IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - И ние сме тука
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

И ние сме тука

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 19>
Автор
Порака
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 00:58
Имате онлајн конвертер, за да ги конвертирате фонтовите, пред да ги пастирате овде, на следната страна:WinkWink


http://agora.org.mk/goodbytes/enmkonvert/default.asp


Конвертерот е добар за менување на текстови пишувани во ворд или офис со македонски фонт, кој кога овде го пастирате излага во латиница со знакчиња...

Иначе ... КОРИСТЕТЕ ВО ОФИС КИРИЛИЦА СО МАКЕДОНСКА ПОДДРШКА, ако сакате да ви се прикаже во оригиналната форма кога пастирате на нетWinkWink

Изменето од влечка - 22.Февруари.2007 во 09:41
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 08:30
Ти благодарам Влечка мила за помошта сега се ќе се пастира полесно
Кон врв
strurcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strurcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 13:56

Mnogu vi e dobra idejata za pomos na decata, pa bi sakala i jas da se priklucamSmile

Сега знам дека нисто незнам!

Кон врв
jasminaiva Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasminaiva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 12:53
Eh nemam ovde mak. poddrska. Sorry natalija:)
 
Dali poznavate nekoja firma koja bi donirala 200 e od covek za ucestvo vo rabotilnica za specificna obuka za rabota so deca so autizam vo Belgrad koja se odrzuva od strana na Zdruzenieto na roditeli za deca so autizam od Belgrad?
Se raboti za ovoj vid obuka http://www.teacch.com/
Pisete mi licna poraka.
 
Kako pouspeshni tretmani do sega se pokazale i:
 
Ako ve interesira neshto pokonkretno za tretmanite isto taka slobodno mozete da me prasate.
 
Za zal kaj nas seushte ne moze da se donese takva obuka od pricina shto mnogu se skapi pa baraat pomasovno prisustvo, na toj nacin e poeftino.
 
Pozdravce do site...
 
 
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"
Кон врв
jasminaiva Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasminaiva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 12:56

Do petok ke imame nova sredba so roditelite i decinjata pa koj ima nekoja konkretna ili kreativna idea za pomos PISETE MI DA GI INFORMIRAM ili pak mozete i licno da dojdete i da gi informirate.

"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2007 во 21:11
 
 Eve primer kako izgleda edna dobra organizirana humanitarna akcija preku    
 forum.
 
 tuka moze i filmuvano da vidite:
 
 http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1791&tab=vrh  odite najzdola na "Najnovija reportaža - Istraga 01.03. : link,snimete i pregledajte
 
 eve kako izgleda na forum:
 
 
 
 
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 09:07

ДА Lion !!!

секоја чест за ова , ве молам што повеке луге ова да го видиме . Ете школски пример за спонтана хуманост . Го гледавме ова случајно собрани неколку луге ....на крај кај повекето имаше насолзени очи ... И којзнае по кој пат се повторува ....сами и не можеме многу ....ама суте заедно по малку , можеме многу тоа...
Кон врв
jasminaiva Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasminaiva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 22:21
Originally posted by Lion Lion напиша:

 
 Eve primer kako izgleda edna dobra organizirana humanitarna akcija preku    
 forum.
 tuka moze i filmuvano da vidite:
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1791&tab=vrh  odite najzdola na "Najnovija reportaža - Istraga 01.03. : link,snimete i pregledajte
eve kako izgleda na forum:
 
 
PREKRASNO! BRAVOClapClapBarem malku da sme kako niv! Mislam na hrvatite-ni fali cuvstvo za kolektivna pripadnost. Premnogu sme sebicni i ne se grizime za neshtata se dodeka licno ne ne zasegnat. Malku se tie sto stvarno razmisluvat poinaku.
POZDRAV


Изменето од jasminaiva - 06.Март.2007 во 10:36
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"
Кон врв
jasminaiva Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasminaiva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 11:46
Денес во 18 имаме средба пред соборниот храм. Кој сака може да дојде да се запознаеме.
 
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"
Кон врв
strurcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strurcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 17:41
Originally posted by jasminaiva jasminaiva напиша:

Денес во 18 имаме средба пред соборниот храм. Кој сака може да дојде да се запознаеме.
 
 
mislis vo sreda na 7.3.07 vo 18.00 h.
 
Сега знам дека нисто незнам!

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 20:13
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by влечка влечка напиша:

Имате онлајн конвертер, за да ги конвертирате фонтовите, пред да ги пастирате овде, на следната страна:WinkWink


http://agora.org.mk/goodbytes/enmkonvert/default.asp


Конвертерот е добар за менување на текстови пишувани во ворд или офис со македонски фонт, кој кога овде го пастирате излага во латиница со знакчиња...

Иначе ... КОРИСТЕТЕ ВО ОФИС КИРИЛИЦА СО МАКЕДОНСКА ПОДДРШКА, ако сакате да ви се прикаже во оригиналната форма кога пастирате на нетWinkWink
 
 
само да пробам тоа сто каза влецка за ова конвертиранјето



Ова испаѓа оф топик, ама пошто пробуваш да ти појаснамBig%20smile

Порано (уште во офис во виндовс 95 и 98 поточно во Word97) се лепеа тт фонтови (True Type Fonts). Пишувањето кирилица беше со бирање на фонтовите Мак Свис фонт итн., пошто не можеше кирилица во офис со подршка да се пишува.
Е кога такви текстови ќе се залепат онлајн испаѓа латиница со знакчиња.
Како на пример:

кирилица пишана со поддршка: Какви колачиња јадеше вечерва?
кирилица пишана со македонски ттфонт и ставено онлајн: Kakvi kola~iwa jade{e ve~erva?



Изменето од влечка - 07.Март.2007 во 21:10
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 20:45
фала на влечка што ми кажа за конвертираљето , само многу тешко се пишува Confused Confused Cry Cry
Кон врв
meris Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 01:41

Na vcerasnata sredba pred soborniot hram,zapoznav dvajca clenovi od forumov,Delfin i Natali i posebno me raduva toa,sto so novite poznanstva samo ja potvrdi mojata predpostavka, deka sepak postojat ,LUGE,toa sto go zboruvaat i na delo se trudat da go napravat.Fala vi ,bez vas sme poslabi,a site zaedno,mnogu pojaki.Raduva i faktot sto,i nie i vie i roditelite i ,,site zaedno,, i ,,samo zaedno,, moze da go napravime ona sto ne spojuva i tera da cekor po cekor,leka,poleka napravime nesto ,sto ke bide podobro za ,,cistite detski srcenca,, za nivno podobro s vakanje,prifakanje i za nivno podobro utre...   

Pozdrav do site od forumov....                      
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2007 во 21:24
До следно гледање мерис..За то време гушни ми ги малите сонциња со кои се гледаш..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.