IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Женски парфеми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Женски парфеми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 47>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 14:46
ADDICT-Dior
Кон врв
richie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај richie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 18:07
mojot omilen parfem shery
 
 
                                najdobar e
richie
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 17:15
Rush(gucci) kolku da smenam,inace lolita go obozavam,preubav e.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 18:55
slushnav,...nashle nekoj nachin,...da moze da se oseti miris na dalechina,...na primer preku ova,...samo ne mi teknuva bash kako beshe tochno,...mozebi i drug chul za toa?,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mala> Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mala> Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 11:45
...moschus-magic love...go obozavam...
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 19:05

е овој парфем ми оставил најдобар впечаток а најдоброто е кога идеш негде цел тротоар мириса на тебеголема%20насмевкасреќа
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 23:25
Bvlgari
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2007 во 22:57
Спеарс - Миднајт суприсе , мноооооогу е убав
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
FANCY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANCY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 22:16

mnogu mi se svigaat parfemite na naomi kembel

што ме боли за утре, гајле ми е само за денес -УТРЕ Е ДУРИ УТРЕ
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 05:32
Originally posted by mamma mamma напиша:

"CLINIQUE HAPPY" go "pijam"podolgo od dve godini i toa e najdobro nesto sto sum go koristela do sega posle "SHE" od ARMANI i "LIHT&BLUE"od DOLCE&GABANAThumbs%20UpThumbs%20Up


Mamma,
изгледа со тебе имаме ист вкус за парфеми. She и Light Blue ми се едни од омилените. Вториот некако многу луѓе го имаат, па ми се губи малку убавината. Многу ми се допаѓаат и зеленото јаболче на Donna Karan, сивиот 212 на Carolina Herrera, Issey Miyake (женскиот е супер, а машкиот веќе е врвно доживување мечтаење)... На други луѓе ми се допаѓа и Poeme на L'Ancome ама за мене да го носам ми е претежок...



Изменето од Miriam - 03.Септември.2007 во 05:34
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 16:26
Miriam...a shto ke rechesh za JOOP-"All about EVE".....A?
I ova e eden od moite favoriti....leten,lesen....

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 05:33
Oooo да Мамма, супер е. Ама одамна го немам видено (може тука и да не се продава, не знам)... Абе јас јаболка си сакам, и за јадење и за мирисање среќа - кога ќе се замислам може дури и поубав ми беше All About Eve од јаболкото на ДК... Ај штом си почнав со со јаболкови мириси - пред неколку недели од тестерче го пробав и минатогодишниот на Нина Ричи (линк). Убав беше, исто свеж и оригинален, ама сепак малку посилен, повеќе вечерен отколку дневен.






Изменето од Miriam - 03.Септември.2007 во 05:48
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 12:01
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

.. Абе јас јаболка си сакам, и за јадење и за мирисање среќа


Isto...isto.....i toa sose lushpa i semkite-se zaedno....Bravo!!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 12:08
kazete mi mislenje za max mara??? sestra mi go zema a gledam i nekoi koleski go koristat od rabota ubavo mi mirisa mada ne e moj tip...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 47>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.