IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 824>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 15:50
Originally posted by дуле дуле напиша:

Например ова:


И што пишува тука?
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:25
Ова писмо е пишано по повод постапките на Дончо Златков
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:50
Зошто мислиш дека сликите со документите и писмата во саjта на Сорос нарочно са мали и со лоша резольуциjа? Мислам што ова е направено нарочно!!! Да не може да се прочете што пише. Е, добро - увеличи образа на сликата и сравни с такста дали е сштиот. Ке видиш че е еднаков. (колкото и да е трудно)
Впрочем - има подобен текст на твојот:

...При това аз не се вода от ничии инструкци[и], защото зная много добре, че тези, които пращат инструкции, могат да решават въпроси,...

Но този текст нема ништо обшто со този дето си го дал:

„Nema da cekam i da se rakovodam od nikakvi instrukcii od Bugarija", bidejki „Vrhovniot komitet od 1895 godina dejstvuva kako agentura na bugarskiot dvor..."
----
Сега имам ли право да кажам што некоj прави манипулациjа?
Да видиш во текстот барем цифрите кои нема нужда да се превеждат - видиш ли негде "1895"? Земи лупата и увеличи и трси...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 15:26
Дуле, испостирај ми ги сите писма што мислиш дека треба да се постираат, а јас ќе ти постирам само едно писмо може???
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:11
Originally posted by дуле дуле напиша:

Сакаш да кажеш, што не знаеш езика што е користен од Гоцето? Добре, ке осовременим шрифтот, па сам си го преведи на македонски:

"...надали има народъ, който толкова много да е търпел от своите синове изроди, колкото македонския!... Що да се прави?"

стр. 96


Аха.

Ова ли е тоа што го збориш???


* "Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот".

Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:35
Влади, писмото, което си постнал не е това. Ето какво пише во тоа дето го има на сликата:

Господин Зографов,

Бърза[м] да Ви известа, че предметите, пратени от Вас, ги приех. 10 лева ще провода идущата неделя. Не мога да Ви пиша надълго, защото немам време. Писвате ми да чакам инструкци[и], а не ми пишете дали ще могат ни помогна с оръжие от тамо. При това аз не се вода от ничии инструкци[и], защото зная много добре, че тези, които пращат инструкции, могат да решават въпроси, относящи се до тамкашното течение на работите, а не и [до] тукашното. [1] Пишете ми, че г-н Чакъров [2] не ми праща револвер, защото нема патрони. Нима той не може да проводи своя, като знае, че аз всекога съм в опасност и без него не мога никъде да се движа. Момъкът беше ми дал преди 3 недели писмо за Вас, което и проводих още тогава, дали не сте го получили, не знам. От Раздоловите [3] книжки има повече от 100. Пазете в Кюстендил да не се разгласи за съществуванието на. нашата поща. Поздравлява Ви момъкът. Идущата неделя ще получите от него писмо.

С братски поздрав
Ахил [6]

Прищина [4], 1896 г. 2 януарий [5]

П. П. Тук приключеното моля предайте на пощата, като го турите в друг плик и напишете същия адрес. Сведете ме, ако знайте, къде е Чакъров.
----
Гледам и не видим подобен текст. Сигурно е казано во друго писмо.
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 17:01
Не, не лажеш ти Влади.Вервам што си искрен. Но тебе те лажат Соровци. Пак питам? Зошто сликите на Сорос са с лошо качество? Пак казвам - ова е нарочно! Да не може секоj коj има сомнеж да го провери. Увеличи на 200% и пак ке можеш да видиш например "10 лева" - има ги на третиот ред. Има ги и во моjот пост: "...10 лева ще провода.." (барем цифрите нема нужда да се превеждат)
---
Уште ве лажат Соровци. Ама чоек треба да мисли со собствената глава.
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 15:45
Например ова:
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:19
Аз ти го давам во оригинал, па ти ми даваш превод... Па еве го целото:

Никола,

Всичките досега изпратени писма приел съм ги навреме, но разни причини ме правеха да не отговарям нито на едно. Ни-когаж не бих желал да получавам писма с съдържание, каквото беше на днешното писмо. Когато нещастието се явява на сцената, то не се задоволява само в един край, в един кът да играе, а иска колкото е възможно по-широко пространство да заеме. Не само слухът за улаванието (ако е, разбира се, верен) е поразителен, но много по-грозен с явява Дончо [1] с своите герои. Надали има народ, който толкова много да е търпел от своите синове изроди, колкото македонския!...

Що да се прави? ...

Добре си направил, че си дал такива наставления на габровските селени. Горките — претъмнело им, искат по-скоро да се избават.

Писваш ми за телеграмите, пратени против началника; българските партизанства са такива, че човек отвращава се и от честните елементи, и от привържен[и]ци на правителството, и [от] самото правителство. Нека началника не се страхува от уволнение, защото не верват на депешите; разбойника знае, че е и другарите му са разбойници.

Ако можеш, пиши на Казанджиев да проводи тютюна по Ст. Костадинов [2], когато намине за насам от Кочариново.

Подир 4—5 дни може би ще заобиколя при вас. Наскоро ще се пратят и 13-те мартини и други 100 кримки и др[уги] некои работи. [3] С братски поздрав
Ахил

97 годи[на]
София, 22/IV
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:37
Originally posted by дуле дуле напиша:

Влади, писмото, което си постнал не е това. Ето какво пише во тоа дето го има на сликата:

Господин Зографов,

Бърза[м] да Ви известа, че предметите, пратени от Вас, ги приех. 10 лева ще провода идущата неделя. Не мога да Ви пиша надълго, защото немам време. Писвате ми да чакам инструкци[и], а не ми пишете дали ще могат ни помогна с оръжие от тамо. При това аз не се вода от ничии инструкци[и], защото зная много добре, че тези, които пращат инструкции, могат да решават въпроси, относящи се до тамкашното течение на работите, а не и [до] тукашното. [1] Пишете ми, че г-н Чакъров [2] не ми праща револвер, защото нема патрони. Нима той не може да проводи своя, като знае, че аз всекога съм в опасност и без него не мога никъде да се движа. Момъкът беше ми дал преди 3 недели писмо за Вас, което и проводих още тогава, дали не сте го получили, не знам. От Раздоловите [3] книжки има повече от 100. Пазете в Кюстендил да не се разгласи за съществуванието на. нашата поща. Поздравлява Ви момъкът. Идущата неделя ще получите от него писмо.

С братски поздрав
Ахил [6]

Прищина [4], 1896 г. 2 януарий [5]

П. П. Тук приключеното моля предайте на пощата, като го турите в друг плик и напишете същия адрес. Сведете ме, ако знайте, къде е Чакъров.
----
Гледам и не видим подобен текст. Сигурно е казано во друго писмо.


Сега ти го покажувам писмото и ти покажувам текст и на крај ми викаш не е тоа писмо :))
Добро тогаш не ми останува ништо друго освен да ти кажам и јас дека тоа не е тоа писмо што ти ми го покажуваш...


Изменето од Vladimir88 - 27.Јануари.2008 во 16:38
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 14:50
„София 5/1 99 г.

Колйо,

Всичкитѣ ти писма досега изпратени отъ тебъ и чрѣз тебъ, съмъ получилъ. Отцѣпленията и разцѣпленията никакъ да не ни плашатъ. Действително жалко е, но що можемъ да правимъ, когато си сме българи и всички страдаме отъ една обща болѣсть! Ако тая болѣсть не съществуваше въ нашитѣ прадѣди, отъ които е наследство и въ насъ нѣмаше да попаднатъ подъ грозния скиптъръ на турскитѣ султани. Нашъ, разбира се, дългъ е да не се поддаваме на тая болѣсть, но можемъ ли сѫщото да направимъ и съ другитѣ лица? Пъкъ имаме заето и нѣщо отъ гръцкитѣ болѣсти, а именно - колко глави, толкозъ капитани. Пустата му слава!... Всѣки иска да блѣсне, па не знаѣ фалшътъ и на тоя блѣсъкъ. Вай на тезъ надъ страданията на които всички тѣзъ комедии, дѣтъ се разиграватъ.

Колкото за пролѣтъ, почти нищо нѣма опредѣлено, което е много печално, но, вѣрвамъ, и това ще се изясни.

Чакамъ пари да купимъ кримкови патрони, та не ще има нужда да се прави смѣнка съ манлихѣрови.

Кардашитѣ отъ Перникъ[1] искатъ револверъ, но пари не се сѣщатъ да пратятъ, като че ли ние ги имаме вечъ въ кърпа вързани. Колкото за мартинката, за която получихъ 2 лири турски, искамъ отъ тебъ съвѣтъ: оттукъ да имъ взема или оттамъ ти ще имъ вземешъ? Ако иматѣ тамъ нѣкоя наша, добрѣ ще направишъ да имъ я проводишъ.

Кажи на братъ ми да пише писмо дома. Съ поздравъ Гоце

P. P. Тукъ приключенитѣ сѫ за Перникъ, отъ които едното е за Дико; отъ когото вчера се получи една телеграма отъ Рила. Узнай дали не е тамъ, че още тамо да се прѫдаде прѫдназначеното за него. На перничани имъ пиша, че мартинката ще я получатъ, а револвера - когато пратятъ пари. Сѫщи“

Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:04
Сакаш да кажеш, што не знаеш езика што е користен од Гоцето? Добре, ке осовременим шрифтот, па сам си го преведи на македонски:

"...надали има народъ, който толкова много да е търпел от своите синове изроди, колкото македонския!... Що да се прави?"

стр. 96
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:25
Originally posted by дуле дуле напиша:

Аз ти го давам во оригинал, па ти ми даваш превод... Па еве го целото:

Никола,

Всичките досега изпратени писма приел съм ги навреме, но разни причини ме правеха да не отговарям нито на едно. Ни-когаж не бих желал да получавам писма с съдържание, каквото беше на днешното писмо. Когато нещастието се явява на сцената, то не се задоволява само в един край, в един кът да играе, а иска колкото е възможно по-широко пространство да заеме. Не само слухът за улаванието (ако е, разбира се, верен) е поразителен, но много по-грозен с явява Дончо [1] с своите герои. Надали има народ, който толкова много да е търпел от своите синове изроди, колкото македонския!...

Що да се прави? ...

Добре си направил, че си дал такива наставления на габровските селени. Горките — претъмнело им, искат по-скоро да се избават.

Писваш ми за телеграмите, пратени против началника; българските партизанства са такива, че човек отвращава се и от честните елементи, и от привържен[и]ци на правителството, и [от] самото правителство. Нека началника не се страхува от уволнение, защото не верват на депешите; разбойника знае, че е и другарите му са разбойници.

Ако можеш, пиши на Казанджиев да проводи тютюна по Ст. Костадинов [2], когато намине за насам от Кочариново.

Подир 4—5 дни може би ще заобиколя при вас. Наскоро ще се пратят и 13-те мартини и други 100 кримки и др[уги] некои работи. [3] С братски поздрав
Ахил

97 годи[на]
София, 22/IV





Епа драги дуле ако сички писма се однесуваат за бугарскиот народ во Македонија....кажи ми како Гоце Делчев ги избегнувал бугарските команди и бил докажан борец против врховистите???






Pismo od Goce Delcev do Nikola Zografov vo koe istaknuva: „Nema da cekam i da se rakovodam od nikakvi instrukcii od Bugarija", bidejki „Vrhovniot komitet od 1895 godina dejstvuva kako agentura na bugarskiot dvor..." (januari 1896)

Изменето од Vladimir88 - 27.Јануари.2008 во 16:26
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 16:54
Originally posted by дуле дуле напиша:

Зошто мислиш дека сликите со документите и писмата во саjта на Сорос нарочно са мали и со лоша резольуциjа? Мислам што ова е направено нарочно!!! Да не може да се прочете што пише. Е, добро - увеличи образа на сликата и сравни с такста дали е сштиот. Ке видиш че е еднаков. (колкото и да е трудно)
Впрочем - има подобен текст на твојот:

...При това аз не се вода от ничии инструкци[и], защото зная много добре, че тези, които пращат инструкции, могат да решават въпроси,...

Но този текст нема ништо обшто со този дето си го дал:

„Nema da cekam i da se rakovodam od nikakvi instrukcii od Bugarija", bidejki „Vrhovniot komitet od 1895 godina dejstvuva kako agentura na bugarskiot dvor..."
----
Сега имам ли право да кажам што некоj прави манипулациjа?
Да видиш во текстот барем цифрите кои нема нужда да се
превеждат - видиш ли негде "1895"? Земи лупата и увеличи и трси...




Јас викам дека тоа што го постираш ти дека врска нема....



Изменето од Vladimir88 - 27.Јануари.2008 во 16:55
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.