IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Аикидо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аикидо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
Автор
Порака
margica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај margica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 10:07
zdravo decki,
vcera im prativ mail vo bujinkan mk i uste vecerta mi dadoa telefonski broj na koj sto im se javiv. razgovaravme okolu polovina cas i instruktorot bese mnogu ljubezen i vecerva me pokani na trening.
go prasav dali treniral aikido i toj potvrdno mi odgovori i kaza uste deka sekoja godina po trojca od nivniot klub paralelno se zapisuvaat i na nekoja druga borecka vestina ili sport, po nekolku meseci, so cel nivnite clenovi da mozat da go pocustvuvaat prisustvoto na starite kobudo tehniki vo modernite borecki sportovi.
uste ednas blagodarnost do site vas koj mi otkrivte deka ima bujinkan i vo makedonija. mislev deka kaj nas nema takvo nesto.
pozdrav i do marija i cece od PMF. devojki kisss...
Кон врв
Sanga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2007 во 15:23
Здраво, здраво,

јас одамна не сум напишала нешто на форумов, но некако пак ме заскокотка коментарот на Икоман, а претходно и шегите за тајните. Некако чудно ми е, во најмала рака, кога ќе се споменат тајни воопшто, бидејќи во ова доба на развој на технологијата и пристапот на информации, и особено ако се гледа на тоа од социолошки аспект, единствените "тајни" кои остануваат се оние кои самите себе си ги наметнуваме. Да не речам автоцензурата.

И впрочем, ако се земе во предвид најновиот тренд на блогирањето, секој сега има можност да ти ги каже сите свои тајни, особено оние што не сакаш да ги знаеш.

Во секој случај, не се слагам дека има тајни кои ги делат/доживуваат/осознаваат само посветените вежбачи. Ако е така, ние би имале многу малку за што да разговараме.

Поздрав
Јасмина

www.henbo.com.mk

Изменето од Sanga - 19.Април.2007 во 15:36
Кон врв
ikoman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ikoman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 17:54
Pozdrav do site (ne)isto mislenici,
So ogled na toa sto razlicno gi osoznavame nestata, sekoj ima svoj pristap kon znaenjeto koe go steknuva. Steknatoto znaenje, sekoj na svoj nacin go predava na drugite. Tajnite ne se nisto drugo, tuku specifiki na secie ucenje, koe ostanatite ne go znaat.Dokolku gi otkriete na posvetenite vezbaci, toa ne se tajni za niv, no za ostanatite ostanuvaat. Vo sprotivno ke bide tocno tvrdenjeto deka sekoj znae ednakvi nesta, i  sekoj na ist i ednakov nacin poducuva, togas e nebitno kade se vezbaSmilePozdrav, Ikoman www.aikido.org.mk
p.s A dali svetot ke bide poinakov ako Coca-Cola ja otkrie formulata na pijalokot, ili Destan receptata za vkusnite kebapcinja e dilemaWink
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 12:55
Abe ova aikidovo ti bilo ludnica a jas da se cudam sto lugevo tolku zapaleniBig%20smile
STRUGA
Кон врв
MartinD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 16:02
Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Abe ova aikidovo ti bilo ludnica a jas da se cudam sto lugevo tolku zapaleniBig%20smile


Дојди да тренираш па ке видиш како е Wink
Да се вежба илјада дена
- тоа те дисциплина,
а да се вежба десет илјади дена
- тоа е дотерување.

Mijamoto Mushasi
Кон врв
MartinD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 16:32
Минатиот викенд 20 - 21 април во Куманово се одржа аикидо семинар под водство на Његош Ѓаковиќ и Велибор Весовиќ како и 6 други мајстори од САФ.Семинарот беше еден од поуспешните направени во РМ.На крајот бесе одржано полагање за кју појаси и беа доделени две дипломи за Први Дан. (Па ако некој има присусвувано на семинарот , ме интересира неговото мислење).

Поздрав
Да се вежба илјада дена
- тоа те дисциплина,
а да се вежба десет илјади дена
- тоа е дотерување.

Mijamoto Mushasi
Кон врв
Krste Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Krste Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 22:52

Поздрав до Икоман но не се сложувам  за тајните техники затоа што од моја гледна точка за тајни се сметаат и работи кои некои луѓе-тренери не ги кажувале на поширокиот круг на ученици од егоизам,страв да не се злоупотребат или некоја друга причина но најчесто и вежбачите имаат селективен карактер кон техниките не почитувајќи ја универзалноста па така и не се ни спремни да ја усвојат техниката т.с. не се на соодветно еволутивно ниво.

Но сепак мислам дека се работи за лична работа и став кон нештата
Кон врв
DamjanC Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DamjanC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2007 во 02:07
Koga sme kaj polaganjata, aj cestito Martine za polozeniot 5-ti KYU! Da napreduvas i ponatamu!

Se gledame,
Damjan
Кон врв
MartinD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 00:24
Благодарам за честитките и подршката Дамјан. Еве и јас јавно да ти честитам за положениот 1-ви кју и се надевам дека во блиска иднина ке бидеч носител на Дан појас.

Поздрав,
Мартин
Да се вежба илјада дена
- тоа те дисциплина,
а да се вежба десет илјади дена
- тоа е дотерување.

Mijamoto Mushasi
Кон врв
ZakHay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZakHay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:20
Arigato Gozaimash'ta!
Кон врв
osavkov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osavkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 02:03
 
Еве, малку инспирација, да ја оживееме темава...
Тема, Аикидо на Национална Географија во 5 делови на Youtube.
Уживајте!
 
 
 


Изменето од Ошавков - 29.Јуни.2007 во 11:30
Кон врв
osavkov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osavkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 21:58

Подолго време, тишина! среќа

Изгледа поголемиот дел од аикидо популацијата на форумот е на подолг одмор! тага
Кон врв
makoto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makoto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 02:49
Sho be, me nema da ve chitam i vie ne pishuvate....

Ajde. Eve tuka sum.


чесност...
Кон врв
osavkov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osavkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:44

информација за сите заинтересирани

измена на терминот за посетата на Мустафа Ајѓун Сенсеи на Битола

9 - 10 Декември 2007 во Битола

 
Поздрав!
 


Изменето од osavkov - 13.Февруари.2009 во 11:47
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.