IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 53>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 15:30
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

види тоа не е уопште меродавно, затоа што се знае зошто хомосексуалноста е извадена од листата на болести (јакото лоби и притисок), а не заради некои си медицински откритија...

Toa ти е исто како некој доктор мене да ми кажува во кој програмски јазик треба јас да програмирам, и кој е помоќен во своите функции или дека фактот што се користи етернет кабел за поврзување на компјутери во мрежа е поради лоби на некои девијантни компјутерџии, и оти подобро било со усб кабел да се поврзат.


Не си компетентен да побиеш факт кој е поддржан од сите современи лекари и научници во светот. Тука не ги вбројувам лекарите од Македонија кои сеуште работат по стари комунистички методи, кои учеле од книги од 60тите-70тите од југославија - мислам гледаме што се случува во болниците денес.



исто така, не си компеттентна ни ти, да ги отфрлаш од цел свет докторите и научниците, со една проста реченица дека работеле со застарени методи...

А и зошто тогаш не признаеш дека хомо ген НЕ ПОСТОИ??? Бар за тоа има консензус?
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 16:52
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

А може ли некој да ми објасни зошто животниот век на хомосексуалците е многу пократок од хетеро?


OD KADE TI E TOA????

E NAVISTINA ZNACI TAMAN KE POMISLAM DEKA SUM JA SLUSNAL ILI PROCITAL NAJGOLEMATA GLUPOST..ODMA KE SE NAJDE NEKOJ DA ME DEMANTIRA I DA SE ISTAKNE...
...OVA E ISTO KAO DA KAZES DEKA POGOLEMA SMRTNOST IMAAT LUGETO CIE STO IME ZAPOCNVA NA BUKVATA "A" ILI "B" ...NE MOZAM DA POVERUVAM DO KADE MOZE DA ODI COVECKATA OMRAZA I GLUPAVOST..SREKA STO IDIOTIZMOT E LOKALIZIRAN,PA TAKA NE MOZE DA NANESE POGOLEMA STETA NA COVECKATA POPULACIJA
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:17
абе прочиткај малце пред да лупеташ... Хомосексуалците според повеќе различни и независни научни студии живеат од 8 до 20 години пократко од просечниот животен век на луѓето... Зошто е тоа така, се уште не се знае, но главни причинители се претпоставува дека се општиот неморален живот поврзан со хомосексуалноста (повеќе партнерство, дрога, венерични болести, итн.)

А зошто ако во училиштата ги учат децата дека пушењето е штетно, никој не ги учи дека хомосексуалноста е ПОШТЕТНА по здравјето?
Кон врв
horny Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај horny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:22
lekuvam homosexsualci!!!
uspeh garantiran!!!
nikoj uste ne ja odbil Horny
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:48


ne bi trebalo da se gleda na homoseksualnosta vo nasata drzava ...

toa e istoto nasekade ...

deteto sto treba da se rodi ...
treba da se stvori od ljubov ...

toa e mnogu vazno za covestvoto ...

1/2 kletka e spermatozoidot + 1/2 kletka e od jajnik !!!

zbirot na hromozomite na mazot i zenata stvaraat
kletka koja ponatamo se razviva do nov zivot ...

za zal site deca ne se sozdadeni od ljubov ...

inaku seksualnata orientiranost ...
e rezultat na toa sto ke dominira vo nekoja osoba ...
gi ima od masko ... do zensko ...
site varijanti ...

sepak sekoj treba da si bide ona sto e ...
svoj original ...
nikogo da ne imitira ...

a sredinata ...
sekako deka toa za nas e tabu tema ...
homoseksualnosta ja imalo otsekogas ...
no sto i kako so nea ...
tezok odgovor ...

sepak hormonite si go pravat svoeto ...
moze ke dojde den koga toa pak na hormonski nacin ...
ke moze da se koregira ...

prijatna vecher ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:53
Originally posted by horny horny напиша:

lekuvam homosexsualci!!!
uspeh garantiran!!!
nikoj uste ne ja odbil Horny

..ako si za prva korpa..samo pobaraj me hornyголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка..100% uspeh трепкање
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 20:33
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Еве ти срц еден дел од содржината на која посочува твојот линк:
 
"There has been no independent confirmation of the existence of a "gay gene" and today there is considerable doubt about its existence."
 
газење%20од%20смеење
Абе вие, откако ќе ископате нешто од google, читате ли што пишува таму пред да го залепите линкот тука? тууу мајка му стара среќа

Читам што пишува. Знам дека сеуште постои дебата дали хомосексуалноста е вродена или стекната. Јас верувам во првото, зашто си гледам по мене. Мене никој не ми всади чувства туку самите ми се родија.
 
На секому му се раѓаат настрани чувства, грешни желби, страсти, лоши мисли и сл. На некому му се раѓаат чувства на љубов кон алкохолот, на мене едно време ми се роди чувство на симпатија кон марихуаната, на некој трет му се родиле чувства кон мажената му комшика, на четврт му се родиле чувства кон коцката итн.
Поената ми е дека не треба да дозволиме чувствата да завладеат со нас, бидејќи ги има и се раѓаат секакви, и добри чувства и лоши. Мораме и возможно е чувствата да ги потчиниме под Разумот. Разумот му е даден на човекот за да расудува што е добро, а што лошо, што е морлно, а што не.
Rrebel, ако сме со спротиставени мисења на темава и делува како да се расправаме, а верувај не е така, мојот најпријателски совет кон тебе е следниов:
Ако ти се раѓаат такви чувства, АБОРТИРАЈ ГИ! среќа А ако веќе се родиле, задуши ги.
Поздрав големо%20гушкање


 Kako prvo da ti zameram sto ne ni gi pogledna moite postovi vo koi eksplicitno se posocuva HIV transmisijata preku heteroseksualen sex kako primaren izvor na infekcija.
  Izgleda toa sto ne ti odgovara ne sakas da go vidis, i go IGNORIRAS....

  Vtoro, isto taka ne mu obrati vnimanie na mojot post, deka vo Makedonija daleku e od perfektno, pa sega da mozeme da dojdeme tuka komotno da diskutirame i sudime za homoseksualcite.Sto e so tie sto ne se homoseksualci i se nasilnici, alkoholicari, narkomani, ili onie koi pravat deca, i potoa gi frlaat vo kontenjer? Jas mislam deka na tie lugje treba NAJPRVO da im gi propovedas tvoite HRISTIJANSKI vrednosti, bidejki tie ne se unistuvaat samo sebe tuku i drugite okolu niv,sto ne e slucaj so Homoseksualcite.

 I treto,, dali si slusnal deka Moralnite vrednosti kako socioloska kategorija se menlivi, i zavisat od mnogu faktori vo zivotot na poedinecot i sredinata/opstestvoto vo koe ziveat?Vo sekoj slucaj nemozes da tvrdis deka se univerzalni.

 Za eden musliman od Saudiska Arabija e normalno i MORALNO da ima Dve pa i poveke zeni, i da gi menuva sekoja nokj.
 Za eden Hristijanin kako tebe toa e smrten grev-Preljuba, i te vodi direktno vo pekolot.

 Iskrenite Cuvstva se edinstven dvigatel vo covekoviot zivot koj go pravat da se osekja kako covek, vo sprotivno ke bideme samo "logicki masini" kako denesnite kompjuteri koi se rakovodat od logika, i slozeni logicki matematicki operacii,i algoritnmi koi vodat do prost zaklucok, ili A ili B.
 Crnoto e crno, Beloto e belo, megjutoa ne sekoj isto gi percepira prifakja tie dve boi  i ne reagira isto na crnoto i na beloto, soodvetno.
 Toa sto kazuvas za abortiranje na cuvstva, e edna golema glupost. Dali moze da se abortira ljubovta?stravot?srekjata?zadovolstvoto? stradanjeto?

 Sto ke ostane od covekot ako nekoj gi izgubi cuvstvata i so samoto toa dusata?
  Kamen?????????

 Povtorno navleguvame vo filozofija...

 "   ZIVEJ I OSTAVI GI DRUGITE DA ZIVEAT"

 
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 21:02
Aџија те молам не ми се обраќај во женски род!лутина Логично дека лекарите во Македонија работат по застарени методи кога сеуште многу од нив хомосексуалноста ја сметаат за болест, а не прочитале ништо повеќе од медицинска литература надвор од нивните стари комунистички книги од пред 70тите. Влези во болница во Македонија, влези во болница во Франција па види ја разликата!


Ако не прифаќаш дека постои Геј Ген, твоја работа. Пак ќе речам, знам дека сеуште постои дебата на тема дали хомосексуалноста е вродена или стекната, ама јас тргнувајќи од мене, верувам дека е вродена. 


Изменето од RebeL - 16.Декември.2007 во 21:05
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 23:37
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Aџија те молам не ми се обраќај во женски род!лутина 


не беше намерно стварно. извини... најискрено, збунет сум/бев... а замисли колку би било збунето твоето дете?
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 23:40
Originally posted by Neonic Neonic напиша:


 I treto,, dali si slusnal deka Moralnite vrednosti kako socioloska kategorija se menlivi, i zavisat od mnogu faktori vo zivotot na poedinecot i sredinata/opstestvoto vo koe ziveat?Vo sekoj slucaj nemozes da tvrdis deka se univerzalni.

 


е ваков камикази аргумент не очеквував... ваква брзопотезност, непромисленост, вакво хари-кири стварно... фала фала, не требаше стварно вака да ми наместиш да поентирам...

па ако социлолошката средина го одредува моралот, КОЈ ВИ ДАВА ПРАВО да барате права за хомосексуалците, кога ОВА ОПШТЕСТВО има одлучено дека тоа е нешто неморално??? Ако моралот не е универзално нешто, СФАТЕТЕ дека овде хомото е но-но!

хехехе... многу е лошо кога тезите не се промислуваат Неноник...

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 03:44
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Aџија те молам не ми се обраќај во женски род!лутина 


не беше намерно стварно. извини... најискрено, збунет сум/бев... а замисли колку би било збунето твоето дете?

Adzija..kazi mi kolku ZBUNETO bi bbilo tvoeto dete..ako ti kaze eden den -tato "Adzija" jas sum gay...ili pa ti ke bides zbunet?...Sto togas Adzija...ke go pratis na..levenje..prevospituvanje..ili nesto treto ?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 04:31
Originally posted by horny horny напиша:

lekuvam homosexsualci!!!
uspeh garantiran!!!
nikoj uste ne ja odbil Horny


...ahahahahaaaa...bravo curo...petka imash za ova...staj go za potpis obavezno...бакнежголемо%20гушкање
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 04:34
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Aџија те молам не ми се обраќај во женски род!лутина 


не беше намерно стварно. извини... најискрено, збунет сум/бев... а замисли колку би било збунето твоето дете?

Adzija..kazi mi kolku ZBUNETO bi bbilo tvoeto dete..ako ti kaze eden den -tato "Adzija" jas sum gay...ili pa ti ke bides zbunet?...Sto togas Adzija...ke go pratis na..levenje..prevospituvanje..ili nesto treto ?


...pa sea ne mu praite trikovi na adzijata on si ima negovo mislenje, sto ima da meshate deca u toa...cvrc rabota...majkumu demek ako se rodi takov mora da ostane takov...malce ima vishe filozofija u ie raboti ne e samo deka se ragaat nekoi i stanuvaat takvi pokasno ne od raganje...

Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:15
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:


 I treto,, dali si slusnal deka Moralnite vrednosti kako socioloska kategorija se menlivi, i zavisat od mnogu faktori vo zivotot na poedinecot i sredinata/opstestvoto vo koe ziveat?Vo sekoj slucaj nemozes da tvrdis deka se univerzalni.

 


е ваков камикази аргумент не очеквував... ваква брзопотезност, непромисленост, вакво хари-кири стварно... фала фала, не требаше стварно вака да ми наместиш да поентирам...

па ако социлолошката средина го одредува моралот, КОЈ ВИ ДАВА ПРАВО да барате права за хомосексуалците, кога ОВА ОПШТЕСТВО има одлучено дека тоа е нешто неморално??? Ако моралот не е универзално нешто, СФАТЕТЕ дека овде хомото е но-но!

хехехе... многу е лошо кога тезите не се промислуваат Неноник...


 Adzija ova opstestvo ne e privatno i samo TVOE, tuku e NASE, i na nas koi ne sme homoseksualci, i na homoseksualcite.Ova opstestvo e i na Albancite, i na Makedoncite, i na site drugi malcinstva.
  Ova opstestvo ke bese i na belcite i na crncite, ako Makedonija imase crna populacija.

 I Homoseksualcite se del na ova opstestvo, tvorat, go gradat, PLAKJAAT DDV na Drzavata,se lojalni gragjani, i red e i tie da gi dobijat istite "beneficii" so zakon kako i sekoj drug ostanat Gragjanin vo Makedonija.

  Ne sme vo sistem kade sto treba da ima Prva klasa i Vtora klasa na gragjani.Toa da ti vleze vo glavata! Ne mozes ti sosila nekogo da go pravis Bolen...

 A ako go pravis toa, sigurno ti sam ne si siguren vo svojata seksualnost, i imas golem psiholoski prblem narecen HOMOFOBIJA, koja se lekuva kaj psihijatar.
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.