IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 53>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:38
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


A sto ima jas slikovito da mu objasnuvam sto se pravi vo krevet? збунетост
Sto ima da se lapam pred svoeto dete ili da pravam drugi raboti?
Tie raboti sto se neophodni da mu bidat objasneti ke mu bidat, ama da navleguvam vo detali ili da mu se mesam vo negovata seksualna priroda ne.. vo smisla da ja menuvam. Jas ne se sekavam deka mene moite me sednale i mi objasnuvale kako se seksa.. ajde te bre luge..

Inaku Santi.. za tamponot.. pa ne e samo youtube, postojat i mnogu drugi nacini kako da se doznaat nekoi raboti.

Како ќе му објасниш на твоето машко дете...
дека кога прв пат ќе сврши во сон...
тоа е нормална работа...
а викаш ќе ти каже дали сонувал машко или женско...?збунетост
А како ќе му објасниш колку треба да му е голем...
и дали му е голем или мал...
мислиш дека ќе му биде пријатно да разговара со мајките свои две за тоа...?
или ќе му кажеш дека на интернет има се...?намигнување




ja nikade ne pisav deka preku internet toa treba da se sreduva tuku taka se nadovrza Santijago posle.. jas samo pisav deka ne ziveeme vo kameno doba a toa ne znaci deka sakav da kazam deka ke go sednam pred kompjuter i ke mu dadam da chita tutorijalchinja.

I sekoj roditel za odredeni raboti si se educira...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:40
Е ајде, како ќе го едуцираш за машките работизбунетост Уствари прво ти како ќе се едуцираш како женско. ТОа нема да биде кажано од искуство туку затоа што некој така пишал во некоја книга или на интернетразмислување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:42
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

голема насмевка Mislam, deka nemozhe da zgreshi - toa e tak NORMALNO!!!голема насмевка
A za kinezot... da ne trebalo na ohen lekar da odi???смеење

Ја како да не е нормално...
јас и сега понекогаш го промашувам вистинското место...
а не па тогаш...смеење


Za promashuvanjeto...намигнување - se naodza reshenie...ne veruvam deka e nekoj golem problem!плазење

A koj li mu objasnuva na mashkoto dete,ako na primer tatko mu od nekoi si prichini ne e uz nego... Dali toa dete nema da mozhe da se educira...збунетостголема насмевка
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:44
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

ja nikade ne pisav deka preku internet toa treba da se sreduva tuku taka se nadovrza Santijago posle.. jas samo pisav deka ne ziveeme vo kameno doba a toa ne znaci deka sakav da kazam deka ke go sednam pred kompjuter i ke mu dadam da chita tutorijalchinja.

I sekoj roditel za odredeni raboti si se educira...

Како ќе му објасниш на твојот син дека...
жените се превртливи, тврдоглави и си тераат по свое...намигнување

кога ќе ја чуе приказната...
"сите жени се курви - прости ми мајко и ти си жена"...
што ќе му објасниш...
од која гледна точка е тоа кажано...
од машка...?збунетост

или ќе ја користиш опцијата - повикај пријател...
некој педер ќе му објасни...?збунетостнамигнување



Изменето од којсумјас - 02.Септември.2012 во 11:46
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:48
Aman bre lugje! - koij kje mu objasni??? - pa ne se site valjda "pederi"!намигнување
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:49
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:


A koj li mu objasnuva na mashkoto dete,ako na primer tatko mu od nekoi si prichini ne e uz nego... Dali toa dete nema da mozhe da se educira...збунетостголема насмевка

Ќе му објасни мајка му...
од своето искуство кое го имала со татко му..
или со некое друго машко, битно ли е...плазење
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:51
Ete gledash... kje se snajde... majka mu!плазење
Ili pak samiot Tojнамигнување


Изменето од viktorija123 - 02.Септември.2012 во 11:52
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:59
Ја знаеш од Рамбо Амадеус онаа...

"Хвала ти мајко што си ме родила...
што си са оцем љубав водила..."смеење
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 12:05
Sakam da Vi kazham na site... - ama tokmu ovde i segaголема насмевка
IMAJTE PRIJATEN DEN!!!големо гушкањеголемо гушкањеголемо гушкање
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 17:06
Originally posted by gonzo gonzo напиша:



Кога ќе си го родиш, тогаш и ќе го имаш. Евентуално може и партнерот твој ако го роди. намигнување


А да де, ти ќе ми кажеш

Јас како ќе го добијам тоа дете (или деца, множина), тебе не треба да те интересира, тоа си е мој проблем (а чим сум олку убеден, верувај има зошто ).

И да, денес барем, не само од еден, туку може и од двајцата партнери (иако двајцата машки, или двајцата женски), детето да има комбиниран генетски материјал.

Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Само си го кажале мислењето. Не ти се допаѓа? Твој проблемнамигнување


Не знам дали ќе дочекаш да ја пратиш честитката, освен ако не планираш да живееш уште барем 100 години. А тогаш...јави ми се


Ако де, твоето мислење нема да ме спречи да имам деца, ни па твоето мрчење

Абе јас кога и од каде ќе ја пратам честитката, не е важно. Не планирам ни 10, не па 100 години да чекам, не се грижи

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Не е...
Ама можеби ќе мисли дека деца се раѓаат од две мајки...
и ќе се чуди кога во школо ќе дознае дека за да се роди дете треба машко и женско...
машко татко...
женско мајка...
викаш дека нема да праша каде е татко му...
и која од двете мајки му е мајка...?збунетост



А демек ќе го држам јас детето во игноранција за тоа како се создаваат деца (порано, и денес)?

Барем кај мене, ќе се знае доста рано, за сите детали.

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Навистина не знаев дека чудењето може да биде најголемиот проблем воопшто збунетост

Најголемиот проблем е искривената слика за тоа...
што е нормално а што не е...
чудењето е последица...

П.С. И онака еднаш дискутиравме на слична тема...
Да завршам...
кој што прави во својот сексуален живот и на кого го дава своето тело...
е негова работа...
но дозволување од страна на општеството...
деца да растат во хомосексуална средина...
според мене е недозволиво...
не е нормално...

и за да не дискутираме окулу тоа што е нормално а што не е...
наједноставно...
за тоа одлучува мнозинството...
така е светот подреден...
му се допаѓа на некого или не...




Да, затоа сите свртеја грб на денешниов систем и го плукаат се повеќе и повеќе. Затоа што фунцкионира, нели?

Најглупава работа е мнозиснтвото да одлучува за животите на останатите. За ефикасен систем, треба одлучување со консензус (ама ајде, темата не е таква да дебатирам општествени уредувања).

Јас ако имам генетски мое дете, нема што друг да ми се меша како ќе го одгледувам, се додека нема психичко или физичко злоставување. Или пак да ми го одземат, зошто имам истополов партнер. Абсурд. Ако на тебе ти е искривена слика, не значи за децата што растат таму ќе им биде искривена.

Патем, интернетов денес е барем богат со примери како деца растат во таква средина. Оди едуцирај се, не туку лупај безвезе.

Originally posted by емил емил напиша:



штом Господ е направил така што од хомо браковите не може да се раѓаат деца значи немате право да посвојувате деца . На што ќе ги воспитувате ? Освен на хомосексуализам на што друго ?

Ако им кажеш дека за да се роди едно дете треба да има секс помеѓу машко и женско е да одиш против себе .Затоа што ќе им кажеш кога те прашат како се раѓаат децата ?


Твојот Бог и мене ме направил таков каков што сум. Кој си ти, смртнику, да го ставаш под знак прашалник тоа што Бог го создал?

Гледај си за себе.

А деца не мора да имам генетски мои, секогаш може да се посвои некое. И од стерилни двојки не излегуваат деца, па никој не ги спречува да посвојат. Твојот аргумент ти е ист како сега тие стерилни двојки, бидејќи се стерилни, нема да можат да му објаснат на детето како се создава нов живот, или дека немаат право, само затоа што се стерилни. Или комбинацијата женско-машко кај тебе проаѓа, па пу-пу, не се важи тоа што се со стерилитет?


Инаку, не знам што е понавредливо - дали фактот дека не мразите поради тоа што спиеме со истиот пол, или тоа што сега го кажа во цитатов, дека друго освен хомосексуалност не можеме да го научиме детето .... Вас, место со млеко, како мали ве ранеле со солна киселина изгледа, ви го исушиле мозокот ...

Originally posted by емил емил напиша:


не ми филозофирај како се воспитува дете . Твоето кога стане на 4-5 години и почнеш да го влечеш по твојте лезбејски собиранки неволно ќе почнеш да го воспитуваш во хомосексуализам . И детето ќе го прифати тоа како нешто нормално , а всушност е ненормално и гавра со природата .


Знаеш што е болно, што наместо нас (таргетираните овде), ти си тој со болен ум, што мисли дека баш тоа ќе го правиме, заедно со индоктринација на хомосексуализам.

Јебига, на тоа ќе го учам, зошто многу супер пројдов низ животов јас како педер, нели? Се ми беше розово, така?

Ја убаво викам ..... вие сте љокале солна киселина на мали нозе ... човек со два грама мозок не размислува така ...

Секако дека ќе сакам да биде стрејт! Се подразбира.

Originally posted by gabriela855 gabriela855 напиша:

Heteroseksualnite dvojki prifakame da posvoime i devojcina i momcina.
Moeto prasanje do gej populacijata e dali ke im smeta, na primer ako im se dodeli devojce na parot od dve maski osobi ili momce na parot od dve zenski osobi i zosto ??


Не ми смета мене лично дали ќа имам син, ќерка, син и ќерка итн.

Ми смета идејата што се обидува да се протне, како на истополови двојки, само одреден тип на деца да се оставаат (полово одредени, болни, со пречки во развој, итн.)

Да повторам, не ми пречат децата такви (би израснал такви), туку луѓето што предлагаат такви идеи, бидејќи се гледа позадината што ја довело таа идеја да се роди.

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

А јас да прашам, како ќе ги научат машките работи од две жени и женските работи од двајца татковци?

Еве прееска го поставив прашањево...

Како двајца татковци ќе објаснат на керка им како да го користи тампонотзбунетост

Колку сакате смејте се на примеров, тоа ми дојде прво на памет како женска работа


Ќе има бе женски role model, што се грижиш? Сум мислел на се.

За машки работи, јас и партнерот ќе ги учиме. Ваљда она прееска што го наброја, не мора од женско да го учи, јас ќе го научам, и на готвење, чистење, пеглање, а и на поправање кола и спорт (и на пуштање на женски! Имам доволно богато искуство и со тоа, а продуцирало скоро секогаш резултати!)

Како што реков, мислено е на се.



Messenger: Едитирав два-три збора затоа што беа непотребно вулгарни во обраќањето кон еден член. Замолен си да внимаваш во обраќањето. Благодарам за разбирањето и соработката.





Изменето од Messenger - 03.Септември.2012 во 01:19
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 17:41
Originally posted by Нембус Нембус напиша:


Секако дека ќе сакам да биде стрејт! Се подразбира.

Е зошто така...?збунетост
мислиш дека е нормално да биде стрејт...?
зошто инаку би сакал да биде стрејт...
а ти не си стрејт, туку хомо...

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 01:48
Искрено целава работа околу посвојувањето на деца од страна на истополови двојки е тотално насочена во сосема друг правец.
Имено целата ЛБГТ популација има зацртана цел или стремеж за зголемување на својата бројност. Сето тоа околу посвојувањето на цената е затскриена зад завесата на таканаречена семејна љубов, топол дом и остали ствари. Целта на ЛБГТ заедница за отстранување на хомосексуалноста од светската листа на болести е остварена многу одамна заради премногу силното лоби директно инволвирано во целиот светски поредок. Потоа уследи борбата за правата т.е за склучување на истополови бракови, кои рака на срце и секоја чест на многу држави сеуште е забранет. Нејсе.. нека им биде и тоа. Е сега најновата битка на ЛБГТ популацијата е да се донесе светски закон кој ќе дозволува за посвојување на деца на таквите истополови бракови.
Народски кажано .. Муабетот е .. истополов брак е ненормална средина за одгледување на едно дете. Зошто. Како прво треба да се погледне градбата на машкото и женското. Тие се создадени еден за друг, многу различни а целосно компатибилни. Значи за правилна еволуција на човештвото секогаш е потребно мешање на машкото со женското. Женското тело е зависно од многу ензими, хормони кои ги има исклучиво кај машкото. Машкото тело е исто така зависно од ензими и хормони кои ги има во женското тело. Природниот пат по кој се абсорбираат овие хормони е исклучиво преку допир, водење љубов и слично помеѓу машкото и женското. Не постои ниеден друг начин на екстракција, производство и апсорпција на овие хормони кои науката може да го создаде.
Второ... Моралните вредности се сосема различни кај истополовите и различнополовите двојки. Во поголем број од државите традиција и култура е машкото да биде главата а жената вратот на едно семејство. Природната едукација на детето доаѓа од двајцата родители. Сите знаеме дека децата се како сунгер. Го впиваат сето она што го гледаат, па потоа го испробуваат и применуваат на нив својствен начин. Се доаѓа до прашањето што детето само ќе научи ако живее во истополов брак каде се и двајцата родители машки или женски. Да детето прашува за да дознае, ама многу од работите ги учи од гледање и слушање. Е сега кажете ми каква би била таа средина исполнета со хомосексуализам. Најпрво детето тоа ќе го свати како нормална појава бидејќи почесто ќе биде опкружено од двајцата партнери од ист пол. Никој не рече дека партнерите ќе водат љубов пред сопственото дете, но сведоци сме сите, дека во нашите семејства, татко ми ја бакнал мајка ми, ја плеснал по задникот, и рекол те сакам мила. Сите тоа го имаме видено како мали, само и само заради тоа детето во подоцнежниот тек од својот развој побудува чувства кон спротивниот пол, а најповеќе што потсвесно ги копира т.е рефлектира настаните што ги има видено или чуено самото тоа. Во овој дел доаѓаме до заклучок дека детето во подоцнежниот тек од својот развој ќе пројави интерес кон истиот пол мислејќи дека е тоа сосема нормална појава, а кога тоа ќе се одрази негативно од страна на средината ќе настане една голема конфузија и прекршување на една личност која допрва почнала да се формира. Сето тоа понатака ќе остави лузни врз развојот на тоа дете. Факт е дека дете доколку биде посвоено од страна на истополова двојка ќе има проблеми во развојот и креирањето на сопствениот карактер и изградба како личност. Повторно се навраќаме на тоа дека ЛБГТ популацијата преку своите мегафони и нереалистични барања а со цел за зголемување или омасовување и сето тоа по вештачки пат се посегнува по најневиното т.е детето. Зошто.. Ќе ја кажам народната не ме сваќајте погрешно.. ТЕЛЕ СЕ УЧИ, А НЕ ВОЛ (ова е во најдобра смисла на зборот)... Проблемот е што многу потешко можеш да промениш изграден карактер, а многу е полесно некому да му го изградиш карактерот.. Сите нивни теории, докажувања дека на детето ќе му се пружи љубов, топол дом (не се сомневам во тоа), паѓаат во вода кога ќе се види позадината на целата работа.. А тоа е посегнување по најневиното за остварување на сопствените цели.

Е сега малце околу хомосексуалноста... Во разговор со неколку доктори и психијатри кои се добро запознаени со оваа проблематика или да ја наречам болест на модерното време која не се води како болест повеќе а сите знаеме зошто, се доаѓа до еден заклучок... Лицата припадници на оваа група (да не речам болни) се со заеднички сиптоми. Изолација од стрејт популацијата не во смисла на зборот повлекување и слично туку повлекување во средина каде што циркулираат поголем број или исклучиво лица кои се хомосексуалци. Пореметувањето на одреден број хормони во човечкото тело влијаат на психата на единката, која почнува да буди чувства кон истиот пол, потоа доаѓа до внатрешен немир или борба бидејќи хормоните кои биле задолжени за нормална функција веќе се пренасочуваат и почнуваат да работат поинаку. Се појавува страв од светот бидејќи лицето не знае како останатите ќе реагираат на него. По трансформацијата или завршувањето на тој хормонален процес, лицето почнува со презир да го гледа останатиот свет, започнува еден сосема нов живот. Започнува потрагата по слични на него.. Изолација во само за него достапни кругови..
Итн итн итн...

Да не ја должиме... Посвојувањето на деца од истополови бракови не е дозволиво бидејќи има за цел на ширење на ЛБГТ популацијата преку манипулација со самите деца.. според некои доктори и научници тоа е рамно на педофилија во поинаков контекст... Правата за слободно изразување ги имаат добиено, правата за бракови ги имаат добиено, ама правата за уништување на нечиј живот под закрилата на посвојување се надевам дека нема никогаш да ги добијат...
Јас лично немам ништо против хомосексуалците се додека не ја преминуваат границата на дозволена толеранција која јас си ја имам поставено кон нив...



Изменето од NRGMKD - 03.Септември.2012 во 02:06
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 01:57
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Изолација од стрејт популацијата не во смисла на зборот повлекување и слично туку повлекување во средина каде што циркулираат поголем број или исклучиво лица кои се хомосексуалци. 



Малку офф..


И јас отсекогаш сум се прашувал за ова.. Зошто им се геј клубови, изолација, страв и што уште не?
Сакате да бидете рамноправни (не дека сега сте обесправени) , ОК тогаш живејте како сите хетеросексуалци. Па нели сме сите исти, тогаш однесувајте се такачекање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 02:04
Надоврзување на Сантијаго... По завршувањето на трансформацијата тие се сметаат дека се целосно отстранети од општеството и затоа создаваат паралелен свет во кои тие самите живеат.. Самите се изолираат од одредени норми во општеството.. Никој нив не ги изолира доколку тие самите не го сторат тоа.. Никој не ги осудува за тоа што се.. Не се тие виновни.. Сето тоа е организам... никој неможе да го одреди правецот на психата... Обесправеност можеби постоела... Само заради тоа што тоа порано се сметало за болест.. Истото било и во времето на апартхејдот и истото било кога црнците во Америка биле обесправени само заради бојата на кожата. Но хомосексуалноста е нешто сосема друго... Тие сметаат дека се самите поразлични од останатите и дека останатите водат војна против нив, а всушност тие самите си ја создаваат војната која никогаш и не постоела... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.