IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 53>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:47
e   аплауз   аплауз   аплауз
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:55
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

1.mislam deka tie homo koi go baraat toa, ne cuvstvuvaat roditelski instikt, toa e samo izraz na prkos kon vas koi gi negirate

Neli e kriminalno da se unishtuvaat deca zaradi necija frustracija? изненадување

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

2. ne, zosto nekoj bi moral da bide majka, dovolno e dvajcata da bidat dobri lugje i toa vazi za sekoja bracna zaednica, zosto e toa cudno? Site semejstva se srekni? I sekade majkata e makja, a tatkoto tatko??? Ne, nekade majkata e potatko od tatkoto

смешенTolku imame poim od odgleduvanje na zdravi i srekni deca, koi bi izrasnale vo normalni lugje.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:22
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

1.mislam deka tie homo koi go baraat toa, ne cuvstvuvaat roditelski instikt, toa e samo izraz na prkos kon vas koi gi negirate

Neli e kriminalno da se unishtuvaat deca zaradi necija frustracija? изненадување

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

2. ne, zosto nekoj bi moral da bide majka, dovolno e dvajcata da bidat dobri lugje i toa vazi za sekoja bracna zaednica, zosto e toa cudno? Site semejstva se srekni? I sekade majkata e makja, a tatkoto tatko??? Ne, nekade majkata e potatko od tatkoto

смешенTolku imame poim od odgleduvanje na zdravi i srekni deca, koi bi izrasnale vo normalni lugje.
 
NISTO NE RAZBIRAM!
ME PODDRZUVAS ILI ME NAPAGJAS?
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:49
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

1.mislam deka tie homo koi go baraat toa, ne cuvstvuvaat roditelski instikt, toa e samo izraz na prkos kon vas koi gi negirate

Neli e kriminalno da se unishtuvaat deca zaradi necija frustracija? изненадување

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

2. ne, zosto nekoj bi moral da bide majka, dovolno e dvajcata da bidat dobri lugje i toa vazi za sekoja bracna zaednica, zosto e toa cudno? Site semejstva se srekni? I sekade majkata e makja, a tatkoto tatko??? Ne, nekade majkata e potatko od tatkoto

смешенTolku imame poim od odgleduvanje na zdravi i srekni deca, koi bi izrasnale vo normalni lugje.
 
NISTO NE RAZBIRAM!
ME PODDRZUVAS ILI ME NAPAGJAS?


Stom ne razbiras, isto ti se fakja dali te napagjam ili te podrzuvam. голема%20насмевка

Eve ako recam deka te napagjam sto togas? намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 17:18

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

2. ne, zosto nekoj bi moral da bide majka, dovolno e dvajcata da bidat dobri lugje i toa vazi za sekoja bracna zaednica, zosto e toa cudno? Site semejstva se srekni? I sekade majkata e makja, a tatkoto tatko??? Ne, nekade majkata e potatko od tatkoto
Што е чудно? А што не е чудно?збунетост
За да расте во правилна средина на детето му е потребен родител-модел од кој ќе учи. Во родителствувањето важна е улогата на модели.
Нормално дека има многу лоши хетеросексуални бракови каде разводот е идеално (нужно зло) решение.
Па што сега ако се овие т.н. хомородители добри, паметни, хумани и какви не...нека си се, ама, тие никогаш нема да бидат одраз на нормално родителствување, никој не вика дека се зли може и да се најдобри на свет, ама си се добри за сбе...
Мислам, ова е апсурд да се дискутира понатаму.
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 19:45
Originally posted by аџија аџија напиша:

епа сеа неонтик, моралот е нели социолошка категорија? а ние, во ова општество, нашето социолошко опкружување се договорило дека хомото е НЕМОРАЛНО.

Значи или лечење, или наоѓајте си боље општество, ама не ми се натурајте со вашите неморални и девијантни појави како нешто нормално! Таму кај што е нормално, фино лепо. Овде не е! Ти самиот така кажа, самиот сега папај си ја чорбата!

 A koj toa se dogovoril TI i Evangelos????? Pa koj faktor ste vie???? So koe pravo si zemas zbor da govoris za mnozinstvoto gragjani na Makedonija? Da ne ti dale praven mandat?????Idi begaj be...голема%20насмевкаголема%20насмевка
 So fals Doktrini i predrasudi, ne se bara i pobiva pravdina
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 19:48

MARICE, MARICE...I HOMOSEXSUALECOT RASTEL VO HETEROSEXSUALNO SEMEJSTVO SO STR8 TATKO ZA URNEK.

NE MOZES DA BIDES HOMOSEXSUALEN, BISEXSUALEN ILI ASEXSUALEN PO URNEK, MARICE LICNO DEVOJCE!!!
GENITE NE SE MODIFICIRAAT PO URNECI
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 19:55
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Баш ме интересира, некој хомосексуалец или од бранителите на хомосексуалцие да ми објасни, каква е улогата на секој од "родителите", во хомосексуалниот брак.

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
 2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос?
Нешто тешко го сфаќам ова...тага

 Ke ti odgovorat Homoseksualcite na ova prasanje, koga nie t.e Heteroseksualcite ke im odgovorime, sto INSTINKT ne tera da Pravime deca za potoa da si gi FRLAME VO KONTENJER, ILI OSTAVAME PRED PORTI, PA DURI I ZAKOPUVAME VO SEMEJNITE DVOROVI.
  Site ovie gorenavedeni nastani se slucija vo Makedonija vo ovaa godina,vo nasevo opstestvo, koe se pravi merodavno da sudi nekogo...A dali voopsto e merodavno?

 Moze ke ti odgovorat togas,koga ke im kazes, kakov roditel moze da bide za edno dete tatko Alkoholicar koj ja maltretira majkata i deteto, ili pak samohrana majka "Kamenjarka",pa i roditelite Narkomani.Kakvo dete ke se razvie od takvo semejstvo?
  Kakvi deca ni proizveduvaat domovite za deca siraci, koi edvaj cekaat da gi isfrlat na ulica po 18tata godina...
  Se sekjavas na Dino, koj ja siluva i ubi devojkata vo Avtokomanda? Kakov nus proizvod e toj, i od kakvo semejstvo bese izdignat da stane toa sto e? Sigurno ne od homoseksualno....

 Sto mislis koj bi mozel poubavo da razvie dete, obrazuvan homoseksulaec so obrazovanie,solidni primanja so koi moze na deteto da mu obezbedi dom, edukacija ,visoko obrazovanie...ili nekoj narkoman koj po greska ja zatrudnel devojkata koja e maloletna i isfrlena od roditelite????
 Toa sto Homoseksualcite vo spalnata soba pravat drugi raboti, ne mora deteto da znae i da "snima filmovi" so svoi oci dodeka tie se "onadat"
 Ti si gi gledala/gledal tatko ti i majka ti sto pravat vo spalnata koga imase 5-6 godini???
 
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 20:00
нео,

извни, ама јас и ев не сме во ова сами, туку ти и твоите разврстни идеали. така да ако си чесен, ќе си ја кркаш чорбата.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 20:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Во ред, ама не ми одговори на прашањата кои беа:

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос


 ke mi kazes koj e tatkoto a koj majkata vo Domot za deca bez Roditeli vo Skopje?
  Koga ke mi go odgovoris toa, ke zboruvame za ulogi na tatko/majka.

 Za edno dete e vazno da raste vo dom, vo koj ima sloga harmonija, komfort na egzistencija,staratelite da se lugje inteligentni i educirani i vo isto vreme deteto da se educira,i gradi kako persona.
 Iako mislam deka poveketo Homoseksualci, ne TRCAAT da posvojat dete, pa duri ne ni sakaat da sklucat brak( se resavaat na toj cekoj od socijalni i opstestveni pricini, i beneficii koi lugjeto vo brak gi uzivaat od opstestvoto),sepak mislam deka treba da im se dade moznost. A otkoga ke im se dade moznost za brak, ke vidis i samata/samiot kolku brakovi ke se sklucat.
  Sustinata na nivnite baranja e vo moznosta da bidat ramnopravni i da uzivaat isti prava, no toa ne znaci deka tie avtomatski ke gi koristat tie prava...
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 20:07
Originally posted by аџија аџија напиша:

нео,

извни, ама јас и ев не сме во ова сами, туку ти и твоите разврстни идеали. така да ако си чесен, ќе си ја кркаш чорбата.

 Toa da ne e nekoja zakana?
 
 Eve koj stoi zad mene, BEAT THIS!

 http://www.hrw.org/

   

Mina,%20an%20Indonesian%20migrant%20domestic%20worker,%20washes%20her%20employer’s%20windows%20in%20Singapore.%20©%202006%20Susan%20Meiselas/Magnum
An Equality March held in Windhoek, Namibia, to defend human rights in the face of President Sam Nujoma's verbal attacks on lesbian, gay, bisexual, and transgender people, April 28 © 2001 The Rainbow Project, Namibia.

Pictures of Pride:
LGBT Celebrations Worldwide

People around the world face violence and inequality – and sometimes torture, even execution – because of who they love, how they look, or who they are.

Sexual orientation and gender identity are integral aspects of our selves and should never lead to discrimination or abuse.

Human Rights Watch works for lesbian, gay, bisexual, and transgender people’s rights, with activists representing a multiplicity of identities and issues.

We document and expose abuses based on sexual orientation and gender identity worldwide – including torture, killing and executions, arrests under unjust laws, unequal treatment, censorship, medical abuses, discrimination in health and jobs and housing, domestic violence, abuses against children, and denial of family rights and recognition.

We advocate for laws and policies that will protect everyone’s dignity. We work for a world where all people can enjoy their rights fully.

HRW on Marriage Equality LGBT Activism Around the World LGBT Rights and the Law


 P.S Ne mozes da se boris protiv Celiot Svet....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 23:24
Во врска со улогите на мајка и татко. Мајка неможе да биде маж (мислам нормално). Во тоа сите се сложуваме. И двајцата ќе имаат улога на татко. Најважна е љубовта која старателите би ја пружиле на детето. Улогите на мајка и татко веќе и во хетеросексуалните двојки блендираат една во друга. Зборувам за домашните работи што ги прават, како готвење (и татковците готват, не само мајките) или на пр. перење, чистење итн. Или мајката да прави работи што традиционално таткото ги прави. Значи муабетот за „улога“ на мајка и татко нема резон да се дискутира. Детето нема зошто да вика еден од геј-старателите „мамо“ (или „тато“ - ако е лезбејски пар). Тоа е апсурдно.

Хомосексуалците и те како можат да имаат свои биолошки деца. Тие што го имаат гледано Queer as Folk знаат за што правам муабет. Има многу начини како тоа да се оствари. Замислете си два пара, едниот педери (нема зошто со * да пишувам нетреба зборот да е табу), а другиот лезбејки. Еден од педерите донира сперма на едната лезбејка и ете ти дете. Simple as that! Или пак на крај краева, една вијагра, малце секс и ете ти оплодување. Или ептен ако несакаат секс, мастурбација па ејакулација внатре.



Изменето од RebeL - 17.Декември.2007 во 23:39
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 23:37
Исто така, никој совесен хомосексуалец нема да го труе своето дете дека тоа МОРА да биде геј/лезбејка. Убеден сум дека СЕКОЈ хомосексуалец кој посакува да има  свое или да посвои дете, кога би дошол моментот кога кај детето ќе се развие чувството на сексуалност, секој би го оставил детето само да си процени кој пол го привлекува и да си ја одреди својата сексуална ориентација, и притоа би го поддржал во секој случај и никогаш не би го оттуѓил ако на пр детето се декларира како стрејт.


Изменето од RebeL - 17.Декември.2007 во 23:38
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 00:17
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ова ми се допаѓа на извесен начин, зашто произлегува дека ПРОИЗЛЕГОЛ-значи настанал од нешто, од некои причини, а првично ГО НЕМАЛО...

Хомосексуалноста постои и е стара колку и човештвото.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.