IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 53>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:19
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

смеење izvini Santi, ama morav...

abe Santi, ne ziveeme vo kameno doba... kako toa da e klucno prasanje koj ke mu objasni kako da stavi tampon. A sto ako deteto zivee samo so tatkoto zatoa sto majkata .. pu pu, ne daj boze, ama ete, se slucuvaat i takvi raboti... Koj mu objasnuva na toa dete kako da stavi tampon? 

Е ако де и јас моравгазење од смеење
Ајде голема работа примерот...
Има многу други работи не е тампонот во прашањеплазење
Не живееме во камена доба ама едно е да гледаш на youtube а друго е да ти покажат практично...


Имам колешка што цел живот живее со татко и затоа што мајка и починала кога имала 2-3 годинки..и таа ти е исто како машкоголема насмевка
И ми вика, не знам да пуштам машина за перење, не знам да готвам, не знам да пеглам, не знам да чистам по дома..немаше кој да ме научи. Ама дај и да поправи некоја кола ете ја прва ќе истрчазадоволство
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:19
Како ekszi88 ќе му објасниш на твоето посвоено мало дете...
машко...
женско...
или трансродово...

дека тоа што со твојата партерка разменувате нежности пред него...
ај да речеме се бакнувате...
или можеби се фаќате за цицки...
е нормално или ненормално...

а нели ова психолозите викаат дека личноста на децата се формира до 6-та година...
или се лажам...

П.С. Како ќе му ја објасниш машката приказна...
маж рекол - маж одрекол...плазење


Изменето од којсумјас - 02.Септември.2012 во 11:23
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:21
А како ќе му објаснат што е тоа сексзбунетост
И дека уствари треба да биде со спротивен пол (под услов и тоа да не е геј) и дека не треба да трчка по мажи син имзбунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:24
Mene nikoj od doma ne mi objasni - shto e toa seks - ama se desi nekako da naucham sepak!...смеење
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:24
збунетост
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Како ekszi88 ќе му објасниш на твоето посвоено мало дете...
машко...
женско...
или трансродово...

дека тоа што со твојата партерка разменувате нежности пред него...
ај да речеме се бакнувате...
или можеби се фаќате за цицки...
е нормално или ненормално...

а нели ова психолозите викаат дека личноста на децата се формира до 6-та година...
или се лажам...

A sto ima jas slikovito da mu objasnuvam sto se pravi vo krevet? збунетост
Sto ima da se lapam pred svoeto dete ili da pravam drugi raboti?
Tie raboti sto se neophodni da mu bidat objasneti ke mu bidat, ama da navleguvam vo detali ili da mu se mesam vo negovata seksualna priroda ne.. vo smisla da ja menuvam. Jas ne se sekavam deka mene moite me sednale i mi objasnuvale kako se seksa.. ajde te bre luge..

Inaku Santi.. za tamponot.. pa ne e samo youtube, postojat i mnogu drugi nacini kako da se doznaat nekoi raboti.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:24
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Mene nikoj od doma ne mi objasni - shto e toa seks - ama se desi nekako da naucham sepak!...смеење

газење од смеење големо гушкање 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:27
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Mene nikoj od doma ne mi objasni - shto e toa seks - ama se desi nekako da naucham sepak!...смеење

Си слушнала за кинески пар што биле на доктор...
барале совет и причина зошто невестата кинеска не останува трудна...
докторчето на крај утврдило дека...
кинизот на кинескињата и го бутал...
во пупак...намигнување
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:31
голема насмевка Mislam, deka nemozhe da zgreshi - toa e tak NORMALNO!!!голема насмевка
A za kinezot... da ne trebalo na ohen lekar da odi???смеење
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:33
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


A sto ima jas slikovito da mu objasnuvam sto se pravi vo krevet? збунетост
Sto ima da se lapam pred svoeto dete ili da pravam drugi raboti?
Tie raboti sto se neophodni da mu bidat objasneti ke mu bidat, ama da navleguvam vo detali ili da mu se mesam vo negovata seksualna priroda ne.. vo smisla da ja menuvam. Jas ne se sekavam deka mene moite me sednale i mi objasnuvale kako se seksa.. ajde te bre luge..

Inaku Santi.. za tamponot.. pa ne e samo youtube, postojat i mnogu drugi nacini kako da se doznaat nekoi raboti.

Како ќе му објасниш на твоето машко дете...
дека кога прв пат ќе сврши во сон...
тоа е нормална работа...
а викаш ќе ти каже дали сонувал машко или женско...?збунетост
А како ќе му објасниш колку треба да му е голем...
и дали му е голем или мал...
мислиш дека ќе му биде пријатно да разговара со мајките свои две за тоа...?
или ќе му кажеш дека на интернет има се...?намигнување



Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:33
Досега Екши не оговори на ниедно прашање со конкретен одговор .Само се смешка . Идеален доказ дека хомусексуалците не треба да имат допир до деца ни под точка разни .
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:34
Ајде за тампонот се фати сеаух


А кој ве учел тогаш за контрацепција ај?голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:34
A koj se tvoite kriteriumi za konkreten odgovor?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:36
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

голема насмевка Mislam, deka nemozhe da zgreshi - toa e tak NORMALNO!!!голема насмевка
A za kinezot... da ne trebalo na ohen lekar da odi???смеење

Ја како да не е нормално...
јас и сега понекогаш го промашувам вистинското место...
а не па тогаш...смеење

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 11:37
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

A koj se tvoite kriteriumi za konkreten odgovor?
 

Кажи ми како ќе си го воспитуваш детето ако недај Боже ти дозволат да си посвоиш ? Ќе му уклучиш Гугле и само да се образова ,нели ? голема насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.