IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Детето и градинката
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Детето и градинката

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 08:38
Dvete moi deca od prviot den , bez nikakvi problemi ja posetuvaa gradinkata. Toa za niv bese mesto kade si igraa so svoite drugarcinja i duri mi se lutea ako nekogas jas ne gi odnesev, obicno zimno vreme ili ako vrne.

Decata ne ja prifakaat gradinkata ako im se zbori koga se nemirni- " ke vidis ti koga ke odis vo gradinka, pa ucitelkite tamu...." , togas mislat deka se tamu bidejki se losi i ja dozivuvaat gradinkata kako kazna. Slicno kako koga se plasat so doktori - " aha sega ke go viknam doktorot da ti stavi inekcija..." pa posle samo sto ke ja vidat ambulantata , placat i ne sakaat da vlezat.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 22:20
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:16
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 14:26
Кај мене малата првите два три дена плачеше и не сакаше да оди не сакаше да остане без мене и ја носев само по неколку саати додека се привикне и првата недела не ја оставав да спие таму,но потоа немав веке проблем дури и за викендот бараше да оди.Тешкото беше бидејки беше привикната со мене и неможеше да се одели но сепак и тоа го пребродивме и се излезе добро.Сега ке биде прваче и ке видам како ке и тргне ама мислам дека ке нема проблем бидејќи забавиште одеше во истото училиште каде што ке биде прваче така да веке е запознаена со училиштето и со другарчињата.
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 14:22
   Poleka ni se približuva časot da mojata kerka trgne vo gradinka.Koga bevme vo Makedonija odeše tri meseci i nekako ja prifati.Se okolu nea beša na makedonski jazik so site taka komuniciraše pa sega treba tuka da se zapiše Kako ke se nosime so problemite toa ke vidime ponatamu.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.