IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
Автор
Порака
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 23:07
ke mi smeta minatoto ako se mesa vo segasnosta, ne e bitno koj so kogo bil i sto pravel prethodno, ne moze da ni smeta nicie minato bidejki toa pominalo, neli?
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 23:09
среќаTOA E ZA VO ISTORIJA NELI? NE ZA VO SEGASNOSTA..............плазење
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 18:49
би ми пречело доколку повекето од времето што го минуваме заедно ми збори за бившите а не се концентрира на нас...за малку информации не би ми пречело да знам,а секако ако го интересира и ме праша и јас на него би му кажала за своето минатонамигнување
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 19:03
Edno e da kazes, a drugo e da uzivas dodeka go raskazuvas svoeto minato. Kolku od nas gi jademe gomnata sto sme gi israle vo minatoto iako sme se opametile ? 
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 02:24
voopsto ne mi smeta covek ne e covek ako nema minato,segasnost i sekako idnina....среќа
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 02:35
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

би ми пречело доколку повекето од времето што го минуваме заедно ми збори за бившите а не се концентрира на нас...за малку информации не би ми пречело да знам,а секако ако го интересира и ме праша и јас на него би му кажала за своето минатонамигнување



maleska eden sovet ko od mene i to bez pari
nikogas nemoj toa da go napravis
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bagio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 13:47
јебига зависит со која си имаш работа.според мене е битно шо праела во минатото од секакви причини
I`m back in the game
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 14:01
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by male4ka male4ka напиша:

би ми пречело доколку повекето од времето што го минуваме заедно ми збори за бившите а не се концентрира на нас...за малку информации не би ми пречело да знам,а секако ако го интересира и ме праша и јас на него би му кажала за своето минатонамигнување



maleska eden sovet ko od mene i to bez pari
nikogas nemoj toa da go napravis


Зависи што ќе каже и кому.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
MissWarrior Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissWarrior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 17:37
Неговото минато воопшто не ми смета, тоа е минато и тамо и ке остане, но моето минато на него му смета и затоа сега БУМММММ ... Се разведуваме.
    Со минатото не мозес да зивееш само некои луѓе тоа не го разбирааат. ЗА зал
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 17:58
stvarno se za zalenje
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 18:31
а нели е наивно да не се запознае до најмала ситница најважната, или потенцијално најважната личност во вашиот живот?
Што толку луѓево(жените) се повикуваат на банирање на рационалноста?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 18:59
Originally posted by sensei sensei напиша:

а нели е наивно да не се запознае до најмала ситница најважната, или потенцијално најважната личност во вашиот живот?
Што толку луѓево(жените) се повикуваат на банирање на рационалноста?


da, no ne i da se osuduva ili da se zloupotrebuva toa dokolku ima nesto  negativno
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 19:06
Што подрабираш под осудување или злоупотребување?
Секој има право да дејствува во своја полза во согласност со своите сознанија.
Јас мислев лошо беше да се крие вистината и некој да се става во заблуда, да се врши измама.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 19:13
Originally posted by sensei sensei напиша:

Што подрабираш под осудување или злоупотребување?
Секој има право да дејствува во своја полза во согласност со своите сознанија.
Јас мислев лошо беше да се крие вистината и некој да се става во заблуда, да се врши измама.


ne velam deka ne si vo pravo,samo se nadopolnuvam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.