IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 240>
Автор
Порака
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 21:04
- Што е прилепска трагедија?
- Да имаш пет хектари тутун, а жена ти да му го пуши на комшијата.

**********************************************

Разговараат татко и син:
- Тато, ај бе купи ми тротинет!
- Синко, немам пари, нема тротинет.
- Ајде бе тато, сите деца имаат.
- Ама ти не си како сите деца.
- Тато беее ...
- Марш бре у п.... матер, Нема тротинет.
Детето разочарано излегува во дворот и го гледа петелот како ги брка кокошките и им се качува. Зело тоа еден камен, го ѕвекнало петелот по глава, тој "капут", а детето коментира:
- Маме ти е..., ако јас не возам тротинет, и ти нема да возиш кокошки.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 21:07
Човек сакал да се обеси затоа што жена му го напуштила. Отишол на некој мост и си го врзал јажето околу половина. Поминува друг човек и го прашува:
- Што правиш бе ти?
- Еве се бесам.
- Па што си го врзал јажето околу половина, околу врат треба?
- Не можам таму, ме гуши.
*************************************
Седи мува на рог на вол. Доаѓа друга мува и ја прашува:
- Што правиш?
- Ќути ма, не сметај, не гледаш ли дека ораме
 
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 10:27
Наркоман фатил златна рипка и се разбира, оваа му понудила три желби доколку ја пушти. Овој ја пуштил и оваа му рекла:

- Океј, ајде кажи прва желба!

- Добро,... ај стави ги сите Кинези во Русија!

Рипката се зачудила, но без збор ја исполнила желбата. ФУП!!! и сите Кинези се нашле во Русија.

- Која ти е втората желба?

- Стави ги сите Руси во Кина!

Рипката уште повеќе се зачудила, но насетила дека можеби во позадина постои некој за неа неразбирлив план и молчешкум ја исполнила желбата. ФУП!!! и сите Руси ги префрлила во Кина.

- Трета желба?

- Врати ги назад и едните и другите!

Тука рипката излегла од такт.

- Добро бе човеку, добиваш три желби да си ги направиш сите можни убавини и за навек да си го средиш животот, а ти.... ... Зошто ги разместуваше луѓето, кога сеа пак ми бараш да ги вратам назад и повторно се ќе биде исто?!!?

- Тоа не е битно. Битно е нешто да се случува.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 10:28
- Која е најмалата книга во светот?
- "Што мажите знаат за жените".
************************************
Напис на маица:
- Учете од грешките на вашите родители - користете контрацепција.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 10:30
Игорче и мајка му одат на лекар. Додека чекале на ред, Игорче почнал да беснее, да вика и да чепка по полиците со лекови. Мајка му не реагирала на неговиот беснотилак, само кога дошла на ред го прашала докторот:
- Докторе, да не ви смета што е син ми малку гласен и чепка по вашите работи?
- Не, нема проблем. Ќе замолчи кога ќе дојде до отровите.
************************************************
Влегува човек во аптека:
- Ве молам лек против икање.
Аптекарот се доближува до човекот и му залепува шамар. Овој изненаден:
- Зошто ми удривте шамар!?
Аптекарот:
- Тоа секогаш помага, а нема да ве чини ништо.
Човекот:
- Да, ама лекот е за жена ми.

It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 10:32

Оди човек со срцеви пробеми заедно со жената на лекар. После прегледот, лекарот му пишува рецепт за најјаките таблети за смирување што ги има во аптека. Мажот го зема рецептот и прашува:
- А на колку време се земаат таблетите?
- На 6 саати. Само тие не се за вас. За жена ви се.
***************************************
Разговараат двајца средовечни, женети мажи:
- Колку брзо лета времето.
- Да бе. Ќе спиеш пет пати со жената и поминала годината.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 15:02

 

 

Анегдота на денот
За време на неодамнешната посета на Бранко Црвенковски на Демир Капија (и Специјалниот завод за лица со интелектуална попреченост), сите штитеници на заводот излегле во двор и со аплауз го пречекале претседателот на државата. Но, на една страна стоеле неколкумина лица кои не аплаудирале. Некој од кабинетот на Бранко го забележал ова, им пришол и ги прашал:
- Зошто вие не го поздравувате претседателот со аплауз?


А овие мирно му одговориле:

- Дечко, ние не сме луди, ние работиме овде :))))

Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 20:14
Човек доживува бродолом. Единствените спасени се тој и неговото куче.
По неколку дена пливање тие стигнуваат до еден пуст остров. Човекот разгледува наоколу и гледа дека единствените живи суштества на островот се тој, кучето и уште десетина овци.
Гледајќи ги овците му текнува дека неговите другари некогаш, кога се пијани, земаат овци и за забава ги онадат.
- Не! Јас сигурно нема да бидам толку загрозен - си вели во себе.
Но, поминуваат месеци, а човеков се повеќе мисли на овците.
Една вечер паѓа во криза, легнува на подот и почнува да се тресе.
Кога станува за да оди кај овците, кучето го фаќа за ногавица и го спречува. По 15 минути човекот се смирува. Така се случува со месеци секоја вечер.
Еден ден човекот се шета покрај брегот и гледа дека една убава девојка како лежи онесвестена. Ја зема дома и ја негува се додека оваа не оздравува.
Девојката му вели: - Ти ми го спаси животот. Кажи што сакаш да направам за тебе. Ќе направам се што сакаш.
-Да?!
-Да!
- Добро! Ај придржи го кучиштево 15 минути.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 20:41
Znaete kako ke ja vikavme babata so madinja?
 
Babo ti so madinjata, potocno dedo donesi edno pivo
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 21:57
Razgovaraat dve kokoski.Ednata i veli na drugava:
Sigurno imam temteratura.
Drugava i vika: od kaj znaes?
Pa samo snesuvam vareni jajca.
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 22:01
Се караат две момченца, па едното почнува со закани:
-Ќе видиш ти! Јас имам голем и силен брат!
-Па што? Него за половина час ќе го среди мојата убава и згоднa сестра!
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 22:02
Се среќаваат после долго време двајца школски другари.
- Знаеш имам три деца.
- Браво, како се викаат?
- Најстарата е Роза.
- Зошто баш Роза?
- Кога беше стара неколку дена во количката и падна роза, па така ја крстив.
Средната се вика Љубица, кога ја шетав во паркот во количката и падна љубичица, и така ја крстив.
А најмалиот, син за среќа, го крстив ... греда.
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 22:04
- Како велешанец врши самоубиство?
- Дише воздух.
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 22:06
- Мамо, мамо ме силуваше Црногорец!
- Е од кај знаеш дека беше Црногорец?
- Се морав да правам сама.  
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.