IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - РЕФОРМАЦИЈАТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕФОРМАЦИЈАТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:36
ја признаваме само верата како што е проповедана од Христос и апостолите. Значи само Библијата, без сите црковни додатоци по неа. Е сега заради ова има разлики во праксата, во службите. затоа немаме икони, светци, и др. помали разлики...
Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:41
mislam deka potestanizmot ima po realno ucenje od drugite ,a bas me cudi toa deka i ti go napagas islamot taka od prva raka bez malce da istrazuvas, eve jas ti obekavam ke citam malce pojke za protestanizmot i ke davam moe viduvanje ovde .
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:43
Ne  se maci brate.Citaj malce istorija od site hristijanski sekti najgolem dusman na Islamot e protestantizmot.Pravoslavnite i mnogu drugi samo se cukaat  vo gradi odma znaes deka ti se neprijateli.Ovie se najlosi od site.Koga gi misles za  svoj grb tie ti zaboduvaat noz vo grb
Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:46
ke citam brate ,da vidam so kogo imam rabota Wink, mislam deka ovie (ako ne se lazam) ne veruvaat vo sveto trojstvo ke vidime .
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:47
напротив. сум читал и коран и МНОГУ за исламот. затоа и го разобличувам...

кефала, знам што те боли... тоа што се повеќе вашите верници бегаат кај нас... И во Багдад имаме црква знаеш? секаде. нема место каде што не нема...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:50
Nema da ti pisuvam kolku preminale vo Islam taka nema da  privlecam nikogo.Ti samo zalazuvaj se so gluposti.Znaeme site koja vera e vo najbrz podem.Abe ti prates vesti?Tongue
Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:51
e sea pretera adzija ,nasite vernici begaat kaj vas ,begaat nevernicite a ne vernicite ,a toa deka imate crkva vo Bagdad moze  da imate bas ubavo ,ako gi nabrojam jas ovde kaj imame nie dzamii nema da stigne ni 80 stranici aj bidi mi dobarWink
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:52
боли боли знаааам...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:54
Imame nie koj da ja rusi crkvata  vo Bagdad ne se sekiraj.Vie nema koj da gi rusi nasite tuka Big%20smile.
Aj sega piskaj TERORISTIII!!!!!SAMO NASILSTVO ZNAETEEEE!Big%20smile
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 03:00
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Imame nie koj da ja rusi crkvata  vo Bagdad ne se sekiraj.Vie nema koj da gi rusi nasite tuka Big%20smile.
Aj sega piskaj TERORISTIII!!!!!SAMO NASILSTVO ZNAETEEEE!Big%20smile
Bog e vo srceto, teloto e crkva Hristova i tesko deka nekoj moze da ja srusi...
A so preminuvaweto od islam vo pravoslavie kaj nas ima nekolku desetina muslimani si ja prifatija nasata pravoslavna vera, a vo sosedniot grad ima poveke od iljada pravoslavni romi, turci, albanci...
A znam i za albanka koja e pokrstena i primi pravoslavie no neznaat nejzinite..


Изменето од Nela Bella - 13.Ноември.2006 во 03:00
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 23:06
vERUVAAT LI PROTESTANTITE VO SVETIOT DUH I KAKO SE KRSTAT?
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 23:36
Нормално дека веруваат во Светиот Дух. Кој не верува во Св. Дух, е еретик, бидејќи христијанството верува во Бог Отец, Син и Св. Дух, и тоа е основното верување.

Се крстат во вода.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 23:40
MISLEV SO PRSTITE,DALI SE STISNATI VO SVETO TROJSTVO..NELI IMA RAZLIKA MEGU PRAVOSLAVNITE I KATOLICITE...A DA TI KAZAM ME NASMEA SO OVA..SO VODALOLA KOGA SME KAJ KRSTENJETO VIE SE KRSTITE POVOZRASNI,NE BEBINJA..OD KOJA VOZRAST E TOA POVOZRASNITongue
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 23:45
знам на што мислеше, ама ај да се правам луд... Wink

Крстење нема кај нас. Ама има крштевање на возрасни. Доволно возрасни да можат да одлучат за тоа сами... вообичаено пост-пубертетски, иако нема некоја стриктна граница...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,111 секунди.