IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Плавуши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плавуши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 62>
Автор
Порака
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 10:08
RAZGOVARAT DVE PLAVUSI:
- KADE SI RODENA?
-VO BOLNICA!!!!
-A OD STO SI BILA BOLNA!!!!!!!!!!!?????????TongueLOLBig%20smileTongue
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 17:58
Црнка, црвенокоса и плавуша се тркаат која најбргу ќе го преплива Ла Манш, пливајќи градно.
По околу 14 часа на целта стига црната, а 40 минути по неа и црвенокосата.
Поминуваат уште 6 часа, и дури тогаш стигнува и плавушата. Новинарите се собираат околу неа и ја прашуваат зошто и требало толку време.
- Па знаете... - вели таа
- Не сакам да бидам тужибаба, но мислам дека другите две девојки ги користеа и рацете.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
joli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 22:27
edna plavusa so svojata kola udara druga kola posle nekoe vreme covekot ja stopira i celiot naluten i vika na plavusava, sega ke ti nacrtam eden mal krug i ako iskocis od nego ke te istepam, ja prasuva covekot tvoja li e kolata i plavusata mu odgovara DA, zema covekov i gi krsi prozorite plavusava se smee,pa i gi krsi svetlata plavusata pak se smee, covekov se kacuva na kolata i pocnuva da skoka i plavusava pak se smee posle nekoe vreme covekov ja prasuva zosto se smees celo vreme pa ti ja iskrsiv kolata a plavusata mu odgovara ti sekogas koga ke se svrtis da mi ja skrsis kolata jas iskacam od KRUGOTLOLLOLLOLLOL

Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 14:51
Одат две плавуши по улица и едната од нив наоѓа огледало. Го кренала таа огледалото гледа во него и вика:
- Еј, ја знам женскава од негде. Сум ја видела и порано.
Другата плавуша и го зема огледалото, гледа во него, па одговара:
- Е, што си глупа, нормално ти е позната, па јас сум.

* * *
Некој човек се начукал во кафана и си седел до фајронт. Кога веќе почнале да ги гасат светлата, пробал тој да стане од столчето, ама само што застанал, се струполил на земја. Си рекол тој, ај да ползам до пред врата, воздухот може ќе ме освежи, па да можам до дома да си одам. Отползел до врата, пробал да застане, ама пак се струполил. Продолжил да се влечка до дома, пробал уште еднаш да стане пред влезната врата, ама пак не успеал. На крај дошол до креветот и мртов пијан се струполил на него. Сабајле го разбудила жена му и му се раздрала:
- Ти пак си пиел вчера, а?
- Е, од кај ти сега тоа?
- Се, јавија од кафаната, пак си ја заборавил инвалидската количка.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:31
Zostop rusokosa skoka preku staklen dzid?????????ZA DA VIDI STO IMA OD DRUGATATA STRANA!!!!!!!!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:32
zOSTO RUSOKOSA NOSI CASOVNIK NA LEVATA NOGA?????????ZA DA BIDE VO TEK SO VREMETO!!!!!!!!!!!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:33
Зосто русокоса му ги менува пелените на своето дете на 1 месец???Бидејки на пелените писува до   8 кг.
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 09:53
ZOSTO PLAVUSA KOGA ODI VO PRODAVNICA LAZE PO PODOT STO PONISKO??!!!
   BARA NISKI CENI!!!!!!!!!!!
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 17:17
eden covek na semaforot i veli na plavusa da vidi dali mu rabotat zmigavcite,a taa raboti ne raboti raboiti ne raboti
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
babun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 22:32
zosto plavusite igraat non stop lotto?
 
 
 
 
 
 
 
>>>zatoa st majka im na sekoja od niv od doma im rekla: k***c ke dobies.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 09:28
Разговараат две плавуши:
- Нова година се паѓа во петок - и' вели едната на другата.
- Леле, само да не биде петок 13 - одговара другата.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 09:45
Запрел полицаец плавуша па и' вели:
- Дајте ми го вашето име и презиме!
- А како тогаш ќе се викам јас?
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 10:05
dve zenski bile vo soping....
ednata plavusa drugata crnka...

se vratile...
i nikako kolata da zapali...
izlegle i go otvorile bagaznikot....
i plavusata vika:
- leleee... ni go ukrale motorot...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 10:21
Од што не може да умре ниедна плавуша?

-Од мозочен удар....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.