IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:37
епа сеа неонтик, моралот е нели социолошка категорија? а ние, во ова општество, нашето социолошко опкружување се договорило дека хомото е НЕМОРАЛНО.

Значи или лечење, или наоѓајте си боље општество, ама не ми се натурајте со вашите неморални и девијантни појави како нешто нормално! Таму кај што е нормално, фино лепо. Овде не е! Ти самиот така кажа, самиот сега папај си ја чорбата!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 12:13
ha !...ovaa drzava e patoloska, a narodot e poremeten zosto e izlozen na genocid, taka da ne mozeme da bideme sigurni dali homoseksualizmot e patoloska pojava t.e. treba prvo nie da staneme normalni za da mozeme da odreduvame sto e nenormalno.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 12:25
ZBUNET, NEMOJ DE SO SERIOZNI POSTOVI,
ZEZAJ SE , POINTERESEN SI TAKA
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:01

Баш ме интересира, некој хомосексуалец или од бранителите на хомосексуалцие да ми објасни, каква е улогата на секој од "родителите", во хомосексуалниот брак.

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
 2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос?
Нешто тешко го сфаќам ова...тага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:02
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Da, be, kaj nekoi od niv sto najvise mi smeta sto se napadni i zevaat u preponi...ima eden u maalo sto duri i me progonuva...mi doaga na rabota kobozem slucajno na kafe, ama mene mi e smesen pa go toleriram, go prakam po prodavnici za cigari i kafe, a obavezno mrmka i kritiki dava na zenskata moja, de frizurata ja utnala, de noktite i bile nikakvi, od koj pazar ja kupila garderobata itn i ovaa parea od usi i izlaga, a go vidi nervozna e...a ja pa se utepuvam od smeenje     газење%20од%20смеење
 
Од еднашка вика Цацко не се стануело п***р
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:04
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Da, be, kaj nekoi od niv sto najvise mi smeta sto se napadni i zevaat u preponi...ima eden u maalo sto duri i me progonuva...mi doaga na rabota kobozem slucajno na kafe, ama mene mi e smesen pa go toleriram, go prakam po prodavnici za cigari i kafe, a obavezno mrmka i kritiki dava na zenskata moja, de frizurata ja utnala, de noktite i bile nikakvi, od koj pazar ja kupila garderobata itn i ovaa parea od usi i izlaga, a go vidi nervozna e...a ja pa se utepuvam od smeenje     газење%20од%20смеење
 
Од еднашка вика Цацко не се стануело п***р


A da go znaes kako izgleda ke se zaljubis u nego, samo nemas sansi, ja sum mu slabost   газење%20од%20смеење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:08

Запознај ме со него...ќе го земам бар стилист да ми биде

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:12
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Запознај ме со него...ќе го земам бар стилист да ми биде




Iiii, odlicna idea ! Provizija sestro, dzabe nema nisto...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:51
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Баш ме интересира, некој хомосексуалец или од бранителите на хомосексуалцие да ми објасни, каква е улогата на секој од "родителите", во хомосексуалниот брак.

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
 2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос?
Нешто тешко го сфаќам ова...тага
 
JAS SUM, KAKO RECE TI...BRANITEL NA HOMOSEXSUALCITE
EVE TI GO MOJOT ODGOVOR:
JAS HOMOSEXSUALCITE GI RAZBIRAM, GI SFAKJAM, GI PRIFAKJAM,
SEPAK MISLAM DEKA BRAKOT KAKO INSTITUCIJA E PREMNOGU KONZERVATIVEN ZA NIV
ZNACI - NE SUM ZA! MISLAM DEKA MAL DEL OD NIV - EGZIBICIONISTI BARAAT TOA DA IM SE DOZVOLI!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:08

Во ред, ама не ми одговори на прашањата кои беа:

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:12
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Баш ме интересира, некој хомосексуалец или од бранителите на хомосексуалцие да ми објасни, каква е улогата на секој од "родителите", во хомосексуалниот брак.

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
 2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос?
Нешто тешко го сфаќам ова...тага
 
JAS SUM, KAKO RECE TI...BRANITEL NA HOMOSEXSUALCITE
EVE TI GO MOJOT ODGOVOR:
JAS HOMOSEXSUALCITE GI RAZBIRAM, GI SFAKJAM, GI PRIFAKJAM,
SEPAK MISLAM DEKA BRAKOT KAKO INSTITUCIJA E PREMNOGU KONZERVATIVEN ZA NIV
ZNACI - NE SUM ZA! MISLAM DEKA MAL DEL OD NIV - EGZIBICIONISTI BARAAT TOA DA IM SE DOZVOLI!



TAKa Eголема%20насмевка


Изменето од anakin - 17.Декември.2007 во 14:12
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:16
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Баш ме интересира, некој хомосексуалец или од бранителите на хомосексуалцие да ми објасни, каква е улогата на секој од "родителите", во хомосексуалниот брак.

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
 2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос?
Нешто тешко го сфаќам ова...тага
 
JAS SUM, KAKO RECE TI...BRANITEL NA HOMOSEXSUALCITE
EVE TI GO MOJOT ODGOVOR:
JAS HOMOSEXSUALCITE GI RAZBIRAM, GI SFAKJAM, GI PRIFAKJAM,
SEPAK MISLAM DEKA BRAKOT KAKO INSTITUCIJA E PREMNOGU KONZERVATIVEN ZA NIV
ZNACI - NE SUM ZA! MISLAM DEKA MAL DEL OD NIV - EGZIBICIONISTI BARAAT TOA DA IM SE DOZVOLI!





Nekoj mi se mesa u rabotata...jas sum ovde zastapnikot...

Ja go razbiram kako kulturen natprevar megu homosite i heterosite vo nedovolno kulturna sredina. Postoi eden strav na sekoj heteroroditel deka deteto moze da mu bide homos poradi nedovolna informiranost kako covek postanuva takov. Homoseksualec se postanuva zaradi sklopot na mozocnite kelii t.e. takov e roden ili poradi vlijanie na sizoidni roditeli, a tuka e glavnata bolka zosto nieden roditel nema da priznae deka e slaknat , a spored moeto skrieno mislenje mnogumina roditeli treba da bidat obeseni na drvo ili strelani na plostad. Homoseksualcite ne se ni najmalku vinovni sto se takvi niti bi trebalo da cuvstvuvaat bilo kakva vina, pogotovo sto imaat silno lobi niz svetot, a toa kazuva deka celot svet e bolen. Homoseksualizmot prozlegol od covestvoto, a ne obratno...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:25
Homoseksualizmot prozlegol od covestvoto, a ne obratno...

Ова ми се допаѓа на извесен начин, зашто произлегува дека ПРОИЗЛЕГОЛ-значи настанал од нешто, од некои причини, а првично ГО НЕМАЛО.
 
a spored moeto skrieno mislenje mnogumina roditeli treba da bidat obeseni na drvo ili strelani na plostad.
 
Ова е малку пресилна казна за моите сфаќања, ама замисли па какви родители ке бидат двајца хомосексуалци?
И патем, зошто некако се тие посвоени јадници потекнуваат од африка и? Зашто е село без кучиња? Немоќни да контролираат што станува понатака со посвојчињата? Што ли?
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:41
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Во ред, ама не ми одговори на прашањата кои беа:

1.Дали кај нив се појавува родителски инстинкт па решаваат да посвојат дете? (со тажна судбина)
2.Дали некој е мајка т.е.татко во тој болен однос
 
Ti odgovoriv be Marice, kako ne ti odgovoriv
1.mislam deka tie homo koi go baraat toa, ne cuvstvuvaat roditelski instikt, toa e samo izraz na prkos kon vas koi gi negirate
2. ne, zosto nekoj bi moral da bide majka, dovolno e dvajcata da bidat dobri lugje i toa vazi za sekoja bracna zaednica, zosto e toa cudno? Site semejstva se srekni? I sekade majkata e makja, a tatkoto tatko??? Ne, nekade majkata e potatko od tatkoto
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.