IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 53>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:04
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:


Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?


Сенсеи, не пратиш добро. Диоген си кажа дека имал две долги љубовни врски со девојки, кои завршиле трагично... сршено%20срце

После тие срцеломини, he turned gay.

Психолошкиот профил на хомосите егзактно се повторува. Неверојатно!


Аџија не дека не пратам. Им ја знам психолошката матрица. Стануваат геј од следните причини:
- 80% заради нарушени или непостоечки односи во семејството, особено со таткото.
- 10% заради разочараност и неразбирање на спротивниот пол
- 10% за да се вклопат и да бидат прифатени од една заедница, да бидат ИН, директни жртви на поп-културата

e vaka slicno baba mi razmisluva ..ali na tema "narkomani"..tie imale disfunkcionalno semejstvo,u nekoja sekta se,slusaat heavy metal muzika ..i slicni gluposti...
...kolku godini imas sensei?...i sto toa pratis?...ako veke navistina pratis ti kazav uste vcera deka ne poteknuvam od disfunkcionalno semejstvo..naprotiv..poteknuvam od patrijarhalno,tipicno konzervativno Makedonsko semejstvo..kade sto sepak ne bevme primoruvani na nisto sto e protiv nasa volja..Brat mi e normalen heterosexualec...kako toa on e str8 a jas gay?....Za razocaranosta u protivniot pol..veke napisav (daj procitaj)..a za da bidam IN..prifaten od pop-kulturata ?...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење..ma daj sredi se...poglupavo nemam odamna slusnato..pa ne sum jas tinejdzer vo pubertet pa da baram da bidam prifaten..ili da bidam IN  ..koja budalastina газење%20од%20смеење

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:04
Хомофилке!! среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:07
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

a za da bidam IN..prifaten od pop-kulturata ?...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење..ma daj sredi se...poglupavo nemam odamna slusnato..pa ne sum jas tinejdzer vo pubertet pa da baram da bidam prifaten..ili da bidam IN  ..koja budalastina газење%20од%20смеење


Го демантираш основниот постулат дека човекот е друштвено суштество? голема%20насмевка

Секој сака да припаѓа некаде, да биде дел од нешто. Ти си дел од сестринството на педерите. намигнување

И не ја заборавај последната реченица од мојот претходен пост. Направи интроспекција и признај си колку си едноставен автомат програмиран од својата околина.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:24
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

a za da bidam IN..prifaten od pop-kulturata ?...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење..ma daj sredi se...poglupavo nemam odamna slusnato..pa ne sum jas tinejdzer vo pubertet pa da baram da bidam prifaten..ili da bidam IN  ..koja budalastina газење%20од%20смеење


Го демантираш основниот постулат дека човекот е друштвено суштество? голема%20насмевка

Секој сака да припаѓа некаде, да биде дел од нешто. Ти си дел од сестринството на педерите. намигнување

И не ја заборавај последната реченица од мојот претходен пост. Направи интроспекција и признај си колку си едноставен автомат програмиран од својата околина.

..ne mi odgovori..kolku godini imas?  Covekot e drustveno sustestvo..no ne e tocno deka sekoj saka da pripaga nekade i da bide del od nesto..Toa go sakaat samo pubertetliite koi se vo potraga po sebe si,nesigurni osobi vo sebe i svojata sexualnost (kao sto si ti),i onie koi podobro zboruvaat koga se del od "poslusnite poltronski narodni masi" nego koga razmisluvaat kako individui..svesno i bez strav od posledici...Toa e drag moj osnovnoto covekovo pravo..pravo na mislenje..pravo na sloboda na govor..pravo na izbor..Jas sum drag moj realizirana licnost,ne mi treba siroka raja da mi cuva grb..a mojata introspekcija zavrsi onoj den koga si rekov..dosta bese!..ke bidam ona sto vsusnost sum....taka da ni ova ne ti drzi..no zatoa ti pocni da se posmatras..ke bides zacuden kolku mnogu moze da ti otkrie polovina cas pred ogledalo..Tvojata posledna recenica...koe sr*nje..koj e programiran avtomat..jas ili ti...koj ze odnesuva zatoa sto "taka treba"..zatoa sto "taka e pravilno".."taka e moralno" ?....
..i uste ova..ako ti pripagas u bratstvoto na "alfa-muzjacite"..ok,ne pripagam jas u nikakvo sestrinstvo..no ako postoi nekade kazi mi..bi sakal da im bidam vondreden guest плазење
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:27
Originally posted by sensei sensei напиша:

Хомофилке!! среќа

i za tebe, gushki i backi!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:31
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ke bides zacuden kolku mnogu moze da ti otkrie polovina cas pred ogledalo..Tvojata posledna recenica...koe sr*nje..koj e programiran avtomat..jas ili ti...koj ze odnesuva zatoa sto "taka treba"..zatoa sto "taka e pravilno".."taka e moralno" ?....
..i uste ova..ako ti pripagas u bratstvoto na "alfa-muzjacite"..ok,ne pripagam jas u nikakvo sestrinstvo..no ako postoi nekade kazi mi..bi sakal da im bidam vondreden guest плазење

I vikas si se gledal pola saat pred ogledalo? Se obleche vo prslukot i stiklite na majka ti? голема%20насмевка

Ti si prekrasen primer na ona sto e izreceno vo mojot potpis намигнување


Изменето од sensei - 27.Декември.2007 во 12:33
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:33
VAE VICTIS moj sensei плазење
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:34
Имам другари со хомо-ориентација, и знам дека на почетокот ми беше важно да сфатам -што-се-случило, повеќе од љубопитност отколку за да можам да ги прифатам. 

По некое време имав некои идеи, ама престана тоа воопшто да ми биде важно. Зашто и како имаат тие хомо-ориентација, ич не е важно, битно дали можеш да го прифатиш тоа или не. Имаме заеднички пријатели кои никако не го прифаќаат тоа, ама ги прифаќаат како луѓе, како другари, и не ги деградираат. И тоа е ок според мене, ок е да не прифатиш, си имаш свои причини и резонирање, и никој нема право да те разубедува, и да ти става етикета на ’’ затуцан’’, итн. Зашто тоа почна да се случува.

Она што мене ми пречи, е тоа што тие самите се ставаат во безвезна позиција. Не знам што Диоген мисли за ова, зашто е тоа етикетирање
’’геј’’? Значи имаат хомо-секс-ориентација, и тоа е се’. Зашто им е името ’’геј’’, тоа е категоризирање, етикетирање, кое мислам е непотребно. Ова го кажувам бидејќи целта на таа борба беше рушење на етикетите и прифаќање како личности, што е и најважно.

После, зашто се парадите? Во Мк ги нема, ама тоа е исто однапред ставање на себеси во еден циркуз каде се шетаат со камшици и кожи, крајно себедеградирање, а пак ќе кажам, целта е да бидат прифатени како личности а не поради некоја секс-ориентација. Што е најважно, самите хомо-ориентирани луѓе се ставаат во посебна група и се гетоизираат- и од таму потекнува огорченоста и неприфаќањето. Не е само до конзервативната средина.

После, која е таа медиумска машинерија која фаворизира хомо-ориентираност? Пример, Вил и Грејс. Не може на дете кое развива идентитет и сексуалност, да му се ставаат на тацна такви модели, и да се збунува детето- кое и онака се случува да се најде збунето во врска со сексуалноста, нормално. Можеш да детето да му покажеш дека ги прифаќаш и почитуваш тие луѓе, ама категорично не за воспитување каде му покажуваш дека е тоа опција-која-може-да-ја-разгледа.  Има некои нијанси тука кои се многу важни, и на кои денеска треба да се обрне внимание.

Значи, прифаќам сексуална ориентација, не прифаќам пропаганда на хомо-ориентација.




Изменето од Kali - 27.Декември.2007 во 12:37
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:41
Значи, прифаќам сексуална ориентација, не прифаќам пропаганда на хомо-ориентација.

napolno se soglasuvam..prifakam sexualna orientacija..no ne i heterosexualna propaganda...EDNAKVOST ZA SITE LUGE
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:51
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Значи, прифаќам сексуална ориентација, не прифаќам пропаганда на хомо-ориентација.

napolno se soglasuvam..prifakam sexualna orientacija..no ne i heterosexualna propaganda...EDNAKVOST ZA SITE LUGE



Ама јас не се согласувам со ова среќа
Внимавај, ова е тенка линија, никако не можеш да ја ставиш под знак прашање хетеро-ориентацијата, и да ја наречеш пропаганда. Моделот мора да постои, и треба да се знае што е биолошка даденост, и примарно како односи, деца (репродукција) или општество.

Вие се борите за своите права како личности, ама внимавајте да не ја преминете границата и да постане тоа оспорување на хетеро-сексуалноста.


Изменето од Kali - 27.Декември.2007 во 12:52
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:57
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Значи, прифаќам сексуална ориентација, не прифаќам пропаганда на хомо-ориентација.

napolno se soglasuvam..prifakam sexualna orientacija..no ne i heterosexualna propaganda...EDNAKVOST ZA SITE LUGE



Ама јас не се согласувам со ова среќа
Внимавај, ова е тенка линија, никако не можеш да ја ставиш под знак прашање хетеро-ориентацијата, и да ја наречеш пропаганда. Моделот мора да постои, и треба да се знае што е биолошка даденост, и примарно како односи, деца (репродукција) или општество.

Вие се борите за своите права како личности, ама внимавајте да не ја преминете границата и да постане тоа оспорување на хетеро-сексуалноста.

...Kali,bejb..se soglasuvam so tebe...ona podole go rekov kako mala provokacija..inaku da ..vo vremevo vo koe ziveeme..da,korektno e da bide taka..e sega za 100-200 godini..ne znam sto ke bide model..no za sega..da..imas pravo среќа
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 13:00
Ednakvost za site lugje - Toa e maskata zad koja se krie Homo-propagandata, kako i propagandata na site destruktivni malcinstva(siptari, i slicno)..

Bi sakal da ve informiram:

Site lugje veke se ednakvi.

A toa sto se turka e unistuvanje na mnozinstvoto po pat na viktimizacija i radikalizacija na marginalni(samo-marginalizirani) grupi, koi spored nivnata priroda na samonametnata getoizacija imaat poriv da go unistat postoeckiot priroden i opstestven poredok.



Изменето од sensei - 27.Декември.2007 во 13:00
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 13:01
за 100-200 години, ќе бидеме кибернетско општество, можеби и нема да постојат луѓе, туку луѓе-роботи.
Од сигурни извориголема%20насмевка

Џабе тераш вода на твоја воденицаголема%20насмевка


Изменето од Kali - 27.Декември.2007 во 13:04
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 13:49
sensei аплауз

stvarno prodorno razmisluvas na temava... braos... аплауз
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.