IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 53>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 12:52
помош се дава само на оние кои ја бараат а не и на оние на кои не им е потребна, тој што смета дека му треба ќе си ја добие голема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:14

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Хомосексуалниот ген е чиста шпекулација и сеуште научна фантастика.

Седи бе, „докторе“, кога ќе докторираш и специјализираш во медицина (поточно, човекова сексуалност) тогаш ќе ти држи вода тезата.
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Сите ние имаме грешки во нашите гени (рецесивни, дегенерирани гени). Според христијаните, тие се последица на гревот

И ти ќе ми кажиш дека глувите или слепите се родени слепи и глуви оти направиле грев кон Господ.... ма дај....... што останува за оние кои се раѓаат со ментална заостанатост?

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не може некој да убие некого и на суд да се вади со изговорот: "Јас не сум крив, тоа ми беше запишано и предодредено во гените".

Пак тој го рамни убиството со хомосексуалноста. Абе ако јас сега легнам со маж, убивам ли некого?? Му го скратувам ли на некој правото на живот? Законот (не библискиот) кој што вели убиството е казниво, не случајно постои. Сите имаме право на живот, а со убиството се одзема тоа право, затоа е тука законот да го казни убиецот. А хомосексуалецот не скратува никакво право ни на живот, ниту пак може да се рамни со крадењето, зашто ти не добиваш нешто што друг со труд го заработил, итн да не наборјувам. Затоа, за наша среќа, хомосексуалноста не е противзаконска, зашто не му штети на никого и не ги скратува правата на никого. Еднставно не е криминал.

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ние не ги сакаме само лакомите, завидливите, дволичните, злобните итн. Ние ги сакаме и хомосексуалците

Молим те не си персирај на самиот себеси. Прашај ги твоите другарчиња хомофобици дали тие ги сакаат хомосексуалците?

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:31
rebel, јас не го израмнувам убиството со хомосексуализмот  во спрега со криминалот, туку во спрега со девијантноста. Хомосексуализмот не е криминал, ама е болест и девијантна појава. И не ме вади од контекст, јас таму зборев за "запишаното во гените", а не дека хомосексуализмот е криминал.
И ај веќе досадни сте, се вртиме само во круг. Ако не сакаш да се менуваш, не се менувај. Мое беше да ти укажам на сериозноста на таквиот избор, а твое е во која насока ке продолжиш.
Поздрав!
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:44
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

-Vie ne gi sakate homosexsualcite samo zatoa sto vi se povreduva taka maskata sueta.


Ova e najgolemata glupost i mit koj se koristi od pobornicite za zgolemuvanje na dekadencijata megju narodot. A toa ne e nisto drugo osven nizok napad i demagogija.

Homoseksualcite imaat patoloshka sostojba, bolest, koja gi sprecuva da izvrsuvaat osnovni covecki funkcii, i da si ja ispolnuvaat smislata na zivotot.

Homoseksualnosta pred se e losha za nositelite na taa bolest. Toa e najvaznoto.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:49
EvAngelos, мене ми се причинува или стварно приметувам дека и овде ти се лепат некои членови?
А бе што им правиш толку на сите? Како ги заведуваш така лесно? газење%20од%20смеење
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:10
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

 
A travestitot za sto go sozdal??? Da bide maz ili zena???

Прво да разграничиме некои работи.

Трансвестит = од латинските зборови Trans (преку, спротивно) и Vestere (облекувам/носам облека) значи ОБЛЕКУВАЊЕ во облека од спротивниот пол
(точка!). Трансвестити се СТРЕЈТ личности кои се облекуваат во облека од спротивниот пол чисто заради сексуално задоволство (лично или на партнерот), или на пример за забава (се сеќавате на Женски Оркестар?), или исмејување (мада за ова постои друг сличен термин - Travesty). Oд друга страна, ГЕЈ луѓе кои што сакаат да се облекуваат во облека од спротивниот пол, И ПРИТОА да се ок со својот полов идентитет, тие се нарекуваат на англиски Drag Queens (машки) и Drag Kings (женски). За жал, во македонскиот јазик немаме термини за ова.

Транссексуалец = сложена и комплицирана состојба за која дефиницијата е често дебатирана. Според Светската здравствена организација (ICD-10, Gender Identity Disorder, category F64.0), општо прифатена дефиниција за Транссексуализам е „желба да се живее и да се биде прифатен како припадник на спротивниот пол, обично придружувана од чувство на нелагодност или несоодветност со анатомскиот пол на личноста, и желба за имање на операција и хормонски третман со цел да се направи телото на личноста што посоодветно/поускладно со посакуваниот пол на таа личност“.

Tранссексуалноста НЕ Е сексуална ориентација. Таа е Полова идентификација. Кај транссексуалците постојат исто толку сексуални ориентации како и кај .. не-транссексуалците.среќа


Изменето од RebeL - 18.Декември.2007 во 00:07
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:16
И ве молам еднаш за секогаш сфатете дека никој не ги одбира чувствата. Кажав и порано, како што на некој му е убава ракијата, мене не ми е, јас на пример преферирам вино наместо ракија. ВКУС, односно ЧУВСТВА се во прашање. Никој не ми турил со инка мене чувства. Јас не одбирам да имам ерекција кога ќе видам секси маж. Самата се јавува. Едноставно убаво ми е.

Сексуалната ориентација е ВРОДЕНА, а НЕ стекната. Постирав порано линк за Gay Gene.



Изменето од RebeL - 15.Декември.2007 во 22:13
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:26
ребел, а како реагираш кога некоја женска е заинтересирана за тебе?
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:28
Rebel,
Не се ДЕРИ ма, или бе, што и да си. Поголем фонт не те прави поубедлив(а).
И мене ми е доаѓаше убаво чувство кога дував марухуана, ама тоа не значи дека тоа беше добро за мене. Затоа дозволив Разумот да ми ги заузда чувствата и тој да води, а не тие. Какви инки какви бакрачи, сега е моментот кога можеш да кажеш НЕ на таквите чувства и да фрлиш око на некое згодно либенце трепкање нема да ти се слоши верувај! намигнување
Еве и на форумов има згодни девојки, покани некоја на кафе, чај, вечера...ајде па ќе частиш ако испадне нешто голема%20насмевка
 


Изменето од EvAngelos - 15.Декември.2007 во 19:29
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:45
Originally posted by connected connected напиша:

EvAngelos, мене ми се причинува или стварно приметувам дека и овде ти се лепат некои членови?
А бе што им правиш толку на сите? Како ги заведуваш така лесно? газење%20од%20смеење
загриженост хмм..поврзана... не ми ласка баш тоа што и на оваа тема ми се лепат голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 20:14
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

EvAngelos, мене ми се причинува или стварно приметувам дека и овде ти се лепат некои членови?
А бе што им правиш толку на сите? Како ги заведуваш така лесно? газење%20од%20смеење
загриженост хмм..поврзана... не ми ласка баш тоа што и на оваа тема ми се лепат голема%20насмевка
 
Па излези од темата, уште ли ќе ја тупите.
Остави ја оваа тема за Ребел и Диоген Скопје, нека си разменуваат искуства.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 20:24
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

И ве молам еднаш за секогаш сфатете дека никој не ги одбира чувствата. Кажав и порано, како што на некој му е убава ракијата, мене не ми е, јас на пример преферирам вино наместо ракија. ВКУС, односно ЧУВСТВА се во прашање. Никој не ми турил со инка мене чувства. Јас не одбирам да имам ерекција кога ќе видам секси маж. Самата се јавува. Едноставно убаво ми е.

Сексуалната ориентација е ВРОДЕНА, а НЕ стекната. Постирав порано линк за Gay Gene.



wow.... да бе? На некој толку му е убава ракијата, шо дрво се праи од сабајле до вечер, а у меѓувреме од мерак, од чувство, од „ГЕНОТ“ ги млати на мртво жената, децата и стариот... Едноставно, убаво му е!

тафтологија на кило, декаденција на куб... Каде ќе завршиш со вакво размислување? Оти му е убо, нека си тера секој шо сака? Ма немој...


Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 22:23
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Rebel,
Не се ДЕРИ ма, или бе, што и да си. Поголем фонт не те прави поубедлив(а).
И мене ми е доаѓаше убаво чувство кога дував марухуана, ама тоа не значи дека тоа беше добро за мене. Затоа дозволив Разумот да ми ги заузда чувствата и тој да води, а не тие. Какви инки какви бакрачи, сега е моментот кога можеш да кажеш НЕ на таквите чувства и да фрлиш око на некое згодно либенце трепкање нема да ти се слоши верувај! намигнување
Еве и на форумов има згодни девојки, покани некоја на кафе, чај, вечера...ајде па ќе частиш ако испадне нешто голема%20насмевка

Пак тој.. абе ти си пробал марихуана ОТИ СИ САКАЛ ДА ПРОБАШ КАКО Е!! Јас од пубертет добив чувства кон машки, кои неможат да се сменат.

Не сум женско. Машко сум и убаво ми е што сум машко, несакам да си го сменам полот, не се облекувам во женски алишта, не се шминкам, скоро и да не користам никаква козметика, не сум феминизиран итн... (Ок само си ја средвам косата голема%20насмевка )

Не реков дека ќе ми се слоши од некое (женско) либенце тука. Како што кажав порано, јас сум bi-curious среќа односно, практикувам секс со машки, а сакам понекогаш и со женски плазење why not? Само не со секоја, треба многу за една женска да ме привлечи сексуално (многу повеќе отколку машко)голема%20насмевка

И ете не се жали ги намалив буквите.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 22:26
Originally posted by аџија аџија напиша:

wow.... да бе? На некој толку му е убава ракијата, шо дрво се праи од сабајле до вечер, а у меѓувреме од мерак, од чувство, од „ГЕНОТ“ ги млати на мртво жената, децата и стариот... Едноставно, убаво му е!

тафтологија на кило, декаденција на куб... Каде ќе завршиш со вакво размислување? Оти му е убо, нека си тера секој шо сака? Ма немој...

Знаев дека некој ќе се фати за ова. Затоа реков прво ВКУС, па после ЧУВСТВА. Кога станува збор за јадења и пиења тогаш е вкус во прашање. А кога станува збор за машки или женски или и двете, тогаш се чувства. (морам ли ова да го потенцирам - нели е очигледно?)

И пак и ти мешаш баби и жаби. Тоа ти што го викаш е алкохолизам. Тоа е зависност. Хомосексуалноста не е зависност.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.