IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 17:15
мојот став е дека ако некој Е верник треба да си бара партнер сличен нему...експериментите ретко успеваат, во смисла верникот да го ‘обрати‘ неверникот партнер..иако секогаш може да има и исклучок, за љубов нели се се прави...иако ‘обраќањето ‘ треба да го посака другиот од срце, а не да му биде ултиматум или незнам да го направи ради реда само колку да биде со тој/таа што ја одбралWink
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 19:14
Mislam deka ednas vekje kazav deka ne go podrzuvam toa, pa ako ne sum kazala eve sega. Mislam deka ne e vo red, pokraj tolku lugje od nasata vera (ne e vazno koja), da se zagledame vo nekoj od sprotivnata...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 19:19
да таквите врски ретко успеваат но не се откажувајте уште не почнати венецот од Бога е голем ако некоја загубена овца ја вратиме во стадото Авраамово
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 21:04
Originally posted by аџија аџија напиша:

epa taka de! ili ke bide dvajcata vernici, ili nevernici... treto e nevozmozno...


dali tuka vo nevozmoznoto se i brakovite pomegju vernik i ateist...vernik i tradicionalistLOL
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 23:24
кога реков невозможно не реков дека ќе биде погубно за бракот, туку најчесто завршува погубно за верата...
Кон врв
slavic_wolf Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavic_wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2007 во 12:20
marija evo jas da ti go kazam moeto mislenje, ke napravis golema greska ako stapis vo vrska, uste pogolema ako e kratka bidejki ke doznaat luge a pogotovo maski pravoslavni pa ponataka ke si imas problemi sto ke te gledaat malu poinaku ako svakas sto sakam da ti kazam? sepak to e tvoe a da si mi mene kerka togas samo preku mene mrtov.
pozdav
PO KRV ARIEVCI, PO PREZIME SLAVJANI, PO IME MAKEDONCI, PO SRCE I DUSA HRISTIJANI!!
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2007 во 15:57
НАЈ РААТ, ИЧ НЕ СЕ МЕШАЈ.
ПОРАСНИ СИ И ОМАЖИ СИ СЕ ЗА НЕКОЈ ФИН ЧОВЕК!
СЛЕДИ СИ ГО СРЦЕТО, НО ОДБИРАЈ МУДРО.
АКО СИ ВЕРНИЧКА ЗЕМИ СИ ВЕРНИК, АКО НЕ, ЗЕМИ НЕКОЈ КАКО ЗА ТЕБЕ.
АКО СИ ВЕРНИЧКА И ЗЕМЕШ ВЕРНИК ОД ДРУГА РЕЛИГИЈА, ПА НЕ Е ТОЛКУ ТРАГИЧНО, ПОДОБРО БИЛО КАКОВ ВЕРНИК ОТКОЛКУ НЕВЕРНИК! ОСВЕН ПРОБЛЕМОТ НА НАЦИОНАЛНОСТА, ТОА ЌЕ ДА Е ПРОБЛЕМ КАЈ СИТЕ, ЗАШТО И ДА ЗЕМЕШ ВЕРНИК ОД ДРУГА НАЦИЈА, ЏАБЕ, НЕГОВИТЕ ИЛИ ТВОИТЕ ЌЕ ГЛЕДААТ ЧУДНО, А ДА НЕ ОДИМЕ ДО КРАЈНОСТ!
НАЈ РААТ, ИЧ НЕ СЕ МЕШАЈ!
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2007 во 23:42
Mozebi slavic wolf najvistinito i najednostavno ja pretstavi celata rabota....
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 01:08
Ne znam Marija so napraila so toj dibekot ama mene da mi bese kerka ke ja zadavev so goli race. Angry
A sto imate protiv nevernicite,ateistite?Ouch
Kao nesto- tie nemaat moral,ne se dobri,kradat,lazat?
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 01:27
Никако...DeadDead
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 09:03
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

АКО СИ ВЕРНИЧКА И ЗЕМЕШ ВЕРНИК ОД ДРУГА РЕЛИГИЈА, ПА НЕ Е ТОЛКУ ТРАГИЧНО, ПОДОБРО БИЛО КАКОВ ВЕРНИК ОТКОЛКУ НЕВЕРНИК!


тоа можеби кај вас... За нас, верник на друга, т.е. лажна, религија и неверник, може да им се стави знак на равенство =...


Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 09:05
Originally posted by Sokol Sokol напиша:

Ne znam Marija so napraila so toj dibekot ama mene da mi bese kerka ke ja zadavev so goli race. Angry
A sto imate protiv nevernicite,ateistite?Ouch
Kao nesto- tie nemaat moral,ne se dobri,kradat,lazat?


нееее.... има поморални атеисти од верници...

има една друга димензија, која сега верувам како атеист нема да ја разбереш. А тоа е дека духовниот, препородениот христијанин, тежнее кон духовно придвижување кон одредена цел, а на тој пат, неверникот со својот световен поглед, ќе му биде само пречка и спречка...
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 10:00
точно така, аџија не може јас да сакам да одам на служба во црква а тој да седи на кауч да гледа ТВ и да лока пиво, тоа кога-тогаш ќе пукне...

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 10:13
НЕМОРА ДА Е ТАКА...ДА ЛОКА ПИВО И ДА СЕДИ НА КАУЧ.....LOLНА ПРИМЕР МОЖЕ ДОДЕКА СИ ТИ НА СЛУЖБА А ТОЈ ВО НЕДЕЛА (БИДЕЈЌИ НЕ Е ВЕРНИК)СЕ ДА ПОПРАВИ НИЗ ДОМАBig%20smileДА ЗАКОВА,ДА РАСЧИСТИEmbarrassed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.