IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовен квантитет!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовен квантитет!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубовен квантитет!
    Испратена: 07.Февруари.2008 во 12:46
Dali sekoja ljubov so tekot na vremeto amortizira i se inhibiraat emociite, taka da posle se zaedno od nemaj kade t.e. procentot na razvodite ukazuvaat na toj fakt ?
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 12:59
mislam deka ljubovta nema AMORTIZERI............pa da se amortizira.......sekoja ljubov si ima svoja cel i svoja pozadina.............koga covek e zaljuben.............toj e poln so sebe............a so tekot na vremeto nemoze ljubovta da premine vo navika??????? taa ili ja ima ili ja nema????treto nema.............ako se ima ljubov.............togas ke ima i razbiranje...........i pocituvanje...............i soglasuvanje...............i prostuvanje..........ljubovta e taa sto go dvizi covekot?????
 
 
a  za procentot na razvodite.............tie gi imalo i ke gi ima.........no toa ne e merilo za ljubovta?????
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:04
ако појќе пати те заебале , потешко ти е да веруваш , но сепак се надеваш дека ќе биди , стануваш поискусен , почнуваш да предвидуваш работи и така натаму , тоа со разводите е заради сексуалната револуција што неодамна не стресе , сепак почнуваме да ја сваќаме како секојдневие , во секој случај  за жал со опаднатиот морал  бракот денес се сваќа као љубовна врска а не се гледа на неговата светост во целина и луѓето кој ќе бидат повредени со самиот раскин на бракот
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:27

Tocno e ova ..da ljubovta izblednuva i nevozmozno e da se ostane zaljuben postojano isto kako sto i nemozes da bides pijan 24h znaci se isparuva..e sega brakot e drugo..ako sakas stabilnost togas brakot bara trud i rabota a i zrtva...ako ne radi drugo radi decata osven u kraen slucaj koga e nepodnosliva atmosferata doma..togas podobro e razvod i mirna glava i za decata i za partnerite......dali i posle pronaoganjeto na drug partner ke izbledne ljubovta??..da!!! nazalost taa bajka narecena ljubov sekogas trae kratko toa e iluzija ili mozebi samo taka se tesamтага

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:31
DA
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:44
Според мене, љубовта како идеја може да остане свежа долго време и да ја одржува поврзаноста меѓу двајца. Притоа, таа не треба да претставува само бледа реминисценција на заеднички поминато време, туку треба постојано да се облагородува.

Но, љубовта сфатена како разгорена страст, како ненаситност на еден од друг не може секогаш да се одржува на тоа ниво. Впрочем, страста не ја дефинира љубовта, таа е само почеток на нешто што треба да се оформи како зрела, стабилна и долготрајна емоционална поврзаност помеѓу двајца. Само во тој случај љубовта може да се опсервира како одржлив процес, никако од перспектива на страст и похота, бидејќи тоа е минливо.

Изменето од Quentin - 07.Февруари.2008 во 21:45
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 23:00
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Според мене, љубовта како идеја може да остане свежа долго време и да ја одржува поврзаноста меѓу двајца. Притоа, таа не треба да претставува само бледа реминисценција на заеднички поминато време, туку треба постојано да се облагородува.

Но, љубовта сфатена како разгорена страст, како ненаситност на еден од друг не може секогаш да се одржува на тоа ниво. Впрочем, страста не ја дефинира љубовта, таа е само почеток на нешто што треба да се оформи како зрела, стабилна и долготрајна емоционална поврзаност помеѓу двајца. Само во тој случај љубовта може да се опсервира како одржлив процес, никако од перспектива на страст и похота, бидејќи тоа е минливо.


se soglasuvam

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 23:19

STRASTA DONEKATE E I MINLIVA ,ONAA PRVATA,

AMA LJUBOVTA NE.TAA RASTE I SE NADOGRADUVA AKO KOMBINACIJATA NA LICNOSTITE E PRAVA.

PROCENTOT NA RAZVODI NE E POKAZATEL NA MINLIVOSTA NA LJUBOVTA.MISLAM DEKA TUKA POGOLEMA ULOGA IMA VOZRASTA NA KOJA SE STAPUVA VO BRAK

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 23:23
NE VERUVAM VO LJUBAV DO GROBA!
LJUBOVTA POSTEPENO UMIRA, A BRAKOT E NEJZINIOT TIVOK UBIEC
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 00:05
...where love goes, when love dies...only heaven knows...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 00:12
Најчесто љубовта се губи многу рано, кога ќе стивнат првичните пеперутки заради зближувањето со друга личност.
А тие што ќе продолжат,.... кога љубовта нема насока и заедничка цел, тогаш се губи возбудата и енергијата.
Љубовта не е само страст, парење, забава, дружење,... Таа е поголема од животот, и оној што ја разбира ќе знае да ја одржи.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:20
многу луѓе не гледаат на работите како што треба , со нивните лоши искуства со неморалните жени , ги прикажуваат  жените во глобала дека се не морални , во суштина од типот на муабетите СВЕ СУ ЖЕНЕ к*рВЕ на многу луѓе им е поматен видикот , што би рекле (Гете мислам) треба да бидиш достоен за љубовта . Љубовта е дефинирана во речниците како  морал (проверете слободно имате интернет) , љубовта е дефинирана како извор на целокупната среќа . А зошто луќето денес се несреќни ?
Затоа што или не ја гледаат љубовта или ја отфрлаат , подобро им е да се ебат како животни , како кучиња без престан отколку да се сакаат и да водат љубов . Со тек на време се` избледува и се` станува безлично се прашаш себеси дали успеав во љубовта или станав к*рва како и сите други . Нашите чувства испрани од неморалот , алкохолот , дрогата и останатите пороци , ајде и тоа нека не биди толку страшно , демек  касно је за сВе .Не е касно . Битно е да почните да верувате во нешто , а тоа е моралот или љубовта , без сомнеж . За да си ја спасите душата , за да се спасите себеси и да уживате во среќата . Реалноста нема врска со животот во ебените холивудски филмови , каде сВе е хепиенд а бетер се од сапуница , каде дрољите преку вечер стануваат поштени домачици  откако ќе си гго најдат “е*ачот на својот живот “ . к*рва бе не знае да сака , таа да знаела да сака би била жена.
ИМа една стара поговорка “еднаш к*рва секогаш к*рва“.
Вистината е дека со неморални жени , среќа нема . Тие ебени убедувања , дека к*рвата може да стане поштена е холивудската индустрија . Немој да се лажете бре , пред се немојте самите себе .
Најдете си фино девојче , да си се сакате . Не некоја ебана дроља што ја поминале пола момци во градот .
и запомнете “Пред свиња не фрлај бисери“.
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 11:20
Tooo brate :) Vokabular kako Toni Montana vo Skarfejs среќа

Zenskata ironija e sto nitu edna k*rva ne si priznava deka e k*rva.
Problemot e sto zenata e potrosliva dokolku se gazi. Kolku poveke se trosi otrpnuva, stanuva kako maz.
Od drugata strana e maskata hipokrizija, vo stilot sega ke rasturam niz gradov, ke prok*rvam sve sto ke mi naleta, a koga ke mi tekne da se zenam ke zemam poshtena.
Od tie dve raboti se namaluva toj takanarecen ljuboven kvantitet.

Nekoi moderni vreminja dojdoa,...  spasuvaj si go Shtrumfot i Strumfetata голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 12:25
Originally posted by sensei sensei напиша:

Tooo brate :) Vokabular kako Toni Montana vo Skarfejs среќа

Zenskata ironija e sto nitu edna k*rva ne si priznava deka e k*rva. не%20вреден
Problemot e sto zenata e potrosliva dokolku se gazi. Kolku poveke se trosi otrpnuva, stanuva kako maz.
Od drugata strana e maskata hipokrizija, vo stilot sega ke rasturam niz gradov, ke prok*rvam sve sto ke mi naleta, a koga ke mi tekne da se zenam ke zemam poshtena.
Od tie dve raboti se namaluva toj takanarecen ljuboven kvantitet.

Nekoi moderni vreminja dojdoa,...  spasuvaj si go Shtrumfot i Strumfetata голема%20насмевка     - газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење KE BIDI газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.