IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 53>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 02:48
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Ваквите чувства (кон истиот пол) ги имам откако знам за себе.
 
Ова речиси и не е можно. Луѓето обично добро го паметат своето детство после 4-5 година, а нивното полово созревање и сексуална активност се многу подоцна.
Децата на оваа возраст кон момчињата и девојчињата се однесуваат исто. На дете од 4-5 години сеедно му е дали машко или женско ќе му седне во скут, бидејќи тоа нема нагон ни кон едното, ни кон другото.
Чувствата на децата се еднакви кон момчињата и девојчињата, а тоа се пријателски и воопшто не се поврзани со полот.
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:15
Добро де EvAngelos тој кога рече „откако знам за себе“ мислеше откако се оформи како сексуално битие. И јас во истото време сфатив дека имам чувства кон машки, во пубертетот, некаде 8мо одд. - 1ва год. средно.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:31
Јас уште во 3-4 одделение ги штипкав девојчињата по задникот задоволство и до 8мо одделение, а и потоа до ден денес верно си ја негувам таа своја сексуална ориентација.
Како ти Rebel гледаше кон машките и девојчињата во тој период, од 3то до 8мо одделение?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:41
Повеќе се дружев со машки, оти ми беа попривлечни голема%20насмевка а девојчињата во мојот клас беа 90% шмизли..

Изменето од RebeL - 06.Јануари.2008 во 03:41
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 09:39
Originally posted by RebeL RebeL напиша:


Повеќе се дружев со машки, оти ми беа попривлечни голема%20насмевка а девојчињата во мојот клас беа 90% шмизли..

Види можит сеа е подруго, пробај, обидвај се...можи ќе успејш
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 13:36
Ех, колку луѓето го гледаат само она што сакаат да го видат. Потсетете се на стиховите од Мадона:
Цитирај You only see what your eyes want to see How can life be what you want it to be? You're frozen When your heart's not open. You're so consumed with how much you get You waste your time with hate and regret Youre broken When your hearts not open
A сигурно сум доволен свесен за мојата сексуална ориентација, како прво, а како второ, за сексуалната ориентација осознав нормално во времето кога и сите нормални индивудуи стануваат свесни за истото, во пубертетот, а тоа го подразбирам под `откако знам за себе`. Jас при сексуалното општење со личности од ист пол, не нарушувам ничие право, нити влијаам лошо на општеството.

Изменето од doriangray - 07.Јануари.2008 во 03:08
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 14:27
Од моето скромно искуство во геј-круговите, ќе се обидам да одговорам на прашањата.

- Kakva e situacijata so homosexualcite vo Makedonija:
~Неповолна, оневозможени да ги добијат основните човекови права.
- Kolkav e brojot na homoseksualcite vo Makedonija?
~Камо да имаше начин да се дознае... Ако некој ми каже колкаве е бројот на жители во Македонија, ќе се обидам да го откријам и бројот на хомосексуалци.
- Dali imate prijateli homosexualci?
~Да, меѓутоа само он-лајн.
- Dali bi bile prijateli so homosexualci?
~Да.
- Homsexualcite na rabotno mesto?
Ах, тешко... За жал! Доколку некој хомосексуалец јавно ја искаже својата сексуална ориентација, вработувањето ќе биде отежнато, а со тоа ете пак се скратува правото на секој работоспособен да заработува за себе си.
- Homosexualnost vo semejstvoto?
~Родители ги сакаат своите деца без разлика на што. Било кој родител да дознае дека своето дете е хомосексуалец, кога-тогаш ќе го прифати.
- Social life na homosexualcite?
~Исто оневозможен, поради етикетите.
- Dali ima nekakvo sexualno educiranje za homosexualcite vo mk?
~За ова не знам.

Изменето од doriangray - 06.Јануари.2008 во 14:28
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 03:21
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:


Повеќе се дружев со машки, оти ми беа попривлечни голема%20насмевка а девојчињата во мојот клас беа 90% шмизли..

Види можит сеа е подруго, пробај, обидвај се...можи ќе успејш

Во шо да успеам? Да престанам да се возбудувам на машки? Тешко....Невозможно...

Исто како тебе јас да ти викам да пробаш со женски... ќе престаниш ли да се палиш на машки??
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 03:45
Педерите никако нема да опстанат во Македонија, прва работа не сме толку демократска држава, а друга работа има спремни дечки да ги линчуваат ако им текне некои настапи да имаат јавни
www.komiti.org
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 03:55
Originally posted by is no good is no good напиша:

Педерите никако нема да опстанат во Македонија, прва работа не сме толку демократска држава, а друга работа има спремни дечки да ги линчуваат ако им текне некои настапи да имаат јавни

Педерите опстанале и ќе опстанат! Не се измислени од вчера! Постојат од самиот почеток на човештвото!лутина
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 04:08
Originally posted by is no good is no good напиша:

Педерите никако нема да опстанат во Македонија, прва работа не сме толку демократска држава, а друга работа има спремни дечки да ги линчуваат ако им текне некои настапи да имаат јавни

За опстанувањето ќе збориме по 50-60 години, бидејќи досега ниеден човек не ја совладал способноста за предвидување на иднината (освен Баба Ванѓа).
И за какви јавни настапи мислиш? Не сум јас естраден уметник или позната личност па јавно да настапувам... Ако мислеше на геј парадите, тогаш не се секирај, мислам дека хомосексуалците ја имаат надминато таа `фаза` и не им треба такво рекалмирање. Доволно е секој сам за себе да си знае кој е и што е.
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 04:10

Зборам на настапи како клубови Змија и слично, тоа во Македонија нема да се дозволи, а педерите нема да опстанат зашто многу убави жени имамеголема%20насмевка

www.komiti.org
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 04:17
Originally posted by is no good is no good напиша:

Зборам на настапи како клубови Змија и слично, тоа во Македонија нема да се дозволи


Каков настап е дружбата во еден клуб? Зошто да не можат луѓето да се соберат во еден клуб и да се социјализираат? И кој тоа нема да дозволи?
Originally posted by is no good is no good напиша:

а педерите нема да опстанат зашто многу убави жени имамеголема%20насмевка


Е ова нема никава логика.
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 04:21
Абе не биди будала како не е.Размисли малце, со нивното настапување во клуб привлекуваат внимание со што привлекуваат и други педери, иначе шега беше тоа за убавите жени.
Иначе види ти како поминаа педерите на паради во Белград и кој ги спречи и ќе знаеш кој ке ги спречи и тука.
Гледај на утубе.
Јес да немам ништо против лезбејкисреќа
www.komiti.org
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.