IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 53>
Автор
Порака
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 03:54
MA NAJMNOGU ME IRITIRA TOKMU TOA. KOJA E NEKOJA CRKVA DA KAZUVA DEKA HOMOSEXUALCITE SE OSUDENI NA PEKOL I STO TI JA ZNAM TAMU DRUGO.PA AJDE MISLAM NEMA SMISLA .IAKO SUM HETERO VO NIKOJ SLUCAJ NE POTCENUVAM NEKOJ ILI SE PRAVAM NESTO PLUS OD NEKOJ STO E HOMO. GLUPOST...SEKOJ IMA PRAVO NA SVOJA LICNA SEKSUALNA ORIENTACIJA I NIKOJ AMA BAS NIKOJ NEMA PRAVO DA KAZUVA KAKO I STO.NAJMNOGU ME IRITIRA ODNOSOT NA OPSESTVOTO KON GEY-LUGETO SE ODNESUVAAT KAKO OVIE DA SE ZABOLENI OD CUDNA ZARAZNA BOLEST A NIE SITE DRUGITE SME NEVINI ANGELI NA DEDO GOSPOD. A MOE MOSLENJE HOMOSEXSUALCITE IMAAT NAJBEZBEDEN SEX OD SITE NAS ALI SE OSUDENI NA GLEDANJE POD LUPA ,KAKO NIE OSTANATITE DA NE PRAVIME IZVRTEN SEX--NIE SME DURI I POLOSI SAMO NE PRIZNAVAME I SE KRIEME POZADI GORDITE HOMICI.


ODSEKOGAS SUM SAKALA DA SE DRUZAM SO HOMO LUGE ZATOA STO SE OTVORENI , INTERESNI ,PREKRASNA DUZA NOSAT VO SEBE I NAJVEKE OD SE IM SE VOsh*tUVAM NA HRABROSTA KOJA JA IMAAT ,ZOSTO ZA NASEVO OPSESTVO TREBA DA IMAS MADINJA KAKO LUBENICI.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 10:50
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

MA NAJMNOGU ME IRITIRA TOKMU TOA. KOJA E NEKOJA CRKVA DA KAZUVA DEKA HOMOSEXUALCITE SE OSUDENI NA PEKOL I STO TI JA ZNAM TAMU DRUGO.PA AJDE MISLAM NEMA SMISLA .IAKO SUM HETERO VO NIKOJ SLUCAJ NE POTCENUVAM NEKOJ ILI SE PRAVAM NESTO PLUS OD NEKOJ STO E HOMO. GLUPOST...SEKOJ IMA PRAVO NA SVOJA LICNA SEKSUALNA ORIENTACIJA I NIKOJ AMA BAS NIKOJ NEMA PRAVO DA KAZUVA KAKO I STO.NAJMNOGU ME IRITIRA ODNOSOT NA OPSESTVOTO KON GEY-LUGETO SE ODNESUVAAT KAKO OVIE DA SE ZABOLENI OD CUDNA ZARAZNA BOLEST A NIE SITE DRUGITE SME NEVINI ANGELI NA DEDO GOSPOD. A MOE MOSLENJE HOMOSEXSUALCITE IMAAT NAJBEZBEDEN SEX OD SITE NAS ALI SE OSUDENI NA GLEDANJE POD LUPA ,KAKO NIE OSTANATITE DA NE PRAVIME IZVRTEN SEX--NIE SME DURI I POLOSI SAMO NE PRIZNAVAME I SE KRIEME POZADI GORDITE HOMICI.


ODSEKOGAS SUM SAKALA DA SE DRUZAM SO HOMO LUGE ZATOA STO SE OTVORENI , INTERESNI ,PREKRASNA DUZA NOSAT VO SEBE I NAJVEKE OD SE IM SE VOsh*tUVAM NA HRABROSTA KOJA JA IMAAT ,ZOSTO ZA NASEVO OPSESTVO TREBA DA IMAS MADINJA KAKO LUBENICI.

super komentar  CONTESSA..големо%20гушкање
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 23:59
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ne lupaj gluposti...od koga znam za sebe znaev deka sum gay..Uste od mal poveke sakav da si "igram" so momcinja otkolku devojcinja...No sredinata koja me opkruzuvase,"moralnite agutanti" kao sto si ti,i nasiot opstopoznat folklor me nateraa da se ubeduvam samiot deka e toa samo promenliva faza..ili nekoj moj hir..Zatoa i pocnev so devojcinja,za sto iskreno zalam..bidejki toa nikogas ne bese prava ljubov..nitu pak mozev da gi sakam na onoj nacin na koj da kazeme podocna go sakav mojot bivsi decko.. Zatoa mi e preku ku* od teatar..maski i ulogi koi voopsto ne mi lezat..Ako nekogas posakam teatar..idam..no od zivotot veke ne pravam cirkus..moj e..ni ti,ni bilo koj drug nemate apsolutno nikakvo pravo da se mesate vo moite odluki...Dali jas komentiram za tvojata sexualnost?..dali jas zirkam vo tvojata postela?....zatoa nemoj ni ti кул


99% od pederite poteknuvaat od problematicni familii, i imale narusen ili nepostoecki odnos barem so edniot roditel.

Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?

 Znaci ako si izrasnat vo dom za deca bez roditeli nemozes da bides Homoseksualec? Ama plitko razmisluvanje..ne ti drzi voda ova sto go kaza.
  Vo Makedonija trebase da ima poveke od 50% homoseksualci, zemajki vo predvid kakvi ni se opstestvenite i semejnite odnosi i vrednosti vo zemjava.

 -Patrijarhalno podredeno semejstvo(tradicija)
 -Sekoja 5-ta zena e zrtva na semejno nasilstvo
 -Alkoholizam
 -Semejno nasilstvo
 -Droga
 -Nevrabotenost
  -Nesakana bremenost,i slaba svest na lugjeto za koristenje na soodvetna zastita...
 -Pedofilija
  itn itn ....


Изменето од Neonic - 27.Декември.2007 во 00:00
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 01:39
Originally posted by sensei sensei напиша:


Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?


Сенсеи, не пратиш добро. Диоген си кажа дека имал две долги љубовни врски со девојки, кои завршиле трагично... сршено%20срце

После тие срцеломини, he turned gay.

Психолошкиот профил на хомосите егзактно се повторува. Неверојатно!

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 01:53
kako sto rekov ti se si tumacis onaka kako sto tebe ti odgovara...Niedna moja vrska so tie devojki ne zavrsi tragicno ili srceparatelno...Toa bea samo neuspesni obidi da igram po Makedonskite "opstoprifateni moralni normi"..e jbg...dosta mi bese..toa ne sum jas...teatarot ti go prepustam tebe adzija...posebno ulogata na Magbeth голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 02:20
Originally posted by аџија аџија напиша:

Психолошкиот профил на хомосите егзактно се повторува. Неверојатно!

А ти аџија да не вршиш некое научно психолошко испитување, па шо дојде до таков заклучок??

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 09:42
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:


Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?


Сенсеи, не пратиш добро. Диоген си кажа дека имал две долги љубовни врски со девојки, кои завршиле трагично... сршено%20срце

После тие срцеломини, he turned gay.

Психолошкиот профил на хомосите егзактно се повторува. Неверојатно!



 Adzija, dali ti bi stanal GAY, ako tvojata devojka/sopruga ti go skrsi srceto?

 Pa znaes kolku devojki im raskinuvaat na momcinjata dnevno??? Ehe, blaze si im na homoseksualcite, ako taka se stanuvase GAY, dosega Hetero lugjeto kako nas, ke bea malcinstvo koe nemase da broi ni 20%.
 
 Se razocarani Str8-tasi t.e Homosi ke bea na svetov...

 Logikava ti e "zakon" hehe

 
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 10:38
abe kako ne razbirate???? Coekov (diogen) fino si kazue se obidel da bide hetero(toa shto go ocekuvale od nego), ama svatil deka ne e toa ona vistinskoto, deka samo se zalazuva i deka vo sushtina saka nesto drugo, mu puknal film i stanal toa shto vsushnost e i shto saka da bide, i sega sum 200% sigurna deka e posreken...
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:34
Originally posted by Neonic Neonic напиша:


 Adzija, dali ti bi stanal GAY, ako tvojata devojka/sopruga ti go skrsi srceto?



Епа не се сите како аџија срцепарачи...плазење

Има у Јапан, машиновозачи, ќе му закасни возот 20 секунди, се самоубива. Наш машиновозач, нема да примети ако касни 20 минути. Значи не има разни. Некој на љубовните „трауми“ реагира со ојачување, со одмазда итн., итн., други (диоген) со бегство во светот на геј. Итс вери симпл.



Изменето од аџија - 27.Декември.2007 во 11:35
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:45
Originally posted by Neonic


 Adzija, dali ti bi stanal GAY, ako tvojata devojka/sopruga ti go skrsi srceto?







hahahah

ova e edno od naj ubistveni prasanja so sum procital tuka


BRAVOS

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:49
Originally posted by brigitte brigitte напиша:

abe kako ne razbirate???? Coekov (diogen) fino si kazue se obidel da bide hetero(toa shto go ocekuvale od nego), ama svatil deka ne e toa ona vistinskoto, deka samo se zalazuva i deka vo sushtina saka nesto drugo, mu puknal film i stanal toa shto vsushnost e i shto saka da bide, i sega sum 200% sigurna deka e posreken...

..drag moj adzija..nemase potreba da ti kazam za moeto "neuspesno" iskustvo so devojkite..Toa ti go rekov samo za da ti objasnam deka sum bil od "drugata" strana..i veruvaj toa ne e za mene...Taka da ne ti drzat voda muabetite deka treba da se lecam,da probam ili pak da se preorientiram kon sprotivniot pol..Probav..Vidov...se..Povlekov...ne ti drzi muabetot deka radi "korpa" sum "kidnal" od zenite...po taa tvoja logika ako utre nekoj tip isto taka mi dade korpa..ke treba povtorno da stanam heterosexualec?...daj rezoniraj malku..mislam deka mozes..ali sakas da vodis inat..sto bas i ne e ubava osobina..

p.s.  brigitte...potpolno me imas skontano..vo pravo si..tnx големо%20гушкањеголемо%20гушкање


Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:52
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by brigitte brigitte напиша:

abe kako ne razbirate???? Coekov (diogen) fino si kazue se obidel da bide hetero(toa shto go ocekuvale od nego), ama svatil deka ne e toa ona vistinskoto, deka samo se zalazuva i deka vo sushtina saka nesto drugo, mu puknal film i stanal toa shto vsushnost e i shto saka da bide, i sega sum 200% sigurna deka e posreken...
..drag moj adzija..nemase potreba da ti kazam za moeto "neuspesno" iskustvo so devojkite..Toa ti go rekov samo za da ti objasnam deka sum bil od "drugata" strana..i veruvaj toa ne e za mene...Taka da ne ti drzat voda muabetite deka treba da se lecam,da probam ili pak da se preorientiram kon sprotivniot pol..Probav..Vidov...se..Povlekov...ne ti drzi muabetot deka radi "korpa" sum "kidnal" od zenite...po taa tvoja logika ako utre nekoj tip isto taka mi dade korpa..ke treba povtorno da stanam heterosexualec?...daj rezoniraj malku..mislam deka mozes..ali sakas da vodis inat..sto bas i ne e ubava osobina..p.s.  brigitte...potpolno me imas skontano..vo pravo si..tnx големо%20гушкањеголемо%20гушкање


Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:


Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?


Сенсеи, не пратиш добро. Диоген си кажа дека имал две долги љубовни врски со девојки, кои завршиле трагично... сршено%20срце

После тие срцеломини, he turned gay.

Психолошкиот профил на хомосите егзактно се повторува. Неверојатно!


Аџија не дека не пратам. Им ја знам психолошката матрица. Ова е профилот на геј популацијата:
- 80% заради нарушени или непостоечки односи во семејството, особено при одсуство на таткото или груб однос на мајката.
- 10% заради разочараност и неразбирање на спротивниот пол
- 10% за да се вклопат и да бидат прифатени од една заедница, да бидат ИН, директни жртви на поп-културата

При сето ова од огромно значење и влијание има медиумското бомбардирање и сублиминално наведување.


Изменето од sensei - 27.Декември.2007 во 11:58
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:01
HOMOFOBICNI NIZAEDNI!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.