IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 53>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 01:38
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кој од вас видел дете одгледано од геј пар?



Тоа им е нов тренд, сеуште се мали посвоените деца, чекај за некоја година ќе се видат резултатите...
епа што тогаш, како така се расудува на слепо?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 01:41
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Читав пред некој ден, во Франција поради вакви глупости во формуларите ќе се бришеле МАЈКА и ТАТКО а ќе стоело ПРВ и ВТОР родител... се надевам нема да ја направат таа глупост.

 

С'е тече, с'е се менува:

 


<H1 =article-title>Создаден ембрион од тројца „родители“</H1>
<DIV =-objava>Американските научници велат дека испитувањата на контроверзниот третман на вештачко оплодување на луѓе и животни даваат ветувачки резултати.

<DIV =>
<P style="TEXT-ALIGN: left" align=justify>


<P style="TEXT-ALIGN: left" align=justify>Откритијата објавени во списанието „Нејчр“ (Nature), покажуваат здрави ембриони кои можат да бидат создадени од мешавина на три возрасни донатори.


http://www.time.mk/read/efdf169111/9112499f98/index.html


 

 

Е ајде сега да му го најдеме крајот... за поедноставно водење евиденција наскоро ќе имаме ПРВ, ВТОР и ТРЕТ родител. голема насмевка
кога науката ќе направи ембрион два исти пола, тогаш и симнувам капа... ова со три ембриони не се разликува ништо повеќе од вештачко оплодување со два донатори
иако науката има многу попаметни и покорисни работи за занимација...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 19:03
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кој од вас видел дете одгледано од геј пар?



Тоа им е нов тренд, сеуште се мали посвоените деца, чекај за некоја година ќе се видат резултатите...
епа што тогаш, како така се расудува на слепо?



Подобро на слепо да се расудува отколку деца да бидат заморчиња...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 21:44
Nema tuka sto da se rasuduva...najprost primer... koga togas na deteto nekoe nevospitano ke mu rece... vie doma site ste pederi ...e.a vi pederskot itn....nekam da pisuvam ama toa e vistina, fakti se, isto kako i na ona dete sto raste bez eden roditel vo heterobrakovite (posto gledam celo vreme se pravi sporedba, kako demek ova vtorovo da e normalno i opravdano)...mozebi teoretski na nekoj ke mu dokazete nesto, no na neznata, emotivna detska dusa...tesko намигнување
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2012 во 22:39
Nema mnogu dlaboko da navleguvam na temava samo zbor - dva za "dushata detska"...Taa emotivna detska dusha ne bi trebalo da ja zloupotrebuvame nitu kako "shtit i oruzhje" za da ja opravdame nashata netolerantnost, ne prifakjanje i osuduvanje na onie koi se "nevoobichaeno  poinakvi".намигнување 
Samo ljubov, razbiranje i milosrdie pomaga ... a toa e ONA shto  na decata im e potrebno!

Nie sme onie shto gi uchime da etiketiraat  i osuduvaat....da neumeat da prifakjaat(kako i nas shto ne uchele)намигнување ili pak mozhebi imame izbor za razvoj na povisoka svest... Ne znaeme shto utreto kje ni donese na pragot, tokmu pred nashata vrata, neli?-prashuvajki se kade li zgreshivme?голема насмевка 







Изменето од viktorija123 - 27.Октомври.2012 во 23:44
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2012 во 02:26
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кој од вас видел дете одгледано од геј пар?



Тоа им е нов тренд, сеуште се мали посвоените деца, чекај за некоја година ќе се видат резултатите...
епа што тогаш, како така се расудува на слепо?



Подобро на слепо да се расудува отколку деца да бидат заморчиња...среќа
подобро заморчиња отколку мизерија
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2012 во 22:18
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кој од вас видел дете одгледано од геј пар?



Тоа им е нов тренд, сеуште се мали посвоените деца, чекај за некоја година ќе се видат резултатите...
епа што тогаш, како така се расудува на слепо?



Подобро на слепо да се расудува отколку деца да бидат заморчиња...среќа
подобро заморчиња отколку мизерија


За мизерија воопшто не станува збор кога е во прашање посвојување...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2012 во 22:29
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кој од вас видел дете одгледано од геј пар?



Тоа им е нов тренд, сеуште се мали посвоените деца, чекај за некоја година ќе се видат резултатите...
епа што тогаш, како така се расудува на слепо?



Подобро на слепо да се расудува отколку деца да бидат заморчиња...среќа
подобро заморчиња отколку мизерија


За мизерија воопшто не станува збор кога е во прашање посвојување...
да секако, 18 години да поминеш во дом и после цел живот да си оставен сам на себе без никаква социјална помош е супер
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2012 во 01:01
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

  да секако, 18 години да поминеш во дом и после цел живот да си оставен сам на себе без никаква социјална помош е супер


Тоа е сосема друга работа. Доколку им се дозволи на хомосексуалци да посвојуваат деца мислиш ли дека сите деца ќе бидат посвоени и нема да постојат домови за деца без родители?
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2012 во 18:01
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:


Nema mnogu dlaboko da navleguvam na temava samo zbor - dva za "dushata detska"...Taa emotivna detska dusha ne bi trebalo da ja zloupotrebuvame nitu kako "shtit i oruzhje" za da ja opravdame nashata netolerantnost, ne prifakjanje i osuduvanje na onie koi se "nevoobichaeno  poinakvi".намигнување 
Samo ljubov, razbiranje i milosrdie pomaga ... a toa e ONA shto  na decata im e potrebno!

Nie sme onie shto gi uchime da etiketiraat  i osuduvaat....da neumeat da prifakjaat(kako i nas shto ne uchele)намигнување ili pak mozhebi imame izbor za razvoj na povisoka svest... Ne znaeme shto utreto kje ni donese na pragot, tokmu pred nashata vrata, neli?-prashuvajki se kade li zgreshivme?голема насмевка 








Е така де... Развивајте си ја вие вашата ионака високо развиена свест, а ќе ве замолам да не оставите нас хетеросексуалците со ниско развиена свест, да си живееме со нашите заблуди и митови за исправноста на работите.. Се додека не го прекорачувате нашиот праг, никој од нас хетеросексуалците со ниска развиена свест нема да го прекорачува вашиот.. Секое добро во твојот живот со високо развиена свест.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2012 во 22:10
Taka li?голема насмевка Ajde probaj ushte ednashнамигнување veruvam deka mozhesh povekje... i shto e vazhno shto ne me poznavash mene i mojot zhivot so se pragot...голема насмевка
 Koja i etiketa da ja lepish...  nema da odgovara na -koja sum jasголема насмевка. A i si ima edna ubava tema za toa "koj sum jas" i tamu si se iskazhav... намигнување
Ovde ja dadov podrshkata za ljubovta = visokata svest намигнување 

 

There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2012 во 23:17
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Ovde ja dadov podrshkata za ljubovta = visokata svest намигнување 

 




И еден педофил тука не убедуваше дека шири љубов...арно ама...плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2012 во 23:30
голема насмевкаDali sega kje se obiduvate da mi dadete forma(pogledni go mojot avatar)плазењеI dali ako chovek podrzhuva nekogo i samiot e takov? - mislam svashta...голема насмевка
Nikade ne spomnav deka shiram ljubov , nitu deka imam visoka svest...rekov davam podrshka...
A ljubovta, nema nikakva vrska so pedofilija, posle = ne staviv nishto slichno.голема насмевка
I ostavete me da si molcham... pomalku kje zboram...смеење

There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2012 во 01:57
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Taka li?голема насмевка Ajde probaj ushte ednashнамигнување veruvam deka mozhesh povekje... i shto e vazhno shto ne me poznavash mene i mojot zhivot so se pragot...голема насмевка
 Koja i etiketa da ja lepish...  nema da odgovara na -koja sum jasголема насмевка. A i si ima edna ubava tema za toa "koj sum jas" i tamu si se iskazhav... намигнување
Ovde ja dadov podrshkata za ljubovta = visokata svest намигнување 

 



Ма јок не се ни трудам.. сепак јас имам ниско развиена свест и не планирам да ја кревам на високо.. убаво ми е вака од ниско да ги гледам работите.. колку повеќе терам нагоре, толку повеќе вртоглавица ќе ме фаќа па може несакајки да почнам да повраќам од видикот.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.