IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Владо Бучковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владо Бучковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 19:57
ne go branam toj ukral pari i ja ostetil drzavata...ama da apsis eks premier i posle eden den da go pustis e mnogu neseriozno...a ako i go osudis politicki treba celotot negovo vladeenje da go proglasis za kriminalno...Sakam da  imame pravna drzava no ostavame ovaa vlada da go pokaze toa....

P.S: No sto pravime so Ljubco, so vojo, so lambe, so Makedonska banka, so makedonija tabak, so smilenski so staninov.... ѓавол... NE mi ODI NEKAKO...
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Патриот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Патриот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:27
 Првообвинетиот дома, второ и трето обвинетиот  30 дена Шутка-Браво за судијката
 Е тек сега ние имаме ВЕРБА во правдата и судството на  Македонија.
 Добар беше предлогот на некои парламентарци-На сите судии отказни решенија па поново конк*рс.
   
   
Кон врв
Патриот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Патриот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:36
Еве нешто за НЕВИНО обвинетиот

Владо Бучковски (роден 2 декември, 1962 во Скопје) е премиер на Република Македонија, избран од парламентот на 15 декември 2004. Тој е претседател на СДСМ.

Владо Бучковски дипломирал на Правниот факултет - правосудна насока во 1986, а магистрирал во 1991. Во 1998 докторирал на тема “Римско и современо заложно право”.

Од 1987 до 1988 година Бучковски работи како стручен соработник во Собранието на Република Македонија. Во периодот од 1988 до 2002 година тој работи како наставник, соработник, помлад асистент и асистент на Правниот факултет во Скопје. Во 1998 е избран за доцент по предметот римско право, додека во 2003 година е избран за вонреден професор.

Во периодот од 1998 до 2000 година Бучковски е член на Државната изборна комисија, а од 2000 до 2001 година е претседавач на Советот на град Скопје.

Во периодот од 13 мај до 26 ноември 2001 година тој е министер за одбрана во широката коалициска влада.

Од 1 ноември 2002 година Бучковски е член на Владата на Република Македонија, во која ја врши функцијата министер за одбрана. На оваа функција е до ноември 2001.

Од ноември 2002 до декември 2004 повторно ја врши функцијата министер за одбрана во владата на Бранко Црвенковски.

На 15 септември 2003 година стана претседател на Правниот совет на Владата.

На 26 ноември 2004 беше избран за лидер на СДСМ. Истиот ден му беше доеверен мандатот да формира нова Влада по оставката на претходниот премиер Хари Костов.

На 15 декември 2004 година Владо Бучковски беше избран за претседател на Владата на Република Македонија, функција која ја извршува и денес.

Кон врв
Патриот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Патриот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:38
Грешка
функција која ја извршува и денес. неточно
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 21:05

P.S: No sto pravime so Ljubco, so vojo, so lambe, so Makedonska banka, so makedonija tabak, so smilenski so staninov.... ѓавол... NE mi ODI NEKAKO...
koj se tie? 
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 04:02
Originally posted by teofil teofil напиша:



P.S: No sto pravime so Ljubco, so vojo, so lambe, so Makedonska banka, so makedonija tabak, so smilenski so staninov.... ѓавол... NE mi ODI NEKAKO...

<DIV style="DISPLAY: none; WIDTH: 28px; HEIGHT: 28px">
koj se tie? 

OVIE BODAT A? A SITE OSTANATI SE OK?
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 04:58
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Него треба да му судат (македонските) граѓани на Струга.
Бев присутен таму кога ќе го запалеа говното живо да изгори...

И тоа токму неговите од СДСМ, не јас!

 

PA TI NE NI MOZESE OD SLOVENIJA SI , SE SILEA STRUZANI AMA ZA DJABE, A KOGA PAK IM OTIDE - NISTO NEMA PROBLEM , KO NISTO DA NE BILO PRED TOA. IM PROSETA PO STRUGA KO CAR. SRAMOTA
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 17:17

abe zosto pak mesame babi i zhabi,eve ostanatite gi zatvaraat gi soslusuvaat ,ubavo,zakon terame,ama zosto gi delis na ovie i na ostanati .. covekot samo prasa sto e so niv.mora li odma da se partizira nekoj ako prasa nesto    

Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 18:51
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by teofil teofil напиша:



P.S: No sto pravime so Ljubco, so vojo, so lambe, so Makedonska banka, so makedonija tabak, so smilenski so staninov.... ѓавол... NE mi ODI NEKAKO...

<DIV style="DISPLAY: none; WIDTH: 28px; HEIGHT: 28px">
koj se tie? 

OVIE BODAT A? A SITE OSTANATI SE OK?



moira a zasto za ovie mislis deka ne treba da se resat a (privilegirani da ne se-ili imaat nekoja prasliva partiska kniska so crvena boja pa zatoa)...ako ja terame rabotata kako bara zakonot togas VLADATA na Gvujo, MORA DA GO STAVI NA OBVINITELNA KLUPA LJUPCO GEORGIEVSKI i da prasa kaj se parite od telekomot...se drugo e pepel i brkanje gluvci...pa vo negovata vlada Ljuben Paunivski ukrade 11  milioni evra i ne lezi vo zatvor лутиналутина


Изменето од PAVLIN - 05.Август.2007 во 18:53
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 23:18
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:



Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by teofil teofil напиша:



P.S: No sto pravime so Ljubco, so vojo, so lambe, so Makedonska banka, so makedonija tabak, so smilenski so staninov.... ѓавол... NE mi ODI NEKAKO...

<DIV style="DISPLAY: none; WIDTH: 28px; HEIGHT: 28px">
koj se tie? 

OVIE BODAT A? A SITE OSTANATI SE OK?
moira a zasto za ovie mislis deka ne treba da se resat a (privilegirani da ne se-ili imaat nekoja prasliva partiska kniska so crvena boja pa zatoa)...ako ja terame rabotata kako bara zakonot togas VLADATA na Gvujo, MORA DA GO STAVI NA OBVINITELNA KLUPA LJUPCO GEORGIEVSKI i da prasa kaj se parite od telekomot...se drugo e pepel i brkanje gluvci...pa vo negovata vlada Ljuben Paunivski ukrade 11  milioni evra i ne lezi vo zatvor лутиналутина<div style="width: 28px; height: 28px; display: none;"><div style=": ; width: 28px; height: 28px; : 1000; display: none;">

NE BE AMA IMA I POGOLEMI ZLOSTORI I KRIMINALCI OD NIV KOI 16 GODINI NE ZAMLATUVAAT I OGRABUVAAT, A SEUSTE VLADEAT I NARODOT SLEP GI GLASA. OVIE SE SITNA BORANIJA ZA NIV. KADE SE OLIGARSITE VO PRIKAZNATA I KADE E PAPA?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 11:55
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Ми се згади кога ги видов изманипулирани членови на СДСМ како излегле да го бранат и си реков дека на оваа Македонска простотија им нема крај а пак власта уште се двоуми и не го апси.
Македонски народе освести се!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Тоа само покажа ..оти самите тие лично не ги почитуваат законите за кои се јавно „залагаат„..односно законот за јавни собири.
пс
Ваков ненајавен протест или пак собир (притисок) на Судот е недозволен...но кој е крив од полицијата што не го спроведе законот на дело..односно да ги растури..односно да ги натера да го почитуваат законот.
 
збунетост
 
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 16:23
'' IZMANIPULIRANI CLENOVI NA SDSM", TAKVI NE POSTOJAAT. TRAGICNO E STO SAMOVOLNO GO NAPRAVILE TOA. STO NE ME IZMANIPULIRAAT, TEBE, MENE.......
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 16:41
KARPALAK GO DOGOVORIJA ISTITE ONIE STO JA DOGOVORIJA I VOJNATA VO 2001 GODINA. A SITE ZNAEME KOI SE!
Кон врв
dragon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 18:33
Taka e moira dogovor za vojnata vo 2001 godina vprocem bese gorespomenatiot famozniot donemajkade crniot "plan B" na uskoto Bucko. Ama dodeka edni gnijat vo zemja, drugi po zatvori treti bez race i noze, cetvrti bez familii Buceto pak em so kupista pari em pak na sloboda. Negovite, denovive gospod - svetinja go napraija. Ama sto i da receme za ovoj prost makedonski narod popusto e, toj da bil kako sto treba nemalo da trpi petvekovno tursko ropstvo. No za temava maheri se magnat, orlov, tenija pa i toj mornar, ama nesto poslabo se pojavuvaat vo posledno vreme.
Ama nekoi od niv mnogu i davat pa podobro koga gi nema среќасреќасреќа      
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.