IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 53>
Автор
Порака
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 05:40
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

rebel, diogen, гледате како се води љубов со девојче? голема%20насмевка
Пробајте и вие, чувството е прекрасно. (само најдете си друга, не ми ја дирајте Eleni љубов)

 Grev e spored Biblijata da ljubis devojce pred brak газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
  aj sega navednise pa Rebel i diogen edno 100 stapa da ti udrat....po stariot zavetголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 05:41
Originally posted by аџија аџија напиша:

ааааааа за шо се работело овде... синдром на скршеното срце.... психолошкиот профил се докомплетирува со секој следен пост... голема%20насмевка

 ti od religiozen fanatik sega i psiholog da ne stana..bre bre, sto ne ke se iznacitame голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 05:43
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

rebel, diogen, гледате како се води љубов со девојче? голема%20насмевка
Пробајте и вие, чувството е прекрасно. (само најдете си друга, не ми ја дирајте Eleni љубов)

a koj rece be prijatele deka ne sum probal?..4,5 godini bev so cura..a so vtorata 2 godini..ali ne e toa toa..musko si e musko brat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Ова оди во прилог на моите постови-
МОЖАМ АМА НЕ САКАМ=НЕ СУМ СЕ РОДИЛ ТАКОВ/ТАКВА; НО МОИТЕ ГРЕШНО НАСОЧЕНИ НАКЛОНОСТИ МЕ НАПРАВИЛЕ ОНА ШТО СУМ СЕГА:
 
Ова е добро, надеж има, ако посакаш...но ти несакаш, си беше јасен,
но затоа пак...небарај повеќе права од она што го имаш сега (ни невработен, ни лишен од здравствено-пензиско-социјално, ни без право на школување...
 
Што повеќе? Сепариња по кафулињата, да се љубакате по улици, да шетате накарминисани, да не ве тепаат, да имате парламентарец, што ли?
Е тоа-не во овој живот и не на ова место.

 A koj faktor si ti da kazes sto moze a sto ne? aj zivej si go toa mizerniot zivot tamu, i ne im se mesaj na drugite.
  Mozebi i ti nekomu mu se gadis koga se "ljubakas" po Skopskite kafulinja pa nikoj toa ne ti go dava do znaenje...
  Respect in order to be respected!!!!!!големо%20гушкање


Изменето од Eleni - 24.Декември.2007 во 01:18
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 09:41
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

ааааааа за шо се работело овде... синдром на скршеното срце.... психолошкиот профил се докомплетирува со секој следен пост... голема%20насмевка

e sega mi olesna..ni Frojd ni Jung ne mozea da mi pomognat..ali zatoa adzija me skonta ...sekoja cest нека%20ти%20е%20срам


па затоа сме тука бе другар... всушност, само ни потврди дека хомос не се раѓа, туку се станува... Подобар пример од самиот себе НЕМАШ!

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 12:41
ne lupaj gluposti...od koga znam za sebe znaev deka sum gay..Uste od mal poveke sakav da si "igram" so momcinja otkolku devojcinja...No sredinata koja me opkruzuvase,"moralnite agutanti" kao sto si ti,i nasiot opstopoznat folklor me nateraa da se ubeduvam samiot deka e toa samo promenliva faza..ili nekoj moj hir..Zatoa i pocnev so devojcinja,za sto iskreno zalam..bidejki toa nikogas ne bese prava ljubov..nitu pak mozev da gi sakam na onoj nacin na koj da kazeme podocna go sakav mojot bivsi decko.. Zatoa mi e preku ku* od teatar..maski i ulogi koi voopsto ne mi lezat..Ako nekogas posakam teatar..idam..no od zivotot veke ne pravam cirkus..moj e..ni ti,ni bilo koj drug nemate apsolutno nikakvo pravo da se mesate vo moite odluki...Dali jas komentiram za tvojata sexualnost?..dali jas zirkam vo tvojata postela?....zatoa nemoj ni ti кул
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:01
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ne lupaj gluposti...od koga znam za sebe znaev deka sum gay..Uste od mal poveke sakav da si "igram" so momcinja otkolku devojcinja...No sredinata koja me opkruzuvase,"moralnite agutanti" kao sto si ti,i nasiot opstopoznat folklor me nateraa da se ubeduvam samiot deka e toa samo promenliva faza..ili nekoj moj hir..Zatoa i pocnev so devojcinja,za sto iskreno zalam..bidejki toa nikogas ne bese prava ljubov..nitu pak mozev da gi sakam na onoj nacin na koj da kazeme podocna go sakav mojot bivsi decko.. Zatoa mi e preku ku* od teatar..maski i ulogi koi voopsto ne mi lezat..Ako nekogas posakam teatar..idam..no od zivotot veke ne pravam cirkus..moj e..ni ti,ni bilo koj drug nemate apsolutno nikakvo pravo da se mesate vo moite odluki...Dali jas komentiram za tvojata sexualnost?..dali jas zirkam vo tvojata postela?....zatoa nemoj ni ti кул


99% od pederite poteknuvaat od problematicni familii, i imale narusen ili nepostoecki odnos barem so edniot roditel.

Ajde bidi iskren i kazi ni za tebe,... tato ne bese doma, mama te tepase,... sto bese problemot?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:13
eh tipicno Makedonski..sekogas se bara nekoja teorija na "zagovor" ili nekoe mracno scenario..ni tato bese otsuten,ni mama me tepase..Za informacija..moite i dvajcata se lekari,intelektualci..no pred se luge..
....i dajte veke ednas..mesto vasata "hrabrost" da sakate da go promenite svetot...za promene bidete pametni..probajte da se smenite sebe..(tnx b.a.n) ..nisto pametno ne slusnav..samo бла%20блабла%20блабла%20бла

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:16
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Za informacija..moite i dvajcata se lekari,intelektualci..no pred se luge..


Deneska zborot "intelektualec" ne znaci nisto, osobeno pri semejni odnosi.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:20
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Za informacija..moite i dvajcata se lekari,intelektualci..no pred se luge..


Deneska zborot "intelektualec" ne znaci nisto, osobeno pri semejni odnosi.

..zatoa i rekov deka pred se se luge..uste ednas ke povtoram Mesto "hrabrosta" da go promenite svetot..od denes bidete pametni..promenete se prvo samite sebe...мир
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:26
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Za informacija..moite i dvajcata se lekari,intelektualci..no pred se luge..


Deneska zborot "intelektualec" ne znaci nisto, osobeno pri semejni odnosi.

..zatoa i rekov deka pred se se luge..uste ednas ke povtoram Mesto "hrabrosta" da go promenite svetot..od denes bidete pametni..promenete se prvo samite sebe...мир


Хаха, ти како човек со изопачена ориентација би требало да бидеш фер кон себе и твоите идни деца, и прв да се погледнеш во огледало. намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:38
jas go napraviv toa odamna..ti i ostanatite javaci na "apokalipsata" ste na red...ova ti go kazuvam kako covek so "izopacena" orientacija..ma sto i da znaci toa...sekogas vo nedostig na argumenti se pocnuva so niskoumni ofiranja..no nejse,sreka snobizmot e lokalizirana bolest pa ne moze da i nanese steta na pogolemata covecka populacija плазење
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 14:08
Mislev ke se sepnes od paradoksot koj go izrekov, peder + tvoi deca,.... ama nema shansi.... tuka seta racionalnost i logika otishla po gjavolite. среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 14:14
Originally posted by sensei sensei напиша:

Mislev ke se sepnes od paradoksot koj go izrekov, peder + tvoi deca,.... ama nema shansi.... tuka seta racionalnost i logika otishla po gjavolite. среќа

mozebi tebe ti zvuci paradoksalno..no vo zivotot voopsto ne e taka..(za zal ili sreka)..poznavam desetici "sredeni" semejstava koj ziveat mo nekakva harmonija,imaat decinja...a sepak eden od roditelite e homosexualec..dali e toa dobro ili loso ne sakam da komentiram..poznavam deca od takvi brakovi koi se zdravi normalni luge,e sega za iskrenosta vo tie zaednici ne bi komentiral..toa ostavam na tvojata racionalnost i "logika"..siguren sum deka imas komentar
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 14:16
nemam збунетост
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.