IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 16:21
Originally posted by аџија аџија напиша:

 од ова поголема небулоза е тешко да се најде по форумов...
Да, родителите го ПРИСИЛУВААТ детето да биде стрејт.

исто како што го присилуваат да не чепка рингла, штекер или во шоља.

значи ако нешто е опасно по здравјето, животот или добробитта на детето, НОРМАЛНО е дека родителот ќе го заштити...



Како можат родителите да го „заштитат“ детето од една сексуална ориетнација, која му иди одвнатре?? Значи го заштитуваат од самото себеси, значи му ствараат комплекси.

Пак аналогијата не ти чини. Неможиш да изедначиш со чепкање по рингла/штекер/шоља. Fallacy of weak analogy, remember?


Изменето од Eleni - 23.Јануари.2008 во 18:23
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 00:42
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

 од ова поголема небулоза е тешко да се најде по форумов...
Да, родителите го ПРИСИЛУВААТ детето да биде стрејт.

исто како што го присилуваат да не чепка рингла, штекер или во шоља.

значи ако нешто е опасно по здравјето, животот или добробитта на детето, НОРМАЛНО е дека родителот ќе го заштити...



Како можат родителите да го „заштитат“ детето од една сексуална ориетнација, која му иди одвнатре?? Значи го заштитуваат од самото себеси, значи му ствараат комплекси.

Пак аналогијата не ти чини. Неможиш да изедначиш со чепкање по рингла/штекер/шоља. Fallacy of weak analogy, remember?


значи за спорите, наивните и инаетливите, да појаснам уште еднаш.

на детето му ИДИ ОДВНАТРЕ и да чепне рингла, и да лапне сапун, и да скокне по скали. Али родителот е тој шо малце мучка со глава да не му дозволи се што му ИДИ ОДВНАТРЕ да го напраи...




Изменето од Eleni - 24.Јануари.2008 во 13:15
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:22
Без разлика аџија, сепак повторно си во заблуда. Слаба аналогија. Децата како мали незнаат дека не треба да се чепка по рингла и да лапа сапун, но тоа го научува и како полнолетна индивидуа не го прави тоа. Но неможиш ти кај детето да ја дресираш сексуалната ориентација како шо ТИ сакаш.. Ако детето се роди со поинаква сексуална ориентација од онаа на родителот, тоа ќе ја имаа таа ориентација до крајот на животот.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 01:36
Точно е дека човекот се раѓа со сексуална ориентација: хетеросексуална.

Но за жал точно е дека под влијанието на сопствените себични и зли пориви, одгојот и негативната глобализациска пропаганда, може да ја супресира таа ориентација и да ја замени со извитоперено, наказено однесување наречено хомосексуализам.

таа појава е неморална, анти-природна, невродена и се смета за пореметување.


Изменето од аџија - 25.Јануари.2008 во 01:36
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 20:19
so e sea temata tuka? изненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 20:31
Темата е дали кај анатомски развиен мажјак може да се пројави мајчински инстинкт, и ако може, како да дојде до свое чедо
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:33
Не, туку темата е ПОСВОЈУВАЊЕ на деца од хомосексуалци во брак. Повеќе од јасно е дека „анатомски развиените мажјаци“ како што ги нарекуваш, немаат јајници и матка за да можат да забременат. Но исто така се знае дека еден „анатомски развиен мажјак“ може во било кое време да донира сперма на „анатомски развиена женка“ и на тој начин да има свое потомство.

А демек според тебе кај една „анатомски развиена женка“ која патем е лезбејка, неможи да се јави мајчински инстинкт?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:35
ako na vas vi stalo do decata,...nema da go barate toa!,....koe dete saka ,..tatko mu da e peder,....pa ,..ushte i dvajca!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:42
Originally posted by brza brza напиша:

ako na vas vi stalo do decata,...nema da go barate toa!,....koe dete saka ,..tatko mu da e peder,....pa ,..ushte i dvajca!голема%20насмевка

Детето ќе го сака својот родител без разлика на неговата сексуална ориентација, бидејќи родителот е тој кој се грижи за детето, родителот е тој кој го храни, го облекува и тн. Ако не му чини тоа, после 18тата година слободна му е вратата. Ако може сам нека се снаоѓа, ако несака да живее со родителите повеќе и ако не ја сака нивната помош и поткрепа. Па колку и да е тоа болно и жално за родителот, детето го има тоа право да си оди на 18тата година. Било да се работи за хомо или хетеросексуални родители!
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:46
a,shto ke pravi do osumnaesetata?,...od desetata,...koga ke sfati sho e shto vo svetot,...mislish deka ke se gordee so vas?,.....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:52
Љубов и гордост не е исто. И јас не се гордеам со мајка ми, не оти е хетеросексуалка туку за други работи, нејзин однос итн не е битно.. Значи ли тоа дека не треба да ја сакам? Или да се селам од дома?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 01:58
toa znachi deka  sobirash babi i ,..zabi,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 02:02
Незнам кој почна прв да собира баби и жаби..

Изменето од RebeL - 27.Јануари.2008 во 02:03
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 02:06
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Љубов и гордост не е исто. И јас не се гордеам со мајка ми, не оти е хетеросексуалка туку за други работи, нејзин однос итн не е битно.. Значи ли тоа дека не треба да ја сакам? Или да се селам од дома?


Не е така ребел, навистина, немора секој да биде горд на својот родител, родителите не ги бираме-но пријателите можеме да ги одбираме, но бебето не ги одбира своите родители...
Можеби некој се срами ете на пример што татко му пие, мајка му е неморална, може да се срами од социјалниот статус на родителите, но тоа дете немало избор.

Е сега постојат професионалци кои би требало  да се свесни дека децата посвоени од хомосексуалци ОДНАПРЕД се осудени
1. на нездрава семејна средина (стекнување искривена слика за семејство)
2, срам
3. отфрленост
4. .........

Значи овде имаме избор “да се спречи“ наместо да се лечи
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.