IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Мода од улицата...Street style
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мода од улицата...Street style

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 151>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 08:26
8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-5.jpg

8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-6.jpg

8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-7.jpg

8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-9.jpg

8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-2.jpg

8-pricini-zosto-mazite-se-poseksi-vo-esen-1.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 15:04
Pinstripe Autumn Fashion Trend, 2014: Zina Charkoplia is wearing a pinstripe coat from Zara
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 15:05
Cute Street Fashion Collection
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 15:05
Fall outfit
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 16:03
shirt dress and the rest. Stockholm. #hippiehippiemilkshake
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 08:28
dzemper
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2015 во 12:12
najmudrite-zenski-izjavi-na-site-vreminja-nikoj-ne-moze-da-ve-natera-da-se-cuvstvuvate-inferiorno-01.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 23:21

Многу жени ќе се согласат со ставот дека триесеттите се многу подобри од дваесеттите, пред сè поради тоа што ова е период кога конечно сте свои и самостојни. Баш такво треба да биде и вашето облекување, па затоа денес решивме да ви претставиме стилски модни комбинации од славните личности кои можат да бидат инспирација за сите жени кои се во триесеттите.

1-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Актерката Џесика Алба е вистинска претставничка на сите успешни жени кои се во триесеттите, додека нејзините модни комбинации претставуваат совршенство. Доколку и вие сакате да изгледате одлично стилизирано во кежул варијанти, тогаш не пропуштајте да пронајдете нешто како оваа модна комбинација.

2-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Амал Клуни е несомнено една од најдобро облечените познати дами. Од сите нејзини одлични дневни комбинации, нашето внимание го привлече оваа комбинација која се состои од елек со интересен дизајн, темни фармерки и класична црна блуза се деколте, во која совршено ги вклопила чизмите кои се отворени напред.

3-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Супермоделот Алесандра Амброзио е една од познатите триесетгодишнички чиј стил на облекување привлекува многу внимание во јавноста. За нас најдобра е оваа кежул модна комбинација која совршено ја надополнила со рамни обувки.

5-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Тексас комбинезонот со трегери беше премногу популарна комбинација во текот на 90-тите, а оваа година повторно се враќа на модната сцена. Ако не знаете како да го носите ова парче, како инспирација може да ви послужи актерката Кејт Босворт и оваа нејзина дневна комбинација.

5-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Преубавата Миранда Кер може да се пофали со совршеното тело и уште посовршениот стил. Ако и вие сте високи и витки како неа, не плашете се да одберете една ваква модна комбинација.

6-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Феноменалната Кејт Хадсон е вистински мајстор во спојување на неспојливото. Кога таа се одлучила да го носи ова, зошто не би сте се одлучиле и вие за една ваква модна комбинација?

7-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 21:36
Уличниот стил во Париз


Уличниот стил во Париз


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 21:38
Уличниот стил во Париз
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 21:38
Уличниот стил во Париз
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2015 во 13:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2015 во 13:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2015 во 13:31
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 151>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.