонците..а која заврши како што никако не смееше да заврши..со срамниот договор..со кој македонија стана држава на секкави „заедници„..или народно кажано какао РОГОВИ во ВРЕЌА.
Само ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ веднаш и сега , и рекомпонирање на државата со напуштање засекојпат на клановскиот начин на раководење со државата викан и „лидерски средби„ , наместо модерниот и насекаде познати користен како ПАРЛАМЕНТАРНА ДЕМОКАРАТИЈА..
пс
И укинување веднаш на малцинските партии ...оти Македонија беше... е ...и мора да остане УНИТАРНА држава по секоја цена...
ппс
Овде се очекува и учество на досега замаената опозиција..која со губењето на „компасот„ во политиката..повеќе (ми) делуваа како промотори на партиите кои се видливо непријателите на државта на македонците..
намигнување


Изменето од novace - 12.Март.2008 во 22:33
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:41
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Bez razlika sto megusobno se prepukuvaat mislam deka Albanskite partii rabotat koordinirano megu sebe.



По денешните интензивни активности на американските дипломати со албанскиот политички блок, ќе дојде ли до разврска на политичката сцена во државата.

Тачи излегува од Владата, а ДУИ бара влада на широка коалиција и веднаш по НАТО одржување на предвремени избори.

Ахмети не прифаќа влез во Владата ако Тачи излезе, според партиски извори во ДУИ, цел за евентуалната идна коалиција, да се формира веднаш по изборите.

Во Собранието денеска Ахмети и Тачи се сретнаа и со евроамбасадорот Фуере. На прашањето прифаќа ли висока владина коалиција, Тачи одговори: Поважен е процесот од техниката, луѓето што размислуваат за техника, мислам дека не ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата.

Фуере по средбата со двајцата лидери на ДПА и ДУИ, Тачи и Ахмети, изјави дека ова биле редовни средби со партиите.
 [QUOTE]
Нема (да има) и не смее да има НИКАКВА „широка коалиција„ поготове НЕ со веќе видените фактори во државата на македонците..а која заврши како што никако не смееше да заврши..со срамниот договор..со кој македонија стана држава на секкави „заедници„..или народно кажано какао РОГОВИ во ВРЕЌА.
Само ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ веднаш и сега , и рекомпонирање на државата со напуштање засекојпат на клановскиот начин на раководење со државата викан и „лидерски средби„ , наместо модерниот и насекаде познати користен како ПАРЛАМЕНТАРНА ДЕМОКАРАТИЈА..
пс
И укинување веднаш на малцинските партии ...оти Македонија беше... е ...и мора да остане УНИТАРНА држава по секоја цена...
ппс
Овде се очекува и учество на досега замаената опозиција..која со губењето на „компасот„ во политиката..повеќе (ми) делуваа како промотори на партиите кои се видливо непријателите на државта на македонците..
намигнување
 
Се слагам со тебе, Македонија мора да остане унитарна држава и ништо подруго! Шиптарите ништо друго не прават освен да и штетат на државата. На онаа емисијана, РЕД ЛИНЕ, пред некој ден имаше дебата меѓу тој шиптарот, не ми текнува името и овој Иван од НСДП. Па шиптарот цело време збореше како да е дојден од Косово и да е Косовски политичар а не политичар од Македонија. ТРЕБА ЈАВНО ДА СЕ КАЖЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ДЕКА ШИПТАРИТЕ РАБОТАТ ПРОТИВ ДРЖАВАТА! А не да се прикрива!
 
А за тоа што СДС го загуби компасот и промовира и поддржува непријатели на Македонија и Македонскиот народ, тоа оддамна се случува... но никој ништо не презема и ме чуди кои се тие Македонци кои што ја поддржуваат таа изгубена партија со таа квачка Шеќеринска на чело и оној влах што само крека, Макрадули. А не се сеќаваат за нивните глупости додека беа на власт што ја однесоа државава у пропаст.
Македонија е вечна!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 23:12
DPA donese odluka da izleze od Vladata!......izjavi liderot Menduh Taci, po poveke od dvocasovnoto zasedavanje na centralnoto pretsedatelstvo vo Tetovo....
Premierot Gruevski molci......

Изменето од moira - 12.Март.2008 во 23:17
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.