IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 53>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 01:50
Originally posted by аџија аџија напиша:


Дури третина од анкетираните рекле дека никогаш не би се спријателиле со хомосексуалец, а 70 насто од нив[анкетираните] не би го запишале своето дете во училиште доколку знаат дека ќе има професор хомосексуалец.

А колку биле анкетирани? Каде се подробните резултати и анализите од анкетата?

Проблемот е или во Макфакс или во Скала. Или Макфакс незнае како точно да објави некоја вест (со давање на линк до изворот), или пак Скала е непрофесионална агенција, која не објавува детални резултати од своите анкети.

Пробав да барам на нет веб сајт на Скала, ама не најдов... ако најди некој нека кажи.

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:13
јаа мајката ребел??? Кога таквата анкета се користи за промовирање на некои ваши цели, да се прави пропаганда за наводна дискриминација, тогаш ви е арна. А инаку не а????  ееееј... двојни стандари човече не ми се верува...


А за дотичниов горе... Прво и основно, во ЕУ, нема правила за геј. Оди во Италија или Полска или Бугарија, и кажи ми ти колку права имаат таму?

И второ, баш ми гајле и да имаат. Ние не сме во ЕУ, а темава ако не се лажам, е „во нашата држава“.... Така да бит ит со вакви лузерски коментари...

И трето, каква се пропаганда не водите... ц...ц....ц.... „сексуална дискриминација“... Што значи овој термин живти се? Дека некој те  дискриминира сексуално? Т.е. ти кога му бараш не ти „дава“???? газење%20од%20смеење  Јадниот ти... Душичка...тајм%20аут Да не сакаш и социјален фонд за проституција да одобри владата на РМ??? За вака напатени „дискриминирани“ душички... Алооо се слушаш ли шо лупеташ????

Сексуална дискриминација не постои. Исто ко шо не вработуваш педофил у градинка, сакат у Комуналец или слеп у ЈСП, нормално нема да вработиш хомо во училиште или во болница... Уште да прави од децата изроди, и да воајери по амбуланти... Фуј!



Изменето од аџија - 21.Декември.2007 во 11:15
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:49
Originally posted by аџија аџија напиша:

јаа мајката ребел??? Кога таквата анкета се користи за промовирање на некои ваши цели, да се прави пропаганда за наводна дискриминација, тогаш ви е арна. А инаку не а????  ееееј... двојни стандари човече не ми се верува...


А за дотичниов горе... Прво и основно, во ЕУ, нема правила за геј. Оди во Италија или Полска или Бугарија, и кажи ми ти колку права имаат таму?

И второ, баш ми гајле и да имаат. Ние не сме во ЕУ, а темава ако не се лажам, е „во нашата држава“.... Така да бит ит со вакви лузерски коментари...

И трето, каква се пропаганда не водите... ц...ц....ц.... „сексуална дискриминација“... Што значи овој термин живти се? Дека некој те  дискриминира сексуално? Т.е. ти кога му бараш не ти „дава“???? газење%20од%20смеење  Јадниот ти... Душичка...тајм%20аут Да не сакаш и социјален фонд за проституција да одобри владата на РМ??? За вака напатени „дискриминирани“ душички... Алооо се слушаш ли шо лупеташ????

Сексуална дискриминација не постои. Исто ко шо не вработуваш педофил у градинка, сакат у Комуналец или слеп у ЈСП, нормално нема да вработиш хомо во училиште или во болница... Уште да прави од децата изроди, и да воајери по амбуланти... Фуј!


...gradonacalnikot na Berlin e gay...prizna javno pred izbori..i uste vo prviot krug osvoi mnozinstvo od glasovite...Roditelite sakaat nivnite deca da se steknat so dobro obrazovanie...koj roditel proveruva so kogo profesorot na svoeto dete navecer legnuva vo krevet?...Sto ke se desi koga utre tvoeto dte ke ti kaze deka e gay?..Sto ke pravis..ke go nareces izrod?..ke go izbacis na ulica?...Svrti se okolu tebe..otvori ocite..gay lugeto se sekade okolu tebe..duri i vo tvojata najbliska familija..samo radi takvi kako tebe ne cuvstvuvaat potreba da se razotkrijat...plebeec si golem lolлутина
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:55
NAVISTINA ADZO SE VO TVOJATA NAJBLISKA FAMILIJA??

голема%20насмевка

DA ZIVEEEEEEEEEEEEEE
GRADONACELNIKOT BA BERLIN


Изменето од anakin - 21.Декември.2007 во 11:55
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 12:02
Originally posted by anakin anakin напиша:

NAVISTINA ADZO SE VO TVOJATA NAJBLISKA FAMILIJA??

голема%20насмевка

DA ZIVEEEEEEEEEEEEEE
GRADONACELNIKOT BA BERLIN

..a zasto mislis adzija taka beskompromisno se bori protiv gaylugeto?..prosto e.. on e najlatentniot homoseksualec sto postoi..a posto napadot e najdobra odbrana...udri...ali se e za dzabeголема%20насмевка
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 12:41
А што ќе направиш ако детето израсне во сериски убиец?


Веројатно диоген би го тешел: „абе шо ми те дискриминираат тебе мило по криминална основа? срам да им е!“ газење%20од%20смеење
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:01
A toj sto ke se buni, spored pederskata logika ke bide najlatenten seriski ubica голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:03
Originally posted by аџија аџија напиша:

А што ќе направиш ако детето израсне во сериски убиец?


Веројатно диоген би го тешел: „абе шо ми те дискриминираат тебе мило по криминална основа? срам да им е!“ газење%20од%20смеење

...ako stane seriski ubiec jas prv bi go prijavil...kazi mi ti mene..ako sin/kerka na 14-15...ili 17 godini ti kazat deka se gay?...zborime za normalni individui koi se razlikuvaat samo sexualnata opredelba i NISTO drugo....ke se otkazes od niv..ke gi lecis..sto ke napravis?
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:25
Originally posted by sensei sensei напиша:

A toj sto ke se buni, spored pederskata logika ke bide najlatenten seriski ubica голема%20насмевка


колку си во право, не си ни свесен...голема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:47
Аџија, ти немаш учено изгледа по филозофија за заблуди. Конкретно заблуда по основ на слаба аналогија. Ете ќе ти кажам и на англиски а ќе ти преведам и на македонски што е тоа:

Fallacies of Weak Induction > Fallacies of Weak Analogy:
This fallacy occurs when someone tries to use an argument from analogy, but the analogy isn't strong enough to support the conclusion, because either the compared features of the two situations are not relevant to the conclusion, or there are enough dissimilarities to negate the proposed analogy.


И сега превод:

Заблуди на Слаба Индукција > Заблуди по Слаба Аналогија:
Оваа заблуда се јавува кога некој се обидува да искористи аргумент по аналогија, но аналогијата не е доволно силна за да го поддржи заклучокот, бидејќи или споредените карактеристики на двете ситуации не се релевантни со заклучокот, или има доволно различности за да се негира предложената аналогија.


Во твојот аргумент не само што карактеристиките на твојата аналогна ситуација (убиството) не се релевантни на заклучокот шо сакаш да го донесиш, туку се и сосема различни карактеристики, кои се доволни за да се негира твојот аргумент.


Изменето од RebeL - 21.Декември.2007 во 13:48
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:53
Originally posted by аџија аџија напиша:

јаа мајката ребел??? Кога таквата анкета се користи за промовирање на некои ваши цели, да се прави пропаганда за наводна дискриминација, тогаш ви е арна. А инаку не а????  ееееј... двојни стандари човече не ми се верува...

Јас не реков дека не ми чини анкетата, туку го нападнав изворот на анкетата, оние кои ја спровеле ИЛИ медиумот која ја објави, заради нецелосно информирање, давање само на некакви резултати без давање на целосни анализи на анкетата и бројка на анкетирани.
Originally posted by аџија аџија напиша:


Сексуална дискриминација не постои. Исто ко шо не вработуваш педофил у градинка, сакат у Комуналец или слеп у ЈСП, нормално нема да вработиш хомо во училиште или во болница... Уште да прави од децата изроди, и да воајери по амбуланти... Фуј!

И ти пак веруваш дека хомосексуалноста се пренесува...... голема%20насмевка пази шо збораш оти се издаваш малце по малце, излегува вистинското „ти“ во вакви ситуации плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Изменето од RebeL - 21.Декември.2007 во 13:53
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:04
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:18
па факт е дека таму кајшто на велико се урла за хомосексуалноста, и кајшто се фрлаат МИЛИЈАРДИ за овој феномен да се направи кул, и хипи, се истовремено и местата каде што има далеку најмногу хомо... Зошто досега не се пронајдени хомоси во џунглите? голема%20насмевка
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:21
Originally posted by аџија аџија напиша:

јаа мајката ребел??? Кога таквата анкета се користи за промовирање на некои ваши цели, да се прави пропаганда за наводна дискриминација, тогаш ви е арна. А инаку не а????  ееееј... двојни стандари човече не ми се верува...


А за дотичниов горе... Прво и основно, во ЕУ, нема правила за геј. Оди во Италија или Полска или Бугарија, и кажи ми ти колку права имаат таму?

И второ, баш ми гајле и да имаат. Ние не сме во ЕУ, а темава ако не се лажам, е „во нашата држава“.... Така да бит ит со вакви лузерски коментари...

И трето, каква се пропаганда не водите... ц...ц....ц.... „сексуална дискриминација“... Што значи овој термин живти се? Дека некој те  дискриминира сексуално? Т.е. ти кога му бараш не ти „дава“???? газење%20од%20смеење  Јадниот ти... Душичка...тајм%20аут Да не сакаш и социјален фонд за проституција да одобри владата на РМ??? За вака напатени „дискриминирани“ душички... Алооо се слушаш ли шо лупеташ????

Сексуална дискриминација не постои. Исто ко шо не вработуваш педофил у градинка, сакат у Комуналец или слеп у ЈСП, нормално нема да вработиш хомо во училиште или во болница... Уште да прави од децата изроди, и да воајери по амбуланти... Фуј!



Mina,%20an%20Indonesian%20migrant%20domestic%20worker,%20washes%20her%20employer’s%20windows%20in%20Singapore.%20©%202006%20Susan%20Meiselas/Magnum
An Equality March held in Windhoek, Namibia, to defend human rights in the face of President Sam Nujoma's verbal attacks on lesbian, gay, bisexual, and transgender people, April 28 © 2001 The Rainbow Project, Namibia.

Pictures of Pride:
LGBT Celebrations Worldwide

People around the world face violence and inequality – and sometimes torture, even execution – because of who they love, how they look, or who they are.

Sexual orientation and gender identity are integral aspects of our selves and should never lead to discrimination or abuse.

Human Rights Watch works for lesbian, gay, bisexual, and transgender people’s rights, with activists representing a multiplicity of identities and issues.

We document and expose abuses based on sexual orientation and gender identity worldwide – including torture, killing and executions, arrests under unjust laws, unequal treatment, censorship, medical abuses, discrimination in health and jobs and housing, domestic violence, abuses against children, and denial of family rights and recognition.

We advocate for laws and policies that will protect everyone’s dignity. We work for a world where all people can enjoy their rights fully.

HRW on Marriage Equality LGBT Activism Around the World LGBT Rights and the Law 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.