IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8889909192 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 20:52
мајсторе, прв пат во животот постам....мислев дека е полесно бе...
плус треба за утре да мислам цел ден на работа што ќе се јаде....ох
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2015 во 22:41
Драг Идивиди,гаси радња ко вчера барем на половина час...Вчера ова време веќе спиев.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 22:09
Драг Идивиди,верувам и ти уживаше во овие неколку часови мир и тишина...
Но збирај сила,иде цунами.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2015 во 17:42
Драг Идивиди,

Немој да ме саботираш ти се моламѓавол
Сакав да ти кажам, дека ми е преку глава од работа, имам малку време за тебе. 
Прости ми!


И да, да ти кажам дека се фарбав светло кафена. 
Излегов чуднасмеење
Така ми е кога не ја користам проверената фризерка..
Кој знае што ми замешале во бојатаплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2015 во 21:55
Како со жешково
Ни да се пожалиш,ни да се пофалиш
Или ДИ си ги тегнеш маките ти со нас
па ни време си видел.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2015 во 21:49
Drag idividi depra me fati teska. Sama sum.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2015 во 04:37
Drag idividi kakvi grdi mashki ima na net.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2015 во 21:51
Drag idividi vo svetot na decata
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2015 во 13:51
Drag idividi sreken praznik za mnogu godini denov.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2015 во 16:29
Drag idividi me fakja nervoza mi ide da iskocam od sopstvenata koza.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2015 во 20:37
Драг Идивиди..

Имам товар на душава, празнина во срцево, неконтролирани емоции..
Ти текнува ли Идивиди пред скоро еден месец кога ја објавија веста за младиот фудбалер што влета право во бензинската на Макпетрол?
Од тој ден па се до крајот на таа недела дел по дел умираше нешто во мене..
И на крајот умре..
Мислам дека срцево ми го извадија и фрлија во најмрачното место на земјава.. Таму каде што никој нема да го најде..
Цел месец живеам и се чувствувам како некое растение, се чувствувам како да умирам
Цел месец поминувам покрај бензинската, застанувам и си плачам во кола, пола саат, саат.. Кој мери..
Денес поминав покрај неговата куќа, сакав да влезам, но тогаш почнав неконтролирано да си плачам.. Си реков, не можам дада ми да ја тревожам уште толку, сигурно мојата болка не е поголема од болката на мајката.. И си плачев.. Дури саат ипол!
Си мислев дека ќе излета од некаде со топката и ќе ме зеза што сум тапа за фудбал..

Во овие 20 дена 200 пати го слушнав она - Не се умира со умрениот, ти да си здрава и жива..
Драг Идивиди, кажи му на цел свет дека тоа е најгадната реченица што некој може да ти ја каже.. Не помага, не се мачете да ми помогнете..
Идивиди, пред година ипол го изгуби дедо му, најважната машка фигура во животот, а сега замина и тој..
А кој мене ќе ми помогне да ги преболам и двајцата?!
Никој!
Само можам вака да си пишувам и да си плачам..
Малку полесно ми е, ама само моментално...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2015 во 15:10

Драг Идивиди,

ти идивиди, јас иди-ми-дојди-ми. Уште не сум се распакувала и одморила ко што треба, ај пак назад по патишта.
Е па се изморив веќе плачење


Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2015 во 19:42
Drag idividi toplo kebence kafe i kniga =moment za uzivanje.
Ps:uste da imav nekoj do mene za guskanje i vrv.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2015 во 21:46
Драг идивиди ради тебе би и учинил на девојчево....
Арно ми ти ама ти знаеш зошто не.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8889909192 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.