IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 53>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 11:05
Originally posted by аџија аџија напиша:

комплитли офф топик...

...kako mozes da gi svrstuvas ubijcite ,lopovite,pedofilite u ista kategorija so homosexualcite?...ajde bar i ti mozes podobro od ova
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 14:16
Aj vaka....bidejki redovno gi citam postovite na temava i tuka se vodi vistinska vojna dve raboti ne mi se jasni
1 diogenskopje e masko ili zensko?!!?!!?!!?збунетост
2 dali e Gay (moze neli da se priznae javno koga tolku mnogu gi podrzuva homoseksualcite) ???!?!?!??
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 14:28
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Aj vaka....bidejki redovno gi citam postovite na temava i tuka se vodi vistinska vojna dve raboti ne mi se jasni
1 diogenskopje e masko ili zensko?!!?!!?!!?збунетост
2 dali e Gay (moze neli da se priznae javno koga tolku mnogu gi podrzuva homoseksualcite) ???!?!?!??

...Diogen e pred se covek..potoa musko..sexualna orientacija...GAY.. i uste edna stvar..Diogen ne gi podrzuva samo homoseksualcite..Diogen e za sloboda na govorot,mislenje,veroispovest,sexualna orientacija ..Uste nekoe prasanje? 


Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:50
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

комплитли офф топик...

...kako mozes da gi svrstuvas ubijcite ,lopovite,pedofilite u ista kategorija so homosexualcite?...ajde bar i ti mozes podobro od ova


ај убијците може не, аи сите други не знам шо има не јасно? сите тие се грешни изливи на нашите од Бога дадени доблести и морални дејства... Хомосексуалците се поише за жалење, зашто се убедуваат дека немаат проблем...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:55
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Aj vaka....bidejki redovno gi citam postovite na temava i tuka se vodi vistinska vojna dve raboti ne mi se jasni
1 diogenskopje e masko ili zensko?!!?!!?!!?збунетост

2 dali e Gay (moze neli da se priznae javno koga tolku mnogu gi podrzuva homoseksualcite) ???!?!?!??


...Diogen e pred se covek..potoa musko..sexualna orientacija...GAY.. i uste edna stvar..Diogen ne gi podrzuva samo homoseksualcite..Diogen e za sloboda na govorot,mislenje,veroispovest,sexualna orientacija ..Uste nekoe prasanje? 

 
 
Нема прашања.
 
 
 
 





Изменето од Eleni - 14.Декември.2007 во 02:18
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 01:26
Diogen ne e peder...i ako e, so e bitno toa tolku...


Изменето од zbunet - 14.Декември.2007 во 01:28
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 01:39
Јас познавам некои хомосексулаци кои се свесни за тоа што го прават и се трудат да се променат во нормала. Јас се гордеам со таквите и нивниот чекор го поздравувам. А познавам и некои кои ја завршиле таа трка (промена) до крај и сега ништо не може да им ја тргне насмевката од лицето, среќно женети мажи и среќно мажени жени.. колку прекрасна комбинација зарем не?
 
Познавам исто така и клептомани кои се излачиле од навиката да крадат, познавам наркомани кои не палат ни цигара сега и се вклучени во невладини организации кои држат предавања против дрогата, познавам коцкари кои не сакаат да чујат за коцка, лажговци кои веќе не лажат, познавам и еден човек во соседството што си ја уби мајката своја пред икс години, а сега е најмилото дете и не гази ни на пиле, туку од срце се покаја за својот грев и Бог го промени суштински...
Тоа е мојата молитва до сите хомосексуалци во нашата држава, да не се замараат со тоа дали некој ги осудува, не ги поднесува, не ги толерира и сл и да не си го трошат времено променувајќи ги другите, туку да го свртат своето внимание кон себеси, да сфатат дека на сите ни треба промена, покајание, обнова...и да се трудат да се променат во својата област, како и сите ние (хетеро) во нашите области. А Бог е Тој што е презадоволен од нашиот избор за промена и што сигурно нема да не остави сами во таа битка. Тој ќе биде нашата десница, нашето знаме, нашата сигурна победа во таа битка големо%20гушкање
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 01:47
ma nema veze, neka si vozi koj kaj si trgnal...ionaka na krajot site ke se najdeme na isto mesto
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 02:07
Контактирај ме по лична порака. Ако не ми пишеш до утре, јас ќе те контактирам со цел да те запознаам со таква личност.
 
Диоген, избриши некоја порака од инбоксот, не можам да ти пратам порака бидејки ти е полн.


Изменето од EvAngelos - 14.Декември.2007 во 02:21
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 05:58

  Aman, be, ostavete ja Gay populacijata da dise malku...i da moze da se smenat i da ne moze, tie si znaat najdobro sto se, i kakvi sakaat da bidat, i sto gi pravi srekni.a SITE NIE treba da gi pocituvame onakvi kakvi sto se.
 
Cenete gi lugjeto spored intelektot, dobrinata,humanosta, prijatelstvoto...a ne spored toa so kogo odat vo krevet i sto pravat tamu.Toa vprocem i ne e vasa rabota.

 So koe pravo eden covek se pravi kompetenten i da osuduva drug?Site lugje se ednakvi, i se rodeni na ovoj svet so isti prava, bez razlika na pol, rasa, seksualna orientacija.Treba da se prikolonime kon ona sto ne obedinuva,a ne ona sto ne razdvojuva.

 I nikoj nemoze da mu nametnuva na drugiot nesto ,samo zatoa sto ne mu e po volja.

 Eve Grcija saka na Makedonija da i nametne novo ime..sto mislite ke uspee?
  samo eden banalen primer...deka identitetot, i toa sto si, i toa sto sakas da bides nikoj ne moze da go smeni, nitu da ti go zeme..

 Zatoa ZIVEJ I OSTAVI GI DRUGITE DA ZIVEAT.

 P.S Evangelos, jas poznavam Str8 lugje koi, stom ke i posakaat dobra nokj na soprugata odat na chat i baraat drugi mazi da spijat.I tie se smetaat za str8.
  Imam na rabota eden takov kolega.No toa ne znaci deka go cenam pomalku za toa sto pravi vo negoviot licen zivot.I sto e on spored tvoe mislenje? Gay? Str8? ili "Izlekuvan GAY" ?голема%20насмевка

 
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 06:22
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

диоген, ти си само пример до каде оди човечката изгубеност во неморалот... Еј, замисли, до таму одиш, шо не знаеш тоа половиот орган за кај ти е? замисли си, до каде е хомосексуализмот изгубен, шо се оди до таму да више ни органите не знаеме за шо ни користат... тажно, жално, патетично и болно. Се во едно...

Пак ќе речам: И дрвјата се наменети за да го прочистуваат воздухот, ама човекот ги сечи и прави намештај од нив....


шо докажува ова, освен токму шо јас говорев... Човекот е тој којшто ја извитоперува природата... Не се сече дрвото само! Чоекот го сече! Не се  станува хомо природно! Чоекот и неговите настраности го креираат...


 Adzija tocno , vo pravo si,celoto Covestvo,a ne samo gay populacijata, ja IZVRTUVA PRIRODATA... zatoa sto site drugi zivotni imaat seks cisto samo za reprodukcija(ednas godisno koga e sezona za parenje), ne se seksaat po 4-5 pati nedelno(kako nie lugjeto), i zenkite ne im "ja goltaat i uzivaat"( da se navratam na temata dali zenite goltaat i uzivaat na ovoj forum)..Dali zivotnite masturbiraat barem ednas dnevno???

 Zatoa te molam..tie filozofii za "izvrtena priroda" se izliteni i stari, i lesno se pobivaat.

 Toa sto ne pravi poinakvi od zivotnite e toa sto imame svest. I svesta treba da gradi vrednosti vo zivotot.

 A za vrednosti se smetaat, humanosta, cesnosta, Toleranijata, hrabrosta,socuvstvoto,ljubovta,posvetenosta, ambicijata...a vo niv sigurno ne spagja OMRAZATA, koi nekoi ovde ja imaat zatoa sto nekoj e malku "poinakov" od niv.
   Lugjeto se lugje...i treba site ednakvo da se pocituvame za toa sto sme, a ne za toa so kogo koj spiel.

 "Lesno e da se lepat etiketi" no dali bi sakal ti da si eden od onie na komu mu e zalepena???
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 10:41
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

, celoto Covestvo,a ne samo gay populacijata, ja IZVRTUVA PRIRODATA...

Точно така, ова јас веќе неколку пати го повторив, сите ние ја извртуваме природата и на сите нам ни треба промена и затоа сметам дека хомосексуалците не треба да се осеќаат тука инфериорни, ниту како некои "исклучоци", нападнати, осудени и сл. Сите ние имаме потреба и простор за промена, но ете темава е таква, па затоа тие се фокусот на дискусијава.

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

 A za vrednosti se smetaat, humanosta, cesnosta, Toleranijata, hrabrosta,socuvstvoto,ljubovta,posvetenosta, ambicijata...a vo niv sigurno ne spagja OMRAZATA, koi nekoi ovde ja imaat zatoa sto nekoj e malku "poinakov" od niv.
 
Neonic, дали сметаш дека е љубов, толерантно, хумано, чесно и храбро ако на еден посветен и амбицозен наркоман ти го потапшаш по рамо и го охрабриш во она што тој го прави и му речеш: "продужи само така напред брате, јас те прифаќам таков каков што си, иако си поинаку убеден од мене, јас те толерирам и од утре и игли ќе ти купувам во знак на мојата љубов кон тебе.." ???
 
Дали е омраза ако ти го едуцираш својот пријател дека дрогата не е добра, дека тоа ќе има лоши последици по неговото здравје, дека ако продолжи црно му се пишува итн.
За што треба поголема храброст, да се потапша некој по рамо или да се укори?
Кој има поголема љубов, оној кој аплаудира на некој кој тоне во калта или оној кој зафрчил ракави и се обидува да го извади од таму?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 11:21
Homosexsualnosta ne e
-nastranost,
-zelba za promena,
-potreba za privlekuvanje vnimanie,
 
Homosexsualnosta e
-genetski skolop, a so samoto toa-priroden
-formula za DNK, zapisana taka uste pred ragjanje
-nesto protiv sto e besmisleno da se boris
 
ne znaete!!! Ne ste bile poinakvi!!!
tesko e da bides poinakov.
"sovrsenite" ne gi sfakjaat "nesovrsenite"
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 11:31
EvAngelos, obicno ti se mnogu intelegentni postovite, ama ovde ne si vo pravo!
narkomanot imal pravo na izbor i toj SAM odbral da odi po los pat.
Homosexsualecot ne mozel da bira. Toa mu e vo genite, vo mozokot. Toj uste kako malo dete povekje sakal da igra so kukli odkolku so puski i pistoli i toa ne e po zelba.
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,168 секунди.