IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЗОШТО ДА ПРИФАТИМЕ  ИСЛАМ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗОШТО ДА ПРИФАТИМЕ ИСЛАМ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:35
od zamotani do,...goli ,...ima golema razlika,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:42
Abe ja ke padnev ednas u nesvest vo avtobus od edna aracinovska bula...Taa da ne se banja od Ramazan na Ramazan?
 
 
Sigurno prikaznata ti e so nekoja casna sestra, i sega ja preimenuvas na tvojot zloben jazik..... pa oni ednas vo godinata se banjaat, za da ne im izlezela karstenata vodaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  a i ti sigurno ne si poaren......
 
 


Изменето од Pustinski-Lav - 24.Јануари.2008 во 01:43
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Dorian_22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dorian_22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:48
Ne, prikaznata e za aracinovska zubata bula sto na 45 stepeni truese vo avtobus. Arno sto nosat samii, da ne ni gi plasat decata po ulici A cesnite sestri retko gi gledam vo avtobusi...
Кон врв
Dorian_22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dorian_22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:50
A zena mi koga bi setala gola bi bila hristijanka nudist, zosto i Adam i Eva setale goli, a vo nasata religija se pocituva voljata na sekogo

I mojata zena nikogas ne e moja privatna sopstvenost, a tvojata bula e tvoja privatna sopstvenost, toa e golema razlika
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:53
Originally posted by Dorian_22 Dorian_22 напиша:

Ne, prikaznata e za aracinovska zubata bula sto na 45 stepeni truese vo avtobus. Arno sto nosat samii, da ne ni gi plasat decata po ulici A cesnite sestri retko gi gledam vo avtobusi...


KOLKU SI SAMO SMESEN BE,KANTAR NE TE IZMERUVAT,
PODOBRO BI TI BILO DA SI LEGNIS POSO POSNA I PRIKAZNI DA NI KAZUVAS....
MORE NIE TI KAZUVAME VISTINA,A TI NAM PRIKAZNI....
CITAJSE SAMIOT SO SI PISALL.........
A AKO SAKAS CESNITE SESTRI DA GI GLEDAS,IDI PO MANASTIRITE,TAMU TIE SE PLASAT SO KALUGERITE...
I OPSSSSSSSSS........
]
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:56
I mojata zena nikogas ne e moja privatna sopstvenost, a tvojata bula e tvoja privatna sopstvenost, toa e golema razlika
 
Da samo zavisi kako go snimas filmot,, a kaj tebe izgleda lentata ti e izmotanaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:57
Originally posted by Dorian_22 Dorian_22 напиша:

A zena mi koga bi setala gola bi bila hristijanka nudist, zosto i Adam i Eva setale goli, a vo nasata religija se pocituva voljata na sekogo

I mojata zena nikogas ne e moja privatna sopstvenost,    


AMAN OD KAJ DOJDE BE TI OD NA MARS DA NE SI PADNAL...


A ZENATI AKO SAKAS I NA TATKOTI MOZES DA SI MU JA POZAJMIS,AKO TAA SI IZRAZET ZELBA,DAJ MU JA ,POSO SE POCITUVAT VOLJATA....
DA ZNAM DEKA NEE TVOJA PRIVATNA SOPSTVENOST........
JAVNA SOPSTVENOSTT........
ILI POMODERNO KAZANO.....PAZAR.........

Изменето од Halid ibn Velid - 24.Јануари.2008 во 01:59
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:58
Originally posted by Pustinski-Lav Pustinski-Lav напиша:

Abe ja ke padnev ednas u nesvest vo avtobus od edna aracinovska bula...Taa da ne se banja od Ramazan na Ramazan?
 
 

Sigurno prikaznata ti e so nekoja casna sestra, i sega ja preimenuvas na tvojot zloben jazik..... pa oni ednas vo godinata se banjaat, za da ne im izlezela karstenata vodaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  a i ti sigurno ne si poaren......

 

 


Кон врв
Dorian_22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dorian_22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 01:59
Hahahaha, ne se osmeluvas da kazes za hristijanskite zeni, zs oni se slobodni i nezavisni, tuku se fati za jadnite kalugerki...

Pa na bulite nikoj ne im pravi OPS zs im e strav na lugeto da ne doziveat infarkt koga ke im ja trgnat toa samijata...a plus i ne im se kupuva gas maska...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 02:01
само да ги земам пуканките и седнувам во прв ред
Кон врв
Dorian_22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dorian_22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 02:03
Ja na bula bi i go peel noviot hit od Ivana: Vrzi ocite mi, da ne vizdam kak celuvas...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 02:04
Originally posted by Dorian_22 Dorian_22 напиша:

Ja na bula bi i go peel noviot hit od Ivana: Vrzi ocite mi, da ne vizdam kak celuvas...


Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 02:06
Originally posted by Dorian_22 Dorian_22 напиша:

Hahahaha, ne se osmeluvas da kazes za hristijanskite zeni, zs oni se slobodni i nezavisni, tuku se fati za jadnite kalugerki...


Kolku si samo kontradiktoren!!!!!!!!
Koga pisis postot razmisli malku...
neka ne ti bide rakata pobrza od mislata..mesecar nieden....
A OVIE KALUGERKIVE KAKVI ZENI SE AKO NE HRISTIJANSKI.A???????

DA NE SE SLUCAJNO EVREJKI,BUDISKI,HINDUSKI,BRAHMANKI,,

Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 02:09
Hahahaha, ne se osmeluvas da kazes za hristijanskite zeni, zs oni se slobodni i nezavisni, tuku se fati za jadnite kalugerki...
 
 
Nema sto da se kazuva za niv batka,, se se gleda, se e javno, i  ne se vise u modaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка malce cesta ja branea kaludzerkite, ama koj znae koj dzaol gi natera, demek da idat so tek na vremeto pocaa kopilinja na nevinost da radzaat... ups pardon, angelcinja bileма%20ајде
 
Pa na bulite nikoj ne im pravi OPS zs im e strav na lugeto da ne doziveat infarkt koga ke im ja trgnat toa samijata...a plus i ne im se kupuva gas maska...
 
Mozes da si ljubomoris kolku saskas, ama i toa e nesto, ne e za dzabe barev znaes kaj te boli najviseголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.