IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 53>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 17:26
податокот е точен или не?

ако е точен, ни зуц више...смеење
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 17:31
Mislam deka homosive odat so filozofijata - "Sekoj publicitet e dobar publicitet". Stavajte gi na ignore, ionaka preku takvoto veke od niv намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 17:38
така де... анкета е анкета, може да се сфати и така и така... Они викаат... „леле страшно каква хомофобија“, јас викам „браос... имало некој со памет“...
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 18:54
А, уствари шо сакаше да докажиш аџија со тој пост?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 18:58
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

А, уствари шо сакаше да докажиш аџија со тој пост?
 
A MISLIS ZNAE?
SOVET: NE TRUDI SE SO NEGO
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 19:17
Temata e Homosexualcite vo Makedonija,ne vo Bugarija zatoa ogranichuvajte gi komentariteнамигнување
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 19:37
Originally posted by sensei sensei напиша:

Mislam deka homosive odat so filozofijata - "Sekoj publicitet e dobar publicitet". Stavajte gi na ignore, ionaka preku takvoto veke od niv намигнување

..."VREDNOSTA NA VESTACKITE GOLEMINI NEMA DA BIDE NIKOGAS NADMINATA OD VREDNOSTA NA VESTACKOTO GJUBRE"...

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 20:09
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Значи тоа било користено за други цели, а не за целта која ја имаш ти,
 
Анкетите, сами по себе се статистички метод за да се види гласот на народот. Тоа се бројчи, математика и тие не зависат од целта заради која ти потоа ќе ги користиш. Спроведувањето на анкетите може да биде поттикнато заради некоја цел на анкетувачот, но потоа добиените резултати не се зависни од првобитната цел и можат да се користат за било какви цели.
Така да сувишно е да се напаѓа анкетата во дискусија со нејзината цел, освен се разбира доколку напаѓачот не сака со тоа да постигне некоја друга цел, како на пример да ја заврти дискусијата во друга насока... небаре ние од вчера сме намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 20:21
па ајде да ја свртам, голема%20насмевка
мене ме интересира на пример колку јавни места има овде за хомосексуалци и колку во процент се декларираат како такви?
тоа што имаше некој податок од 10% не ми се верува, што мислите?
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 23:25
Незнам јас, само кажав дека не е баш така во Бугарија, зашто нема насилства по база на сексуална ориентација - барем не како во Мкд, за разлика од Скопје - знаеме што се случуваше на времето пред Way Not..
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 00:32
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

А, уствари шо сакаше да докажиш аџија со тој пост?


па неонтик пркосеше дека ја и ев сме биле осамени стрелци, и затоа вашето било морално...

а сега се виде дека вие сте секаде едно бедно малцинство и НЕ МОЖЕ вие да одредувате што е морално и право. Тоа ти е исто како учките да ми одредуваат се во државава... Не е право едноставно!

Кон врв
nancy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nancy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 00:51
Имам другарка чиј далматинец (мажјак стар 5 години) само на машки кучиња се качува...никако неможе да го спари кутрата, нејке на кучка да се качи и тоа ти е:)


Originally posted by sensei sensei напиша:

Mislam deka homosive odat so filozofijata - "Sekoj publicitet e dobar publicitet". намигнување


точно:) во филмот Party Monster се потврдува цитатов..
а и според мене не е далеку од вистината:)

Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 01:33
Originally posted by аџија аџија напиша:

го ископав од денешен датум... Макфакс...




 Se vo EU i Evropski nacin na zivot  i standard sakate da imate, a sekogas se vrakjate so mislite, svakjanjata i mentalitetot vo Dark Ages- called the Balcans(Bulgaria-Serbia,Bosnia,Macedonia) itn itn

 Im Confused збунетостзбунетост..ako sakate vo EU ima da prifatite kako vo EU se zivee, i koi pravila vazat tamu...

 Nema  seksualna diskriminacija.... !!!!


Изменето од Neonic - 21.Декември.2007 во 01:34
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 01:37
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

А, уствари шо сакаше да докажиш аџија со тој пост?


па неонтик пркосеше дека ја и ев сме биле осамени стрелци, и затоа вашето било морално...

а сега се виде дека вие сте секаде едно бедно малцинство и НЕ МОЖЕ вие да одредувате што е морално и право. Тоа ти е исто како учките да ми одредуваат се во државава... Не е право едноставно!


 Od 400 milioni i kusur vo EU, i Bugarija Srbija pa duri i Turcija napomos da ja zemete, da gi "leci" homoseksualcite, povtorno malcinstvo ke si ostanete!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Neonic - 21.Декември.2007 во 01:37
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.