IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 25>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 13:44
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Normalno deka mi smeta, na primer na druga masa u lokal pokazuvaat nakaj nea i naslusnuvas...eeej sto i praevme, a?...trojca, a?
E taka se slucuvaat masovni ubistva...



газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 15:43
ej decki sekoj ima minato taka
dali e loso ili dobro toa e
ako go prifakas takov kakov sto e ke go prifatis i so minato a  i bez minato(a takov nema)
 
nikogas ne mi smetalo minatoto na mojot partner niti nekogas sum mu prefrlila mi smeta segasnosta zatoa sto " 
"sto moze covek sega i vo ovoj moment da ti napravi mnogu poveke ke te boli nego koga ke ja znaes
nekoja si tamo minata rabota sto pominala a i ne e tolku bitna????
 
moe mislenje pozzzzzzсршено%20срце
 
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 17:56
Ne mi smeta i ne sakam niso da znam zs ako znam neso ke se razocaram mozebi
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 20:58
ne mi smeta voopshto samo da ne se isprepletuva so segashnosta ili ne daj bozhe idninata!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:37
ne mi smeta, nitu pak bi go osuduval parterot za nesto sto napravil vo minatoto, vazno e sega da e kako sto treba
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:44
Originally posted by LIPS LIPS напиша:

Mene ne mi smeta minatoto, no sakam da go znam



hahahhahhahhahahhah
moli go da ti kaze
плазење

uzivaj posle vo vasata pripadnostголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:46
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Ne mi smeta i ne
 sakam niso da znam zs ako znam neso ke se razocaram mozebi





nema da se razocaras
nego
kje e sube
a zasto da bideизненадување


izgleda radoznalite gi keca zivotov
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 08:56
se sto treba da znam taa ke si kaze sama , treba da imas mok za toa , kako sto se interesirame nie mazite se interesiraat i zenite . E sea dokolku ne ja prasas ti , a groto od mazite vo nejziniot zivot ja isprasuvale , ke pocne da te ispituva so prasanja od tipot : ba zarem ne me sakas nisto ne te interesira za mene . normalno posle toa sleduva odgovor o dmoja strana : ne . Pa taa ke pocne da prasa za tebe , normalno nema da kazete . Pa taa samata ke pocne da trese od minatoto .
According to Hector`s Chronichles that`s the way it should be.
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 08:58
vo sekoj slucaj nemoj da istrazuvate mnogu mnogu , tie raboti mozat da vi  ja sjebat vezata skroz a najmnogu psihata. Najbitno e da znaete da ja procenite devojkata sto e momentalno so vas , nejzinite gestovi , dvizenja , ke vi kazat se sto treba da znaete . Nejziniot odnos prema drugite luge , posmatrajte gledajte , ke vi kaze se sto treba da znaete .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 10:47
Ima lugje na koi toa nikogas ne im trgnalo od raka, i nikogas vistinski ne ja zapoznale licnosta od sprotivnata strana. Zatoa malku minato ne e na odmet :)

Изменето од sensei - 06.Ноември.2007 во 10:49
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 10:51

Jas mislam deka ne bi trebalo da ima problem da se kazat enkoi raboti !!

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 10:53
A be pisav vo poranesnite postovi deka site gi interesira , samo kolku ke doznaes toa nikoj ne znae , moze na primer da rabotela vo barovite vo gajre i sipkovica  a ti aber da nemas голема%20насмевка, samata ke si kaze ako ne zapnuvas tolkumnogu , e sea ako zapnuvas mnogu ke reci ovaj ke me sutne , so vrtenje okolo okolu mozda ke se ispusti nesto
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 10:58
Deneska nema iskreni zenski ili gi ima a se pomalku se isto i so maskite !!! Site nie ne go kazuvame svoeto minato kako so treba,misalm ne mozam da razberam edno ako podelis nesto od tvoeto minato koe  ne e povrzano so seksualen zivot na primer zivotno iskustvo nezgoda,tragedija sto te pogodila togas toa moze da se kaze a sesksualnoto iskustvo se cuva kako koj znae kakava tajna!!! misalm neznam ne mi e jasno
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 16:56
Zosto da mi smeta minatoto ako stvarno e ostaveno vo minato vreme? Smeta ako ima nerazreseni konflikti koi se odnesuvaat na nekoi slucki od minatoto sto moze da posmetaat na vrskata. Site imame svoe minato, ako taka gledame na rabotite ne treba voopsto ni da pocnuvame vrska. Minato nemaat samo onie koi se mazat/zenat na 18 za svojata prva ljubov.. E kolku ima takvi?  
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.