IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 10:04
Originally posted by natalija natalija напиша:

Како ми мириса само за невина девојка сте во тема..Тогаш можеби ке ви биде мирна главата..Нас??? Не се секирајте секогаш сме имале „разбирање“ за вас и моментите што сте ги поминувале во текот на животот со девојки...и сме балансирале воопшто да не ни пречи...
 
 
ClapClapClapClapClapClapClapClapWink
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 19:38
Originally posted by bone bone напиша:

... па менва минатото многу доколку се дупела со кој ке стигнела,или пак ги лажела дечковците ... пошто лугето не се менват преку нок така да ако праела порано ке прај пак ... никој не мози да ме убеди во спротивното Confused ...

Не е поентата дали ќе те лаже. Знам еден куп девојќи што би биле 100% верни доколку им се даде шанса, а во минатото биле нешто сосема друго. Значи ако ја држиш, нема да те вара.
Ама друго е работата,... а тоа се последиците од сите глупости што ги правела, физички и психички. Некои последици се доживотни. Матер му ебем на тој што ја смисли рекламата 'just do it'.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 20:29
Матер му ебем на тој што ја смисли рекламата 'just do it'.
... абе уба е рекламата  баш ё за к.у.р.и.ч.и.н.а.т.а ...
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 22:50
ШТО ИМА ДА МИ СМЕТА НЕГОВОТА МИНАТО ЈА СУМ МУ СЕГАШНОСТ ШО Е СЕА ПРОБЛЕМО?!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 23:37
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Znaci ti anakin bi i raskinal na tvojata idealna ljubov

samo zaradi toa sto taa smenila poveke deckovci
otkolku ti devojki vo minatoto, i
ima poveke spomeni od tebe dobri i losi.Big%20smile
 
 


toa e tvoj zaklucok
a zasluzi da ti posakam edno
tvojot decko sto najvekje kje go sakas
celo vreme da tu trubi kako si pominuval so prethodnite
pa pomini si naj naj naj
kje te vidam togas?

velikodusna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 09:22
Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo LOL) , fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga Big%20smile
eve vi raduvajte se Big%20smile
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 09:31

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 18:50
Originally posted by Angle Angle напиша:

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile



Clap
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 18:54
Odsekogas veruvav i ke veruvam vo toa deka kako nekoj se odnesuval so partnerite vo minatoto takov i ke si ostane i dodeka e so mene...potsvesno e toa.
 
Кон врв
Malacia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Malacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 01:42
samo dokolku negovoto minato se uste mu smeta nego... sto bi znacelo deka negovite minati raboti se uste se segasnost...
a inaku bilo pominalo ... to nema vrska... a dokolku bi  mi smetalo nekoja rabota od minatoto na nekoja licnost nema potreba ni da mi bidi partner... dokolku ne mozis da prifatis nekoj takov kakov sto bil i kakov so e vo odreden moment togas nedovolno go sakas znaci nema potreba da ti bidi partner. to e to...

Qui e nuce nucleum esse vult frangit nucem!
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 04:28
Originally posted by Angle Angle напиша:

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile

ме потсејка на некоја приказна со крај ( и така срекно си живвеја ) LOL LOL LOL LOL ...ама животот не е бајка Tongue
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 09:42
знам дека не е бајкаBig%20smileзатоа реков ке видиме што ке биде со нас во иднинаTongue а сега да уживам додека е бајкаSmileTongue
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 09:59
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo LOL) , fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga Big%20smile
eve vi raduvajte se Big%20smile
 
se slozuvam so ona sto e kazano okolu poentata deka minatoto e nerazdeliv element od sekoj od nas, sto znaci do nekade ne definira koj sme,  od kade sme, zosto sme i kade odime, no, mi preci ednostranoto gledanje na celiot problem, odnosno ulogite maz-zena voopsto. Za da pocituvas takvi pravila kakvi sto si navel pri izborot na partner treba i samiot ti da si dostoen za niv, odnosno da si sprotivnoto od promiskuiteten maz Wink
 
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 13:29
Во врска со темава има поделени мислења, а и лошото и доброто искуство имаат влијание...

Минато имаат сите ама зависи и колку “замараат“ со минатото во сегашноста, што помалку тоа подобро...

Во сите муабети не ми се допаднаа споредбите на жените со коли и домашни животни... Кола изнајмува секој на пријател, другар, роднина ама жена никој... домашно животно, т.е. куче со педигре се носи на парење со друго куче исто со педигре...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.