IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Real Aikido
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Real Aikido

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 16:07
Ne zboram za Ultimate Fight kako zbor, tuku zboram bas za souto Ultimate Fight koe se dava na TV.
Ultimate Fight e stara disciplina - t.e. ne e ni disciplina, neznam kako da go narecam, no vo momentov e sostaven dek od Osmoagolnikot i e sou vo koe se naogaat novi borci.
Proveruvam i zboram, a ti ?
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 16:59
Aj nema veze - batali.
Trenirav na vremeto po nesto, a sega samo gledam i uzivam vo boreckite vestini.
Dosta bese, sega onaka cat pat rekreativno, za razonoda
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 18:59
Koga e toa pottocno, skoro doagam u Makedonija i obavezno bi go gledal?
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 19:21
steta nema da sum tamu
a koj od popoznative ke bide, ili pak ke bidat nekoj borci aj da ne kazam B kategorija kako lazi.
fakt e deka dosega se samo bosanci i hrvato doagaat, kako isrbi i bugari, ali i od niv nikogas najdobrite
Кон врв
zupan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zupan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2006 во 10:42
Originally posted by terec* terec* напиша:

Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

steta nema da sum tamu
a koj od popoznative ke bide, ili pak ke bidat nekoj borci aj da ne kazam B kategorija kako lazi.
fakt e deka dosega se samo bosanci i hrvato doagaat, kako isrbi i bugari, ali i od niv nikogas najdobrite
ja gledase "borba na gladiatori"
ADNAN BUHARAJLIJA VS DEJAN MITROVSKI(URKO) za 41sec(mislam deka bese) ja zvrsi borbata....majstor
neznam koj ke doaagat(pa koj i da se se spremame za niv)ama steta majstorot nema da se natprevaruva:(
neznam mislam deka ke ima i light,full,semi i bitrebalo da ima i low kick
drugo neznam.
i koga ke ja slusnes"eye of the tiger" togas iskaca eden od podbrite borci(od mk) i mislam deka taa borba moze da se racuna za pobedena;)
izvini vaka be terec ama ne bese za 41 sec tuku za 36 sec u nokaut
REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1
Кон врв
zupan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zupan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 08:26

Abe glup eden ako ja predade borbata toa se racuna za nokaut

REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1
Кон врв
zupan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zupan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 23:26
aj vidi kako go racunaat pa kazi
REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 23:10
Абе не сум тренирал за да знамConfused
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 13:54

Ме интересира како се однесувате со материјалите кои ги имате за Аикидото , книги ,двд ја....Дали љубоморно ги чувате и не ги споделувате со никого или ги разменувате со други ? Дали имате своја библиотека/видеотека на оргинали  или  било што на кое ке наидете го копирате....

Кон врв
DamjanC Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DamjanC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 18:16
Se shto imam e dostapno za gledanje... a za presnimuvanje... pa od tehnichki prichini ne go pravam toa oti ako se nafatam ke se zaboravam pred kompjuter. Smile

Pozdrav!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 22:36
јас сум расположен за размена ....сметам дека материјалите можат само да придонесат кон напредување и едукација...
Кон врв
osavkov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osavkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 12:27

Информација за сите аикидо пријатели!

6 до 8-ми Април 2007 во Скопје
Семинар во организација на
 
Коичи Ториуми, 7-ми Дан, Шихан
Аикикаи Хомбу Доџо Инструктор
Ториуми Шихан вторпат во Македонија.
Повеќе информации наскоро.
 
Поздрав


Изменето од Ошавков - 23.Февруари.2007 во 20:04
Кон врв
margica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај margica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 22:50
ako nekoj slusnal za bujinkan ninjutsu i za nekoj ninja klub vo makedonija go molam da mi pise telefon ili adresa.
pozdrav do site
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 02:21
Ne ti treba toa
prvo zapoznaj ja dobro psihologijata na taa vestina pa posle odluci dali e za tebe
 
A ako sepak se odlucis jas znam kad se trenira ninjitsu


Изменето од zenmaster - 14.Април.2007 во 02:22
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.