IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:19
Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.

normalno deka smeta
ti imase doblest da go kazes toa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by anakin anakin напиша:

ili nikoj ne ja razbira ova tema
ili site sme kamenja vo srceto
ne sakate navistina da napisete kako bi bilo koga bi bilo?
 
Anakin za kamen nemam kamen ..toa sto go mislam go pisuvam ...utre ..po godina ..decenija ...vek mozebi ke mislam poinaku ...nekogas evoluirame vo stavovi nekogas otapuvame uste poveke ...zatoa veruvaj ne ti se foliram ...pisuvam toa sto go mislam Smile
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by anakin anakin напиша:

ili nikoj ne ja razbira ova tema
ili site sme kamenja vo srceto
ne sakate navistina da napisete kako bi bilo koga bi bilo?

Никој не е камен во срцето, нити пак е рамнодушен према нештата..
мене лично не ми смета во минатото и да имал милион жени, нити жена ни деца ни ништо, се се поминува и пребродува доколку се сака..
Е сега муабетот ми е ако ме споредува со минатото тогаш би ми пречело и тоа многу
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.



E ova e veke realen odgovor...da ne se povtoruvam!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:23
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Ne se sl*gam bas ...custvata se bitni sega ...dokolku dozvolis minatoto da te progonuva ...ke ti se rodi somnez ...lubomora ..opsesivnost i potoa ke zalis radi idnite cekori sto ke gi pravis...zatoa sfati go zivototo deka pocnuva vo momentot koga prv pat ste razmenale neznosti ..sega napravivme ovde deka site zeni imaat prljavo minato ..no veruvaj bidi ramnodusen na minatoto......
 

Ima edna izreka ....razberi  go minatoto za da ja razberes idninata koja sto ja gradis sega....mada nema vrska so muabetov sto go pravime ali ubavo zvuci Smile
Samo idninata ke bide most koj ke ve spojuva,ubavo kaza opd momentot na prvite baknezi, neznostio neka se gradi idninata...minatoto zad vas...:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:25
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.



E ova e veke realen odgovor...da ne se povtoruvam!
 
Sensei ubavo mislenje ..respect taka se custvuvas ...a antoaneta primer ovoj odgovor za mene ne e realen posto jas poinaku se custvuvam i mislam LOL..znaci site sme razlicni ...i da ne zabeguvame mnogu ..mene
 
 
ne mi smeta icccccccccccc Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:25
abe da skratime
so e prikaskata od sevo ova

edna e
nikogas neprasuvaj sto imal partnerot vo minatoto
nikogas da ne te interesira
nikogas i nezboruvaj sto si imal
a ako nesto doznaes
sam kje uvidis kolku e tesko spravuvanjeto so toa
ako ja sakas kje se spravis
ako ne ja sakas dovolno ene ti pricina da stavis kraj
 toa e toa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Buhovski A Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buhovski A Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:28
Ne moze nesto da mi preci sto se slucuvalo pred mene, osven ako del od toa minato ne e preneseno i vo momentalnata vrska.
Buhovski A.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:32
dovolna e mislata na minatoto
taa e prenesena sega i do tvojata glava

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:34
EEEJJJ ne jadete bureci so mleci i lastici...
Ko ke kupvish  polovna kola te interesirat kolku e vozena i kolku gazdi imat smenato....Ne e taka??
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:36
Da, ama ako ja sakas taa kola....
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:37
Originally posted by Arm'nj Arm'nj напиша:

EEEJJJ ne jadete bureci so mleci i lastici...
Ko ke kupvish  polovna kola te interesirat kolku e vozena i kolku gazdi imat smenato....Ne e taka??



hahahhahhahhahhahhahhahhhahah
kaj bese do sega
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:38
Originally posted by Dana Dana напиша:

Da, ama ako ja sakas taa kola....
 
 
Sekogash imat poubaj koli....I so pojke kubici..LOLLOLLOLWink
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:40
slusaj ova do sega bila ozbilna tema
a za kubicite kje razmislime
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.