IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли Бранко граници?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли Бранко граници?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 51>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 13:54
Izgleda pocna da pravi deca naokolu kako Tito, pa se zaboravil vo ulogata.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 16:33
So ogled deka site si igraat igracki, na celo so najgolemoto dete vo drzavata, krajno vreme e ne toa, tuku narodot da im poraca na site DECA da ne si igraat so drzavata.

Изменето од moira - 14.Ноември.2007 во 16:34
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 14:06
КОЈ КОГО ЛАЖЕ?
ПРОЧИТАЈТЕ И ДАЈТЕ СВОЈ КОМЕНТАР.


Деновиве во јавноста повторно оваа тема е актуелна но во негативна смисла.
Јас лично велам дека и тога и сега Б/Ц и компнија шират демагогија, што впрочем се покажа и со бомбастите изјава на Радмила Шекеринска кои во одбрана на СДСМ ги дава паушално. Но важно е дека големиот скок го направија и ..............еве ние НАРОДОТ страдаме.


ПОГЛЕДАЈТЕ- ПРОЧИТАЈТЕ:

Intervju na претседателот Branko Crvenkovski vo dnevniot vesnik "Utrinski vesnik" na 7 septemvri 2006 godina


"Makedonija napravi golem skok vo izminatata edna i pol decenija"


Bi bilo iluzija i nerealno da o~ekuvame samo za 15 godini da se promenat nekoi istoriski fakti

 

 

 

Se postignaa mnogu uspesi, no se napravija i mnogu gre{ki vo izminatata edna i pol decenija, priznava pretsedatelot Crvenkovski

 

 

 





Gospodine pretsedatele, Makedonija odbele`uva 15 godini nezavisnost. Dali ste zadovolen od postignatoto?

- Ovie 15 godini se periodot vo koj makedonskiot narod uspea da go ostvari svojot istoriski son - da sozdade svoja suverena dr`ava Republika Makedonija. Sozdavaweto na Republika Makedonija ne mo`e da se vrze samo za eden nastan, na primer, za odr`uvaweto na referendumot ili za donesuvaweto na noviot Ustav. Za da se realizira eden takov ~in, ne e dovolno samo da se deklarira `elbata na narodot i na gra|anite tuku treba da se polo`at mnogu testovi za da se doka`e deka se ima kapacitet i potencijal i deka se zaslu`uva sopstvena dr`ava i mesto me|u ramnopravni narodi i dr`avi na me|unarodnata karta. So drugi zborovi, nezavisna Republika Makedonija se sozdava{e i toga{ koga treba{e da se najde formulata i na~inot kako da se izbegnat rizicite na jugoslovenskata voena kriza. Nezavisnosta se sozdava{e i toga{ koga treba{e da se izdr`at sankciite i embargata {to ni bea nametnati. Nezavisnosta se sozdava{e i se brane{e i toga{ koga treba{e da se najde na~in kako da se zapre voeniot konflikt vo 2001 godina i da se zale~at posledicite od toj konflikt. I vo mnogu drugi situacii, kako toga{ koga be{e izvr{en atentat na porane{niot pretsedatel Gligorov ili podocna koga vo 2004 godina zagina pretsedatelot Trajkovski. Zna~i, stanuva zbor za proces koj vo nekoi segmenti se u{te trae. Toa e normalna rabota. Sega, koga razgovarame, se se}avam na edna poraka {to ni ja isprati izraelskiot pretsedatel nam, gostite, minatata godina vo Erusalim, koga re~e: "Ve molime da imate razbirawe za odredeni gre{ki vo na{ata politika, bidej}i Izrael e mlada dr`ava i ima 50-ina godini zad sebe". A nie slavime 15 godini.

Se razbira, vo istite 15 godini se napravija i gre{ki. Nekoi od rabotite mo`ea da se napravat i poinaku i na podobar na~in.
Nikako ne mo`eme da bideme zadovolni od sostojbite na ekonomski plan. Ogromen problem pretstavuvaat visokata nevrabotenost i siroma{tija. Toa se raboti koi vo naredniot period treba i mora da se re{at. No, vo isto vreme, nezadovolstvoto od sostojbite na ekonomski i na socijalen plan ne bi trebalo da ja zamaglat vkupnata slika. Ne smeeme da dozvolime da se izgubi ~uvstvoto za vistinskata vrednost na istoriskiot is~ekor {to go napravivme, za kvantniot skok vo ovie 15 godini- a toa e sozdavaweto na nezavisna Republika Makedonija.

Zemjava slavi 15 godini nezavisnost, a nekoi se u{te ni gi osporuvaat ustavnoto ime, teritorijata, nacionalniot identitet na Makedoncite, kapacitetot za dr`avnost. Dali Ve obeshrabruva i razo~aruva seto toa?

- Ne, naprotiv. Treba da bideme svesni deka za del od pra{awata {to gi spomenavte, vsu{nost, stanuva zbor za pra{awa {to pretstavuvaat istoriski konstanti kaj nekoi od na{ite sosedi i toa so pove}evekovna tradicija. Bi bilo iluzija i nerealno da o~ekuvame samo za 15 godini da gi izbri{eme i promenime tie istoriski konstanti. No, ona {to e va`no e deka vo site ovie 15 godini rabotite se dvi`at napred i deka denes sostojbata, ako ja sporedime so onaa od 1991 godina, nesporedlivo e podobra. So samoto sozdavawe na Republika Makedonija kako suverena i nezavisna dr`ava, vsu{nost, od edna strana, se slu~i delumna revizija na nekoi od krupnite istoriski odluki od 19 vek i prvata polovina od 20 vek, a koi se povrzani so Makedonija. Vtorata va`na rabota {to treba da ja imame predvid e deka so sozdavaweto na na{ata dr`ava i zacvrstuvaweto na sopstvenata pozicija vo me|unarodnata zaednica, od objekt za koj re{avaa drugi bez da ne pra{aat, nie stanavme subjekt koj odlu~uva za sopstvenata sudbina, za sopstvenata idnina.
Toa e radikalno povisok kvalitet vo istorijata na na{iot narod. So toa mnogu procesi za koi govorite, ednostavno, gi stavame vo nepovratna sostojba. So eden zbor, makedonskata dr`ava i narod ne mo`at da se vratat od kogo bilo nazad vo istorijata.

Ima li realna opasnost za Makedonija po eventualnoto dodeluvawe status na neavisna dr`ava na Kosovo?

- Tuka se plasiraat dve sprotivstaveni tezi, a toa e deka nezavisno Kosovo }e bide opasnost za Makedonija ili sosema sprotivnoto, deka dokolku Kosovo ne stane nezavisno, }e se slu~i negova vnatre{na i regionalna destabilizacija, vklu~uvaj}i ja i Makedonija. Jas tvrdam deka nitu ednata nitu drugata teza ne se to~ni i deka klu~nite raboti, sepak, zavisat od nas i od na{ata politika vnatre, pred se, na me|uetni~ki plan. Tokmu od tie pri~ini velime deka }e go poddr`ime dogovorot {to }e se postigne me|u Belgrad, Pri{tina i me|unarodnata zaednica, no pod eden uslov: ako toa na koj bilo na~in direktno ili indirektno ne gi povreduva teritorijalniot integritet i stabilnosta na Republika Makedonija.

Ima{e li Makedonija beneficii od proamerikanskata politika {to ja vodi vo izminatite godini?

- Makedonija vodi politika na ednakov kvalitet na odnosite i so Va{ington i so Brisel. [to se odnesuva do na{ite odnosi so SAD, mo`am da ka`am deka najgolem del od demokratskite zemji vo svetot bi sakale da imaat tokmu takvi odnosi. Taa sorabotka se poka`a od isklu~itelno golemo zna~ewe i polza za nas. Va{ington stana eden od najgolemite poddr`uva~i tokmu na strategiskite interesi na Makedonija. Dava poddr{ka za na{eto integrirawe kon NATO i EU, za vnatre{nata politi~ka i me|uetni~ka stabilnost, za teritorijalniot integritet na Republika Makedonija. Del od uspesite {to gi postignavme vo izminatiot period, me|u drugoto, bea potpomognati i od strana na SAD. Da ne zaboravime i za respektot {to go imaat tie sprema na{ite nacionalni interesi so priznavaweto na ustavnoto ime na Republika Makedonija, kade {to, spored moe mislewe, se prekr{i celiot proces vo pozitivna nasoka za nas.

So smenata na Vladata vo Makedonija, Grcija prezede nova ofanziva okolu imeto, se zakanuva deka }e go blokira priemot na Makedonija vo NATO i vo EU. Ima li Makedonija nekoja druga strategija, osven strategijata na ~ekawe?

- Prvo, ne bi se soglasil deka strategijata na Makedonija okolu ova pra{awe vo izminatiot period mo`e da se nare~e strategija na ~ekawe ili pasivnost. Naprotiv, mislam deka trpelivo i vo kontinuitet ja gradevme i ja podobruvavme na{ata pozicija i rezultatite se evidentni. Denes, tri od pette postojani ~lenki na Sovetot za bezbednost pri OON go priznavaat na{eto ustavno ime, 112 ~lenki, a mo`ebi vo me|uvreme taa brojka e i pogolema, ili mnozinstvoto ~lenki na OON, isto taka imaat vospostaveno diplomatski odnosi so Makedonija pod ustavnoto ime, a del od ~lenkite na EU vo bilateralnata komunikacija go koristat na{eto ustavno ime. Ovie rezultati ne se slu~ija sami od sebe, tuku bea rezultat tokmu na politikata {to ja vodevme vo izminatiot period. Za nas e mnogu pova`no kakov }e bide kvalitetot na finalnoto re{enie otkolku kolku brzo }e go re{ime ova pra{awe {to se odnesuva za mnogu prethodni i za site idni generacii. Ne bi sakal da donesuvam definitivni te{ki zaklu~oci vrz osnova na pooddelni izjavi od gr~ki funkcioneri, bidej}i tie izjavi ponekoga{ se davaat i od sosema drugi pri~ini, mo`ebi i dnevnopoliti~ki, za potrebi vnatre vo Grcija.

O~ekuvate li problemi vo kohabitacijata so Vladata na VMRO-DPMNE?

- Pa, ako i jas i Vladata se rakovodime od nacionalnite i dr`avnite interesi i od toa {to e dobro za gra|anite na Republika Makedonija i za dr`avata i ako postoi zaemno po~ituvawe na ustavnite ingerencii i ovlastuvawa, ne o~ekuvam poseriozni problemi na planot na sorabotkata. Od moja strana postoi celosna podgotvenost za sorabotka, a se nadevam deka takva podgotvenost }e bide poka`ana i od nivna strana.

Vo SDSM se slu~uva silen politi~ki zemjotres, dali i do Vas stignuvaat vibracii od potresot?

- Gi sledam slu~uvawata vo Socijaldemokratskiot sojuz. @alam poradi potresite {to se slu~uvaat tamu. Se nadevam deka kolku {to e mo`no pobrzo SDSM }e uspee da ja nadmine ovaa situacija i deka od nea }e izleze mnogu posilen, kadrovski obnoven i so edna osovremeneta programska platforma. Toa }e bide najdobro i za samata politi~ka partija, me|utoa, imaj}i ja predvid mo}ta i ulogata na SDSM vo vkupniot politi~ki `ivot vo Makedonija, toa }e bide dobro i za demokratijata i za vkupniot op{testven `ivot vo zemjava.

Nekoi smetaat deka po Va{eto zaminuvawe od SDSM partijata se u{te ne mo`e da go najde vistinskiot pat na politi~kata scena, deka te{ko se upravuva so taa partija po Vas i deka SDSM na nekoj na~in go pla}a cehot za zaminuvaweto na Crvenkovski od kormiloto na partijata?

- Sigurno deka po moeto zaminuvawe na pretsedatelskata funkcija SDSM se soo~i so eden seriozen predizvik da izbere nov pretsedatel na partijata so poddr{ka i dovolen avtoritet na uspe{en na~in da ja vodi partijata. Bi bilo golemo razo~aruvawe za mene i za celiot moj anga`man vo tie 13 i pol godini, dodeka bev na ~elo na SDSM, ako izleze deka sum u~estvuval vo gradeweto na edna politi~ka partija {to nema vnatre{ni mehanizmi i kapaciteti da gi sovlada uspe{no vakvite predizvici.

O~ekuvavte li deka SDSM }e do`ivee takov poraz na izborite?

- Ima{e mnogu indikatori deka mo`e da se slu~i takov izboren rezultat. Bev malku iznenaden od golemata samouverenost i nepotkrepen optimizam {to be{e plasiran vo javnosta od strana na rakovodstvoto na SDSM s` do posledniot moment, pa duri i na denot na izborite.

Privrzanicite na Bu~kovski velat deka gi pomagate negovite protivnici i deka Bu~kovski na izborite ja platil cenata za neostvarenite predizborni vetuvawa {to gi dade Crvenkovski vo 2002 godina?

- Pogre{no e pri~inite za izborniot neuspeh da se baraat nasekade, osven kaj sebe, vo sopstvenata politika i vo sopstvenoto odnesuvawe. Takviot pristap poka`uva deka nitu }e se izvle~at soodvetni pouki nitu vrz osnova na tie pouki }e se popravi odnesuvaweto i politikata {to se promovira. Sakam samo da potsetam deka vo 2004 godina so siot baga` na izbornite vetuvawa od 2002 godina i so rezultatite od funkcioniraweto na vladata, na ~ie ~elo se nao|av vo period od re~isi dve godini, otidov na neposredni izbori za pretsedatel na dr`avata i ja dobiv doverbata na gra|anite za vr{ewe na taa funkcija. Vtorata rabota {to bi sakal da ja spomenam e deka istata godina se odr`a referendum protiv novata teritorijalna organizacija i, kako {to znaeme, toj referendum ja potvrdi ispravnosta na politikata na SDSM i na vladinata koalicija, a proletta 2005 godina se odr`aa i lokalni izbori koi, spored javnoto tvrdewe na rakovodstvoto na SDSM, bea uspe{ni za partijata. Ottuka mo`e da se zaklu~i deka, sepak, pri~inite ne se tamu kade {to se obiduva nekoj da gi nametne, tuku treba da se baraat na drugo mesto. Se soglasuvam deka na julskiot izboren rezultat vlijaeja site zbidnuvawa vo tekot na site ~etiri godini, me|utoa, isto taka, sekoj treba da se soo~i so svojot del od odgovornosta.

Se ~uvstvuvate li izolirano na doma{nata i na regionalnata scena kako {to tvrdat nekoi?

- ]e soop{tam nekolku podatoci. Vo prvite dve godini od vr{eweto na pretsedatelskata funkcija posetiv i imav sredbi so pretsedatelite i premierite na ~etiri zemji-~lenki na EU - Finska, Avstrija, Slovenija i Italija. Bev pokanet i gi posetiv re~isi site zemji vo regionot - Bugarija, Romanija, Ukraina, Moldavija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Albanija. Po razli~ni povodi, vo zemjata ili nadvor vo toj period imav sredbi so pretsedatelot na Evropskata komisija, Baroso, so evrokomesarite Solana i Ren, so generalniot sekretar na NATO, [efer, so generalniot sekretar na OON, Kofi Anan, sredbi i razgovori so pretsedatelot na NR Kina, pretsedatelot na Ungarija, Polska,
Чe{ka, Slova~ka, Litvanija i Estonija. Od seto ova i od mnogu drugi aktivnosti koi sega ne bi mo`el da gi nabrojam mo`e da se zaklu~i deka vakvite tvrdewa se apsurdni. [to se odnesuva do doma{nata scena, nitu sum se ~uvstvuval nitu }e se ~uvstvuvam izolirano. Smetam deka imam dobra komunikacija so site relevantni politi~ki subjekti. Nema potreba da gi nabrojuvam site moi aktivnosti, bidej}i se dobro poznati.

Чuvstvuvate li deka narodot Ve razbra kako politi~ar, bidej}i imate dolg sta` vo vrvot na politikata, a nekoi kontroverzii okolu Va{eto ime se u{te traat?

-Da se bide prisuten vo javniot `ivot vo Makedonija, zna~i odnapred da bide{ svesen deka okolu tvoeto ime }e se pletat najrazli~ni prikazni. Toa va`i za koj bilo segment od javniot `ivot, me|utoa najmnogu va`i vo politikata. Otsekoga{ sum veruval i denes veruvam vo toa deka najgolemiot del od na{ite gra|ani imaat vnatre{no ~uvstvo za pravednost. Na{ite lu|e, sepak, pokraj seto ona {to go slu{aat, pa i samite komentiraat, vo sebe imaat sposobnost da razgrani~at {to e to~no, a {to e neto~no. Vpro~em, dolgiot vek vo vrvot na politikata, pred se, se dol`i na faktot {to na nekolku izborni ciklusi, bilo da se parlamentarni, lokalni ili poslednite pretsedatelski izbori, gra|anite ja iska`ale doverbata vo mene i vo mojata politika ili na politikata na partijata na ~ie ~elo se nao|av. Vo demokratijata toa e klu~noto merilo.

Od 27-godi{na vozrast ste vo vrvot na makedonskata politika, a na 40-ina godini se povlekovte od Vladata i od SDSM. Smetavte deka tamu ka`avte se {to imavte da ka`ete ili se re{ivte na nov ~ekor vo politi~kata kariera?

- Ne, re{iv da se kandidiram za najvisokata funkcija na Republika Makedonija, pretsedatel na dr`avata. Ednostavno, so celiot moj izminat trud otidov na neposredni izbori, davaj}i im mo`nost na gra|anite preku svojot glas "za" ili "protiv" da go iska`at svoeto mislewe kon mene i kon mojata dotoga{na rabota. Znam deka odredeni krugovi toga{ se obiduvaa da ja nametnat tezata deka, vsu{nost, so odlukata da se kandidiram na pretsedatelskite izbori, jas sum pobegnal od odgovornosta. Me|utoa, da povtoram, so siot moj minat trud, so site moi prethodni uspesi ili prethodni gre{ki ne otidov za da pobegnam, tuku za da se soo~am so odgovornosta i so sudot na gra|anite. Mislev i bev uveren deka so iskustvoto {to go imam, so znaeweto, so sposobnostite so koi{to raspolagam, mo`am najsoodvetno da ja vr{am funkcijata pretsedatel na dr`avata.



Не ги изоставајте своите мислења и видувања.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 15:00
Каде сте македончиња?
Нешто прпе ви е...................
Ма удрите и немајте гајле.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 15:07
Маме му ебам јас на него,ние сме биле млада држава,абе тој не упропасти па уште има и доблест да пишува вакви работи.Море мани ми го не пишувај за него воопшто не е на ниво на ниту еден Македонец да се пишува за неголутина
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:22
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Маме му ебам јас на него,ние сме биле млада држава,абе тој не упропасти па уште има и доблест да пишува вакви работи.Море мани ми го не пишувај за него воопшто не е на ниво на ниту еден Македонец да се пишува за неголутина



Boogie,
мораме да пишуваме. Дојде времето на открибање на картите- вистината. Мора се на воделина. Ти бар знаеш што се направи тој во 1997,1999,, 2001 и потоа.
Ако ти кажам што се има тој заено со таткому и сестраму работено тогаш ќе шизнеш.
Но тој мудро се спрема за сето ова и во далечната 1994 година прави и некои други работи, за кои потикнав други да пишуваат. Ке ти презентирам документ што тој со својата контра банда работи уште тогаш. Какви ли само мрачни планови има за македонија.



читај го ова а потоа и долунапишаното: http://www.scc.rutgers.edu/serbian_digest/200/t200-7.htm


    Неофициален раздел - бр. 56 от 12 юли 1994 г. Съдилища - регистрации   

N     последна актуализация: ДВ, бр.56 от 12 юли 1994 г.
 
ДЕМО Версия - има ограничение на броят показвани редове - 200 от общо 1007
                            СЪДИЛИЩА - РЕГИСТРАЦИИ

Благоевградският окръжен съд на основание чл. 6, ал. 1 във връзка
с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение № 3588 от 1.Х.1993 г. по ф. д. № 4700/92
регистрира промени за "Фредерики - Елас" - ЕООД: нов адрес на управление -
Благоевград, ул. Скаптопара 3, нова фирма "Фредерики" - ЕООД; допълва предмета
на дейност със: "продажба, импорт, експорт и реекспорт на нефт и нефтени
продукти".
18218
Благоевградският окръжен съд на основание чл. 6, ал. 1 във връзка с
чл. 119, ал. 2 ТЗ регистрира под № 233, т. 3, р. 1, стр. 54, по
ф. д. № 2978/93 еднолично дружество с ограничена отговорност с фирма
"Горстрой - Бл" - ЕООД, със седалище и адрес на управление с. Зелен дол,
община Благоевград, Софийска област, с предмет на дейност: строителство и
ремонт на горски пътища, съоръжения и стопански сгради в страната и в
чужбина, механизирана почвоподготовка, съвместна дейност с други организации,
транспортни услуги и други спомагателни дейности, внос и износ, и с капитал
4 012 000 лв. Дружеството се представлява и управлява от Бойко Станкев
Лазаров.
18219
Благоевградският окръжен съд на основание чл. 6, ал. 1 във връзка
с чл. 119, ал. 2 ТЗ регистрира под № 239, т. 3, р. 1, стр. 66, по
ф. д. № 2993/93 еднолично дружество с ограничена отговорност с фирма
"Талев" - ЕООД, със седалище и адрес на управление с. Гърмен, Софийска област,
с предмет на дейност: вътрешно- и външнотърговска дейност, търговско
посредничество, представителство и агентство, спедиторска, маркетингова,
импресарска, рекламна и консултантска дейност, производство и бутилиране на
газирани и силно алкохолни напитки и минерални води, търговия с промишлени и
хранителни стоки на леката и тежката промишленост, оказионна, комисионна и
консигнационна търговия, транспортна дейност - превоз на пътници и товари със
собствени или наети транспортни средства в страната и в чужбина, търговия,
внос на товарни и леки коли (нови и употребявани) и селскостопанска техника и
резервни части за тях, търговия с петролни продукти, твърди и течни горива,
производство, преработка, съхранение и реализация на селскостопанска
растителна и животинска продукция в страната и в чужбина, строителна,
шиваческа, плетаческа и авторемонтна дейност и всякакви битови услуги,
бартерни сделки, покупко-продажба и обмяна на валута, ресторантьорство и
хотелиерство, електронни забавни игри, производство и търговия със сладкарски
произведения, откриване и експлоатация на кафенета, барове, дискотеки и
увеселителни заведения в страната и в чужбина, производство и търговия с
декоративни храсти и дървета, производство, обработка и търговия с дърво и
дървен материал, и с капитал 50 000 лв. Дружеството се представлява и
управлява от собственика Ангел Димитров Гроздарев и е с неопределен срок.
18395
Благоевградският окръжен съд на основание чл. 6, ал. 1 във връзка с
чл. 119, ал. 2 ТЗ регистрира под № 248, т. 3, р. 1, стр. 84, по
ф. д. № 3074/93 дружество с ограничена отговорност с фирма "ИНТКА" - ООД, със
седалище и адрес на управление Петрич, ул. Марица 1, с предмет на дейност:
транспортни и таксиметрови превози, пътна помощ в страната и в чужбина,
сервизно обслужване на леки, лекотоварни и товарни автомобили, производство и
търговия с дървесина, шивашки изделия, текстил, конфекция, електронна техника,
гориво-смазочни материали и кожухарски изделия, производство и търговия със
строителни материали и готови строителни продукти в страната и в чужбина,
търговия на едро, производство, изкупуване, преработка и пласмент на
селскостопанска продукция в страната и в чужбина, външнотърговски, бартерни и
компенсационни сделки, предприемачество, маркетинг, реклама (без кино и
печат), консултации, посредничество, лизингова дейност, насочване, подпомагане
и управление на местни и чуждестранни инвестиции в промишлеността, селското
стопанство и туризма, търговия със селскостопанска техника и машини,
строителство, проектиране, ремонт и реконструкция на хотели, мотели, крайпътни
заведения, магазини и заведения за обществено хранене, търговия със стоки и
услуги, незабранени със закон, и с капитал 50 000 лв. Дружеството е със
съдружници Власиос Николаос Сиклафидис и Панайотис Хараламбос Папутсакис и се
управлява и представлява от двамата управители.

18455
Благоевградският окръжен съд на основание чл. 6, ал. 1 във връзка с
чл. 119, ал. 2 ТЗ регистрира под № 249, т. 3, р. 1, стр. 86, по
ф. д. № 3075/93 дружество с ограничена отговорност с фирма "Маклог" - ООД
, със
седалище и адрес на управление Разлог, ул. Братя Каназиреви 65, с предмет на
дейност: консултантски услуги, свързани с недвижими имоти, маркетингови
проучвания, производство, обработка и търговия (импорт-експорт) с промишлена и
селскостопанска продукция, строителство, покупко-продажба и посреднически
услуги с недвижимо имущество - жилища, търговски обекти и предприятия,
транспортни и спедиторски услуги, посредническа дейност и търговско
представителство, организиране на спортно-туристическа дейност и всякакви
други дейности, незабранени със закон, и с капитал 50 000 лв. Дружеството е
със съдружници Иван Димитров Кондев, Борис
Атанасов Пулин, Страшо Милковски и
Драган Пацинов и се представлява и управлява от управителя Иван Димитров
Кондев.

Има уште еден документ но потоа за тоа.Ова е се поврзано со Б/Ц и бандата.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:24
Mislis li deka ke ima muda uste ednas da se kandidira za precedatel ili i toj kako Ljubco ke mu ja kidne
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:25
А едно прашање..
Уште ли се замарате со изродов????
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:26
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislis li deka ke ima muda uste ednas da se kandidira za precedatel ili i toj kako Ljubco ke mu ja kidne




Остави ги мудата.
Не му требаат.
читај добро погоре.
Следува и друг момент.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:27
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

А едно прашање..
Уште ли се замарате со изродов????




тогаш да оставиме да дојде и друг изрод на негово место.лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:28
Moram da priznaam glasav za nego,

gospod neka mi prosti, ama vo toj moment konk*rencija mu bese Kedev na celo so Ljubco Bugarot, izbor nemase, so da se pravi.
A i zaveden bev se nadevav.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Moram da priznaam glasav za nego,

gospod neka mi prosti, ama vo toj moment konk*rencija mu bese Kedev na celo so Ljubco Bugarot, izbor nemase, so da se pravi.
A i zaveden bev se nadevav.




Господ- Бог се опростува, но бара покајание.
Сег значи треба да поработиш форунски на случајов.
Мораме да работиме сите оти ни отиде државата.
Отидовме и ние со поколенија.
Јас не сум партиски обоен а на гласање излегувам, само за да ги заокружам сите.
Му помагам на дедоми (таткото на сопругата), инаку тој ги сака сите......................, ПОП е.................намигнување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Moram da priznaam glasav za nego,

gospod neka mi prosti, ama vo toj moment konk*rencija mu bese Kedev na celo so Ljubco Bugarot, izbor nemase, so da se pravi.
A i zaveden bev se nadevav.



Како бе не те заведе некоја црвенокоса туку црвенко несреќо заведенасмеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:39
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Moram da priznaam glasav za nego,

gospod neka mi prosti, ama vo toj moment konk*rencija mu bese Kedev na celo so Ljubco Bugarot, izbor nemase, so da se pravi.
A i zaveden bev se nadevav.
Како бе не те заведе некоја црвенокоса туку црвенко несреќо заведенасмеење


E kako de?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.