IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 53>
Автор
Порака
rama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 23:15
а бе стварно ми се гади од вас...

Изменето од Eleni - 11.Декември.2007 во 12:44
GNEVEN BUNTOVNIK SUM JAS
KE VE SUREDAM ZA CAS
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 23:52
Originally posted by rama rama напиша:

а бе стварно ми се гади...

so tebe mi e ispod cest voopsto da razgovaram...ne si stignal ni do 10 poraki na forumov..a veke blues negativna energija i navredi...Zboruvame so fakti..mislenja..navredite ostavi si gi za pred tvoite..Ajde prosetaj niz forumov...плазење


Изменето од Eleni - 11.Декември.2007 во 12:45
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 15:53

Многу ми е мило што кај нас мнозинството мажи се-мажи.

Ми беше интересен податокот како минала геј-смотрата во Србија пред некоја година (скршени вилици и черепи)...Се надевам дека нешто слично ќе доживеат и кај нас-ако се дрзнат да направат таква парада.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 15:58
Originally posted by hektor hektor напиша:

ovaa rabota pederastija bila smetana za mentalna bolest do 1973 g. Posle toa se smenile .
Pederite isto kao grcite imaat jako lobi . Za zal , vo najgolem broj vo amerika politicarite , golemcite , bogatasite se umobolni pederi . Razoreni degenerisani , ako moze da gi narecam luge , ovie kreaturi , od razlicni drogi , od bolna psiha .
Nivnoto lobi vo denesniot svet propagira da gi svatime .
Preku holivudska industrija, filmovite , centri za covekovi prava .
Toa se kosi so moralnite normi na bilo koe opstestvo. Edino kaj ebenite degeni : amerikancite , grcite , anglicanite , zapadnoevropskite zemji , stanuva voobicaeno i ok, za zal poleka i vo nasata zemja.
Za zal i vo denesnovo opstestvo gledam  degenerativni pojavi , kao prifakanje na homosite i sl. Najubavo e za niv da se krijat, kako sto se kriele dosega .
A zasto se kriele ?
ZASTO NE E NORMALNO , ZASTO E SRAMNO . Od niv site se sramat . Sto e najtragicno se sramat samite od sebe , zatoa se krijat .
Krivo mi e sto vo sovremenite opstestva dobivaat privilegiran status .
 .......Eden e gospod , koga ke se vrati na zemjata ke go oddeli zitoto od plevelot ,pa ednas zasekogas neka mu ja zadovolat strasta .среќа


Овој пост ептен ми фаќа око.
Така е Хектор...маж и пол!големо%20гушкање


Изменето од maria_magdalena - 11.Декември.2007 во 15:59
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 17:42

Tuka nekade procitav,

"...sum cvrsto na mislenje deka zivotot e za familija i deka e namenet za reprodukcija uz se sto nosi i dobro i zlo..."
 
Za sto e "NAMENET" zivotot, e dolga i siroka tema za rasprava, ama deka e "NAMENET" za reprodukcija i za familija e...so da vi recam...glupavo???
Toj sto nema deca i familija poradi toa sto:
-ne moze ( sterilitet)
-ne saka (ubeduvanje)
ne treba da zivee???? oti nema "NAMENA" negoviot zivot?????
 
Ke te cenam i ke te sakam ako si golem covek, ako si drugar, ako ne si pokvaren tikvar, ako mi e ubavo vo tvoe drustvo, ako znam deka mozam da ti veruvam...a tvojot sexsualen zivot si e samo!!! samo!!! tvoja rabota, kako sto mi e mojot sexsualen zivot moja.
 
znaci zaklucok: ne!!! nemam nisto protiv homosexsualcite.
                         ako im treba moja poddrska - ja imaat!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 20:48
a ako treba da biras dali tvojata podrska ke im ja dades na homoseksualcite ili na heteroseksualcite, komu ke ja dades?Pogodi sto? Dvete nesta megjusebno se isklucivaat.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:57
диоген, ти си само пример до каде оди човечката изгубеност во неморалот... Еј, замисли, до таму одиш, шо не знаеш тоа половиот орган за кај ти е? замисли си, до каде е хомосексуализмот изгубен, шо се оди до таму да више ни органите не знаеме за шо ни користат... тажно, жално, патетично и болно. Се во едно...
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:09
Originally posted by аџија аџија напиша:

диоген, ти си само пример до каде оди човечката изгубеност во неморалот... Еј, замисли, до таму одиш, шо не знаеш тоа половиот орган за кај ти е? замисли си, до каде е хомосексуализмот изгубен, шо се оди до таму да више ни органите не знаеме за шо ни користат... тажно, жално, патетично и болно. Се во едно...

Пак ќе речам: И дрвјата се наменети за да го прочистуваат воздухот, ама човекот ги сечи и прави намештај од нив....
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:12
Originally posted by sensei sensei напиша:

a ako treba da biras dali tvojata podrska ke im ja dades na homoseksualcite ili na heteroseksualcite, komu ke ja dades?Pogodi sto? Dvete nesta megjusebno se isklucivaat.

Хетеросексуалците не бараат поддршка, ним не им треба поддршка за права на каква-таква законска задница, права на слободно искажување во јавност и недискриминација врз основа на нивната сексуална ориентација.


Изменето од RebeL - 18.Декември.2007 во 00:00
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:20
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Пак ќе речам: И дрвјата се наменети за да го прочистуваат воздухот, ама човекот ги сечи и прави намештај од нив....
 
Колку пати и да го речеш тоа, лагата нема да стане вистина само затоа што таа се повторува среќа
 
Од каде знаеш ти дека дрвата се наменети само за да го прочистуваат воздухот? Да не беше ти таму кога Господ им ја одредуваше нивната намена?
Точно е тоа дека дрвјата го прочистуваат воздухот, но тие имаат и други фунцкии, како на пример да бидат живеалишта на некои прици, верверици, да даваат полодови за храна на животните и нас луѓето, да ни служат за огрев, па и за изработка на дрвени материјали како што е намештајот. Тоа што човекот лакомо ја злоупотребува и испостува до максимум природата создавајќи залихи повеќе од колку што му е потребно, тоа е друг проблем. Господ ни ја дал природата (па и дрвјата) за умерено да ја исползуваме и тоа е дел од нејзината намена. Нема ништо лошо во сечењето на дрвја за огрев преку зимата и тоа ако се прави умерено, би имало доволно дрвја и за огрев, и за прочистување на воздухот итн.
 
Значи искористувањето на дрвјата од страна на човекот за намештај и огрев си е дел од нивната намена.
Но дали истото би можеле да го кажеме и за аналот чија единствена природна функција е за вршење голема нужда?
Е тоа е друго прашање.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:24
Toa што луѓето си придодадоа вештачки намени на дрвјата тоа е друго. Ако природно дрвата раѓаа маси, столици, врати и сл, наместо јаболка, круши, портокали, тогаш ок. Тогаш си е природно. Така да, аргументот ти паѓа во вода.

Изменето од RebeL - 11.Декември.2007 во 23:25
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:38
Јас искрено, не им обрнувам внимание....нека е кој што сака да е..мене ми е битно како личност каква е а не каде го бута или сл. Е сега кога зборам за себе, пак ке речам ако требало да се мешаме со ист пол Бог ке не направел сите исти.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:47
Ок неможиш да генерализираш за сите. Ако зборуваме од религиски поглед, Господ сите не направил различни. Затоа сме индивидуи, а не сме „Борг“ (од стар трекплазење) Господ мене и на тие како мене ни ги дал тие чувства, сами не ги измисливме. Ако сакал Господ да бидам стрејт, ќе бев стрејт, ќе имав чувства само кон женски. Исто и ти. Ако сакал Господ да бидеш ти лезбејка, ќе ти даел такви чувства.


Изменето од RebeL - 11.Декември.2007 во 23:49
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:50
...Ребел јас кажав за вас...мене не ми пречи никој и ништо....како прво јас колкумина такви ги имам во друштво ехеехеееее...среќа навикната сум. али кога лично за мене станува збор така јас мислам.големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.