IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 240>
Автор
Порака
durex Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај durex Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 20:44

se setale mravka i slon. mravkata padnala vo nekoja dupka i mu rekla na slonot: pomogni mi da izlezam. togas slonot go stavil penisot vo dupkata i mravkata se iskacila nagore po nego i izlegla. si prodolzile da setaat i togas slonot padnal vo nekoja dupka. mravkata go zela mobilniot telefon i se javila da dojdat na pomos za da go izvadat slonot. NARAVOUCENIE: tie sto imaat mali k*rinja imaat mobilni tel. LOL
majstorce
Кон врв
durex Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај durex Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 20:47

nekoj stranec mu vika na nekoj makedonec: do you speak english? makedonecov odgovara: no but my friend do you speak english.

isto taka nekoj stranec mu vika na nekoj makedonec: do you speak english, a ovoj nasinecov odgovara: kako ne, kako ne kazvaj sto sakas.
majstorce
Кон врв
durex Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај durex Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 01:06
vleguva covek vo prodavnica i vika dajter mi eden crn kondom.
 sto ke ti e bas crn?
umre kumot pa ke odam da i izrazam socuvstvo na kumata. Big%20smile
majstorce
Кон врв
durex Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај durex Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 01:07
razgovaraat dve zenski noze:
megu nas dvete e svrseno.
majstorce
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 22:41
Došla Ciganka kod ginekologa i povela dete sa sobom. Doktor je pozva unutra, a klincu reče da ostane pred vratima.
• Nema veze gos'n doktor, neka ga dete, on sve zna o te stvari. Uči mi školu. - reče Ciganka.
Tako lekar počne da je pregleda, opipa joj grudi i pita klinca:
• Šta sam sada uradio?
• Pregledao limfne žlezde. - odgovori klinac.
Nastavi on dalje pregled i sve vreme ispituje klinca, a mali na sve tačno odgovara. Na kraju doktor skine pantalone i kresne Ciganku na stolu. Kad je završio pita klinca:
• Šta sam sada uradio?
U klinac će.
• Dobio triper! Zbog toga smo i došli kod tebe.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 22:48
Sede dve devojke u kafiću i priča jedna drugoj:
• Šetam ja juče gradom, prelazim pešački... Kad ono vidim ja neki baš zgodan tip, naslonjen na neku kapiju, nekako me čudno gleda. Priđem ja njemu, razmenimo par reči i on mi ga pokaza! Kad ono mačor od 35 cm!
• Bože! - iznenadi se ova druga.
• Kaže da naplaćuje na centimetre i ne ide ispod 20. I k'o za bakzuz ja imala keša samo za 11 cm! Ali pošto nije imao puno mušterija pristane on na tih 11.
• I, kako je bilo? - radoznalo upita druga.
• Strašno! Odemo mi iza kapije i krenemo polakao. Kad neki ludak otvori kapiju, mi padosmo dole, i ja ti se zadužim do guše!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 23:00
Vojnička korespondencija

Posle nekoliko meseci "služenja narodu", vojniku stiže pismo od njegove devojke:

Dragi Mišo,

Teško mi je što moram da ti to kažem na ovakav način dok si u vojsci, ali bojim se da naša veza više ne može da izdrži ovakvu razdvojenost. Bilo mi je teško bez tebe, samoj, počela sam malo da izlazim i onda, reč po reč, zaljubila sam se u drugog dečka i sada sam sa njim.

Smatram da ne bi bilo u redu da se više zavaravamo i da je život u laži nešto što ni ti ni ja ne bismo prihvatili. Zato sam ti, ma koliko znam da će ti biti teško, morala napisati ovo pismo. Izvini, ali nadam se da ćeš razumeti da je ovako najbolje.

Puno pozdrava i (sada samo prijateljski) poljubac, Marina

PS Molim te vrati mi moju sliku koju sam ti dala pred polazak u vojsku.

Vojnik pao u bedak, kunjao nekoliko dana po kasarni i najzad mu padne na pamet... rastrči se okolo i od svakog vojnika-sapatnika izmoli po neku fotografiju, njihovih devojki, sestara, rođaka, našla se tu i poneka pevačica... Skupi on tako nekih 50 fotografija, doda Marininu sliku i sve to pošalje u kovertu sa propratnim pismom:

Draga Marina,

Hvala ti za tvoje pismo, sve razumem... Što se tiče slike, nema problema, ali iskreno da ti kažem više se uopšte ne sećam koja ti beše. Zato te molim da pronađeš svoju sliku i zadržiš je, a da mi ostale vratiš. Miša
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 10:48

Рамче и Неџмие

 

Се возат Рамче и Неџмие во кола кога Неџмие забележува микробранова на патот.
- Брзо Рамче, земи ја микробрановава!

dudenz
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 17:23
Си биле глув и неписмен.
Глувиот му рекол на неписмениот Колку се 2+1.
Неписмениот: Пет!
Глувиот: Пот к*р ми се скри
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 09:36
Се враќа глушецот дома во дупката и ја затекнува жена си во кревет со лилјак:
- Па добро бе, зар од толку глувци и стаорци ти најде со лилјак да ме изневериш?
- Извини душо, ама пилот си е пилот.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 10:04
Ја носи мажот жената прв пат на лов на елени. Пред да заземат позиции, тој и објаснува како се држи пушка, како се пука и ја удавил дека откако веќе ќе убие елен, никако да не дозволи некој друг ловџија да дојде и да каже дека тој го убил, а не таа. Последново и го повторил неколку пати и ја оставил позади грмушка сама, а тој отишол подоле во шумата. Не поминале 5 минути, се слушнал истрел. Мажот дотрчува кај жената и ја гледа како држи на нишан човек, а тој вика и моли на цел глас:
- Твој е еленот, жено, твој е еленот, само те молам дај ми да си го земам седлото!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 10:06
Сретнал некој петел мало пиле како пуши на улица, па му вика:
- Што правиш бе мангуп. Ќе те кажам на татко ти и мајка ти ако веднаш не престанеш да пушиш.
- Што ми е мене гајле, бе. Јас сум од инкубатор.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 10:06
Тројца другари одат на кампување и легнуваат да спијат во шаторот еден до друг, наредени како сардини. Сабајлето стануваат и првиот вика:
- Леле дечки, ноќеска сонував дека некој ме работи со рака.
Третиот додава:
- И јас истото го сонував.
Тој во средина пак вика:
- Види чудо, јас пак сонував дека скијам.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 12:37
Ја забележал отец Миле калуѓерката Маре како шета низ манастир малку подздебелена, па и префрлил:
- Сестро Маре, сме се подзебелиле малку, а?
- Не отец Миле, гасови имам.
Поминало некое време, отецот пак ја видел сестра Маре, уште повеќе здебелена.
- Сестро Маре, пак сме се здебелиле малку?
- Не отец Миле, гасови имам само.
Поминале месец-два и отец Миле ја здогледува сестра Маре како турка количка со бебе. Се доближил тој до количката, се наведнал над неа и се насмеал:
- Види што е убав, сладок прдежов.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.