IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 19:59
Originally posted by maja_070 maja_070 напиша:

nasata drzava mnogu vnimanie im obrnuva za vakvite''ne prirodni raboti''
no kako st vikaat mnogu psiholozi covekot moze da se rodi vo drugo telo
a drzavata kaj nas go smeta toa kako ne pirodno jas mislam deka treba da si imaat dozvola da ne se krijat

Jas mislam deka dozvola na nikogo ne mu treba i deka homoseksualnosta kaj nas se krie ne poradi nekoi zabrani koi postojat vo drzavata tuku poradi niskata svest na lugjeto koi vednas znaat da etiketiraat. Pritisokot na sredinata znae da bide ubitacen i zatoa i ne gi ni obvinuvam lugjeto so ova seksualna orientacija sto ne sakat da izlezat javno.


Изменето од Mishell_G - 11.Јули.2007 во 20:00
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 23:54
ДОБРО....!ЈАС ЌЕ СИ ОСТАНАМ НА СВОЕТО МИСЛЕЊЕ,А ВИЕ КАКО САКАТЕ...!!!ОТВАРАЈТЕ СТРАНИЦИ,ПИШУВАЈТЕ ПАРОЛИ...И ДА НЕ КАЖАМ УШТЕ ШТО ДА ПРАВИТЕ..,АМА НЕКА ОСТАНЕ САМО ВАША ЛИЧНА ОПРЕДЕЛБА И МИСЛЕЊЕ...!НЕ НИ СЕ ПОТРЕБНИ ПРОСВЕТИТЕЛИ(БАР ВО ОВА ВРЕМЕ),НО НЕМОЈТЕ ДА ГИ УБЕДУВАТЕ ДРУГИТЕ, ДЕКА ТИЕ(П*******)ОДАТ ПО ВИСТИНСКИОТ ПАТ...!(У СТВАРИ ПА И НЕКА ОДАТ...ШТО ПА ЈА ТОЛКУ СЕ ЗАМАРАМ СО НИВ...МИ Е ГАЈЛЕ...ЈАС ЌЕ ГО МЕНУВАМ СВЕТОТ..?)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
golden Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај golden Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:46
gospod gi sozdal da bidat takvi kakvi sto se toa nee perverzija ili nekoe iskustvo plus toa e ziva bolest
Кон врв
eutanazia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eutanazia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 23:07
Мене единствено ми смета и го сметам за крајно лицемерие кога хомосексуалците и покрај својата секс ориентација стапуваат во врски со жени "емотивни" и сексуални,мислејќи дека околината ќе ги осуди, омаловажи,и стигматизира ,ако јасно се искажат и ги искажат своите чуства. По мене треба да останат такви какви што се.Во последно време слушам многу вакви животни приказни,а тоа искрено ме згадува,и затоа и ја напишав темава и провоцирам.
И немам ништо против хомосексуалните ориентирани типови само да си останат меѓу своите.
  
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 23:32
Za ova pishuvav vo temata homoseksualni brakovi dali ste za ili protiv. Se soglasuvam deka homosekcualcite ne treba da se krijat vo heteroseksualni brakovi. Ednash imam slushnato od edna zhena koja veli deka mazh i dokolku ja izneveruva neka bide toa so zhena samo nemoj so mazh.Imeno toj stalno e otsuten ama go gledaat vo masko drushtvo.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 23:49
HOMOSEXUALCI MOZAM DA RAZBERAM I DA PRIFATAM,
BISEXUALCI - ISTO TAKA
LICEMERIE - NIKAKO,
mislam, ako si homo - ok, tvoe pravo pri toa e dali javno ke se deklariras ili ne, ama nemas pravo da se ozenis! oti e licemerno!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 23:51

i ne e tocno deka e bolest!!!

sexualnata opredelba NE e bolest

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 00:22
.........osven"krivata" sexualna opredelenost!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 00:25
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

i ne e tocno deka e bolest!!!

sexualnata opredelba NE e bolest




...тоа е уште една ЧУМА кај нас...!!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 00:36
Zosto CUMA, kakva steta ti bi mozel da imas od niv??? Mislis deka moze da te prefatat???
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 11:49
Originally posted by eutanazia eutanazia напиша:

Мене единствено ми смета и го сметам за крајно лицемерие кога хомосексуалците и покрај својата секс ориентација стапуваат во врски со жени "емотивни" и сексуални,мислејќи дека околината ќе ги осуди, омаловажи,и стигматизира ,ако јасно се искажат и ги искажат своите чуства. По мене треба да останат такви какви што се.Во последно време слушам многу вакви животни приказни,а тоа искрено ме згадува,и затоа и ја напишав темава и провоцирам.
И немам ништо против хомосексуалните ориентирани типови само да си останат меѓу своите.
  
 
Е ова е многу честа слика за геј луѓето во Македонија. Јас дури познавам девојка која се омажи за еден дечко, кој после 3 месеци брак и кажа отворено дека се женел за да ја прикрие својата хомосексуална ориентација. Замислете, во ниеден момент дури не ни прекинал врската својот дечко, а неа цело време ја лажел.
 
Не знам само она како не го примети и не знам само тој како има душа такво нешто да и направи!
 
Педерска работа!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 08:51
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

i ne e tocno deka e bolest!!!

sexualnata opredelba NE e bolest

 
A izvini kade, vo koja kategorija bi gi smestila????? Vo Normalni???? Vo Prirodni???? Ako ne e bolest sto e?????лутина
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 10:03

..ИЗВИТОПЕРЕНОСТ...ЕТЕ ТОА Е!!!МОЖЕ ДА СЕ ИСПЕГЛА..!лутина

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
unikat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unikat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 10:18
Lele strav da te fati! Koj so saka nek si prai u zivotot, samo neka ne se pravi toa sto ne e - Str8!!!da vi kazam moze da se otvori tema na pr so mislite dali da se legaliziraat gej vrskite kaj nas. Barem togas ke znaeme koj se e peder niz gradov!!!Vaka, site se praat deka"ne jas nikako", a ustvari javna tajna e koj se e gey, bar od site nasi grdni stilisti, frizeri, kreatori i kreatorcinja...i taka nataka.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,171 секунди.