IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Што читате моментално
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што читате моментално

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 163>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Itilija-Lucina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Itilija-Lucina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 18:43
A ima nekoj na forumov sto pozajmuva knigi Poveketo nabrojani gi imam procitano, no ovaa Pole nikako da si ja kupam a zvuci prokleto zanimlivo. Jas samo sto zavrsiv so citanje na Tretata tajna od Stiv Beri i si vetiv deka toa e poslednata kniga so takva tematika sto ja citam ne mozam veke moram da promenam nesto
Inaku na site toplo im ja preporacuvam Patot na dusite- odlicna kniga.     
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 18:47
Originally posted by Itilija-Lucina Itilija-Lucina напиша:

A ima nekoj na forumov sto pozajmuva knigi Poveketo nabrojani gi imam procitano, no ovaa Pole nikako da si ja kupam a zvuci prokleto zanimlivo. Jas samo sto zavrsiv so citanje na Tretata tajna od Stiv Beri i si vetiv deka toa e poslednata kniga so takva tematika sto ja citam ne mozam veke moram da promenam nesto
Inaku na site toplo im ja preporacuvam Patot na dusite- odlicna kniga.     




Би можеле да се мењаме со книги ама само за читање и со исклучителна предпазливост кон книгите да не се оштетат.

Изменето од MAKEDON-FILIP - 15.Февруари.2008 во 18:48
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.
Кон врв
Itilija-Lucina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Itilija-Lucina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 18:52
Se obrati na vistinsko mesto! Knigata mi e posveta od bilo sto, cesto davam knigi po drugarki i zapisuvam kaj gi davam, za obleka ne vnimavam tolku kolku za kniga Jas sakam nekoj da mi ja pozajmi Pole, citam knigi ekspresno brzo, a imam dobra biblioteka doma sto znaci koj ke se najde ke ima nesto dobro da zeme za citanje!
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 00:41
vo momentov ja citam The agony and the ecstasy od Irving Stone prekrasen roman, a potoa ja spremiv za citanje   Bogomislie od Otec Stefan Sandzakoski.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 18:02
 
 
   По препорака на мамма  почнувам да ја читам
    Последните селани од Петре М. Андреевски
 
                                                               Вистина беше и тоа дека сите
                                                               луѓе се различно родени а само
                                                               селаните со една иста клетва
                                                               најголемата радост да им бидат
                                                               земјата и добитокот,а маката
                                                               единственото задоволство...
                                                               Кутрите тие,прежалени од
                                                               животот,а сепак осудени да го
                                                               живеат,со таа иста навика....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:25

Драги Itilija-Lucina и MAKEDON-FILIP. Јас барајќи една книга отворив нова тема на форумов - Каде да најдам одредена книга? - со цел и останатите форумџии да ја користат за истата цел!
Инаку, апсолутно се сложувам со вас двајцата дека кон книгите треба да се однесуваме крајно внимателно! И јас ги ценам книгите повеќе од било што друго и не сум сигурен дали би можел да дадам некоја моја книга, бидејќи имам две лоши искуства - едната ми ја вратија во ужасна состојба, (а беше нова), а другата воопшто не ми ја вратија! Оние книги кои јас ги читам се од таков тип што постојано им се навраќам - не ги пензионирам на полица! Токму затоа сакам секогаш да ми се при рака и во добра кондиција!

Во мојот случај на форумов, драгата Mamma излезе МНОГУ ГОЛЕМ човек и ми ја подари книгата која јас ја барав "под дрво и под камен", за што ја користам приликава ЈАВНО ДА И СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ!




Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:38
Македонска крвава свадба ~ Војдан Чернодрински
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:41
TUNEL OD PETRE M.ANDREEVSKI
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 19:55
Originally posted by blashka blashka напиша:



 

 

   По препорака на мамма  почнувам да ја читам

    Последните селани од Петре М. Андреевски

 

                                                               Вистина беше и тоа дека сите

                                                               луѓе се различно родени а само

                                                               селаните со една иста клетва

                                                               најголемата радост да им бидат

                                                               земјата и добитокот,а маката

                                                               единственото задоволство...

                                                               Кутрите тие,прежалени од

                                                               животот,а сепак осудени да го

                                                               живеат,со таа иста навика....
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 20:08
mila moja prekrasen roman POSLEDNITE SELANI i ke posakas po nekoe vreme povtorno da ja citas a potoa   najdi vreme za TUNEL /isto od P.M.Andreevski/ se cita vo eden zdiv,kakvi misli,bogatstvo za umot i dusata .Steta sto go nemame poveke megju nas . Bese makedonski zlaten rudnik na dobrata misla ,na makedonstinata i korenite na nasiot makedonski roman gi baram vo negovite dela.

Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 20:11
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

TUNEL OD PETRE M.ANDREEVSKI


odlicen roman tokmu sega go preporacav na blashka
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:19
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
   По препорака на мамма  почнувам да ја читам
    Последните селани од Петре М. Андреевски
 
                                                               Вистина беше и тоа дека сите
                                                               луѓе се различно родени а само
                                                               селаните со една иста клетва
                                                               најголемата радост да им бидат
                                                               земјата и добитокот,а маката
                                                               единственото задоволство...
                                                               Кутрите тие,прежалени од
                                                               животот,а сепак осудени да го
                                                               живеат,со таа иста навика....


BRAVO,BLASHKA...SE RADUVAM SHTO USPEAV DA TE NAVEDAM
DA SE CHUVSTVUVASH PREKRASNO I ISPOLNETO KOGA KE CHITASH
I...DA,POSLUSHAJ JA SUPER BABICHKA...PROCHITAJ TUNEL....големо%20гушкање


Изменето од mamma - 17.Февруари.2008 во 21:21

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:22

SPLETKARENJE SA SOPSTVENOM DUSOM

(mnogu ubavo napisana kniga)

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:57
Originally posted by Itilija-Lucina Itilija-Lucina напиша:

A ima nekoj na forumov sto pozajmuva knigi Poveketo nabrojani gi imam procitano, no ovaa Pole nikako da si ja kupam a zvuci prokleto zanimlivo. Jas samo sto zavrsiv so citanje na Tretata tajna od Stiv Beri i si vetiv deka toa e poslednata kniga so takva tematika sto ja citam ne mozam veke moram da promenam nesto
Inaku na site toplo im ja preporacuvam Patot na dusite- odlicna kniga.     


Патот на душите од Мајкл Њутн - одлична книга. Отвора една цела теорија за она што следува по смртта. Додуша, на крајот малку затупува, ама генерално идејата е фантастична.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 163>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.