IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 53>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 14:39
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Se se iznachitav na temata od vas chetvorica:-))I na koj mu se gadi i na koj ne sum se gadi i za situacijata vo Bugarija i za gay paradi vo Srbija...se.Ama nikade ne prochitav konkretni fakti za situacijata so homosexualnosta vo Makedonija. Dali ima nekoja evidencija za brojot na homosexualci,vashe iskustvo so niv,kako homosexualcite se snaogaat vo taa sredina,nivnoto iskustvo,kakov feedback dobivaat od familijata,od opshtestvoto...znachi konkretno kakva e situacijata,a ne samo prazni ubeduvanja vaka i onaka.


Eleni bejb...nego ne go interesiraat detali..a i jas licno ne bi sakal da zamaram nikogo konkretno so mojot zivot..ali ako te interesira nesto..na private ke ti kazam..ili objasnam..stogode трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:01

Еленче, сметам дека е подобро да ја смениш темата (пр. Хомосексуалност. Да или Не?) отколку да се мачиш нонстоп да не враќаш на темата. Зарем не гледаш дека ни заарни да се препуцаваме? голема%20насмевка Се создаде и фронт :duel:, едни се за , а други се против , а од тоа подобра дискусија здравје!

Ако пишуваме он-топик, темава ќе заглави на 30та страна, а вака ќе оди преку 100та. Битно е да има дискусија, да се дружиме, да се гушкаме големо%20гушкање, да се љубиме бакнеж (последниве 2 се однесуваат само за Eleni плазење)
 
Еј diogen, guess what? GAY ISN'T OK! :kez:
газење%20од%20смеење
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:12
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Еленче, сметам дека е подобро да ја смениш темата (пр. Хомосексуалност. Да или Не?) отколку да се мачиш нонстоп да не враќаш на темата. Зарем не гледаш дека ни заарни да се препуцаваме? голема%20насмевка Се создаде и фронт :duel:, едни се за , а други се против , а од тоа подобра дискусија здравје!

Ако пишуваме он-топик, темава ќе заглави на 30та страна, а вака ќе оди преку 100та. Битно е да има дискусија, да се дружиме, да се гушкаме големо%20гушкање, да се љубиме бакнеж (последниве 2 се однесуваат само за Eleni плазење)
 
Еј diogen, guess what? GAY ISN'T OK! :kez:
газење%20од%20смеење

ej EvAngelos..guess what?  i love you љубов
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:22
среќаAbe ne se macham jas,ne mi e problem ama barem nekoi poproduktivni muabeti da bea:-))I normalno e edni da se ''za'', drugi da se ''protiv''. Ama sepak mislam deka efektot na temata ke bide pogolem i podobar dokolku zboruvavme od lichni iskustva i situacii.Da ideme na kvalitet malku poveke otkolku na kvantitet( broj na postovi)намигнување
A mi se dopaga toa so gushkanjeto i ljubenjetoцрвенеењеголема%20насмевка
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:29
Еленче, извини што ќе бидам уште еден пост оф топик, но штом видам пост од тебе тука, заборавам и топик на дискусија и се...
 
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

A mi se dopaga toa so gushkanjeto i ljubenjetoцрвенеењеголема%20насмевка
 
големо%20гушкањебакнеж:back::love2:cmokљубов
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:39
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Еленче, извини што ќе бидам уште еден пост оф топик, но штом видам пост од тебе тука, заборавам и топик на дискусија и се...
 
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

A mi se dopaga toa so gushkanjeto i ljubenjetoцрвенеењеголема%20насмевка
 
големо%20гушкањебакнеж:back::love2:cmokљубов
 
 
голема%20насмевкаMi odgovara ovoj off topicголема%20насмевкаipak imalo i prednost shto sum moderator be...ne go brishamголема%20насмевкаплазење
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:46
rebel, diogen, гледате како се води љубов со девојче? голема%20насмевка
Пробајте и вие, чувството е прекрасно. (само најдете си друга, не ми ја дирајте Eleni љубов)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 16:13
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

rebel, diogen, гледате како се води љубов со девојче? голема%20насмевка
Пробајте и вие, чувството е прекрасно. (само најдете си друга, не ми ја дирајте Eleni љубов)

a koj rece be prijatele deka ne sum probal?..4,5 godini bev so cura..a so vtorata 2 godini..ali ne e toa toa..musko si e musko brat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 16:22
ааааааа за шо се работело овде... синдром на скршеното срце.... психолошкиот профил се докомплетирува со секој следен пост... голема%20насмевка
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 16:25
Originally posted by аџија аџија напиша:

ааааааа за шо се работело овде... синдром на скршеното срце.... психолошкиот профил се докомплетирува со секој следен пост... голема%20насмевка

e sega mi olesna..ni Frojd ni Jung ne mozea da mi pomognat..ali zatoa adzija me skonta ...sekoja cest нека%20ти%20е%20срам
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 17:24
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

rebel, diogen, гледате како се води љубов со девојче? голема%20насмевка
Пробајте и вие, чувството е прекрасно. (само најдете си друга, не ми ја дирајте Eleni љубов)

a koj rece be prijatele deka ne sum probal?..4,5 godini bev so cura..a so vtorata 2 godini..ali ne e toa toa..musko si e musko brat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Ова оди во прилог на моите постови-
МОЖАМ АМА НЕ САКАМ=НЕ СУМ СЕ РОДИЛ ТАКОВ/ТАКВА; НО МОИТЕ ГРЕШНО НАСОЧЕНИ НАКЛОНОСТИ МЕ НАПРАВИЛЕ ОНА ШТО СУМ СЕГА:
 
Ова е добро, надеж има, ако посакаш...но ти несакаш, си беше јасен,
но затоа пак...небарај повеќе права од она што го имаш сега (ни невработен, ни лишен од здравствено-пензиско-социјално, ни без право на школување...
 
Што повеќе? Сепариња по кафулињата, да се љубакате по улици, да шетате накарминисани, да не ве тепаат, да имате парламентарец, што ли?
Е тоа-не во овој живот и не на ова место.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 23:01
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија
mene ti mi se gadis..pa te toleriram i pocituvam..sto si ti kriv/a sto i bogovite sakaat nekogas da se poseguvaat? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од leukoplacia - 22.Декември.2007 во 23:06
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 23:01
Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија
mene ti mi se gadis..pa te toleriram i pocituvam..sto si ti kriv/a sto i bogovite sakaat nekogas da se poseguvaat? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 23:09
Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија
[SIZE=2ipocituvam..sto si ti kriv/a sto i bogovite sakaat nekogas da se poseguvaat? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.