IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 1402>
Автор
Порака
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:19
Sakam da kazam deka go sakamBig%20smile
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:30
Сакам да кажам дека се радувам за оние кои се среќно заљубени, за оние кои даваат љубов и истата им е возвратена
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:35
sakam da kazam deka sakam,deka davam ljubov i ne mi e vozvratena,ama ne se otkazuvam....se imam pomireno deka toj na kogo mu go imam podareno srceto ne vredi i e nedozrean i ne znae sto znaci zborot ljubov.....ama ima nadez vo mene sto ne mi dava da se otkazam....ne mozam i ne sakam....premnogu e silno toa sto go cuvstvuvam.....
kuliraj
Кон врв
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:40
Сакам да кажам дека желбата за подобро утре, надежта за љубов, широко отворените очи за секоја новост, за се околу нас, треба да не води...
Да не гледаме назад.. Добро, може да гледаме, ама да не зависиме од минатото, да не дозволиме да не повлече во тага, осаменост, очај, нешто што не се исполнило....

Само со главата горе, и ќе биде се во ред
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:45
sakam da kazam deka imam zelba i se nadevam za podobro utre, za ljubov,i ziveam so siroko otvoreni oci.....deka gledam od pozitivnata strana na zivotot.....deka sum opkruzena so luge sto gi sakam i cenam i toa me pravi srekna....deka ne se otkazuvam zatoa sto jas ne sakam da se otkazam....zatoa sto sakam da sakam,sakam da go sakam nego  i ke cekam da porasne samo uste malce......sum probala so mnogu drugi,sum probuvala dolg period...ne ide....ke prodolzam da go sakam i pokraj toa sto da sakas nekoj znaci i da stradas.....
kuliraj
Кон врв
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:53
само не дозволувај тоа да те уништи
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:56
nikako....ne znam kako da ti objasnam i dolovam,ama se imam pomireno i toa e toa....ke dojde eden ubav,soncev den koga ke si recam kraj i kraj ke bide...
kuliraj
Кон врв
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 00:00
изгледа тука негде ни е ситуацијава.....
барем според тоа што прочитав, тоа што сакаме и што мислиме.....
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 00:06
pa toa e....sto drugo moze da ni bide problem na 17/18 godini...? Tongue
kuliraj
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 13:39
sakam da kazam deka knigata ne trebase da zvarsi.....da bese beskrajna....Smile
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 16:45
Sakam da kazam deka pukankive pred mene se presoleni
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 16:47
Сакам да кажам дека го мразам брат ми Angry
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 09:36
сакам да кажам дека ми се јави бившиот
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 13:24
sakam da kazam deka denes nemam vreme za nisto
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 1402>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.